Chris Silverwood: Eski İngiltere baş antrenörü iki yıllık sözleşmeyle Sri Lanka’nın başına geçti | Kriket Haberleri


Chris Silverwood, Avustralya’ya 4-0 Ashes yenilgisinin ardından İngiltere baş antrenörü olarak görevden alındı; 47 yaşındaki oyuncu, önümüzdeki ay iki testlik bir seride Bangladeş ile karşılaşacak olan Sri Lanka ile iki yıllık bir sözleşme imzaladı.

Son Güncelleme: 22/09/22 13:10

Chris Silverwood Sri Lanka'nın başına geçti

Chris Silverwood Sri Lanka’nın başına geçti

Eski İngiltere başantrenörü Chris Silverwood, iki yıllık sözleşme ile Sri Lanka’nın baş antrenörü olarak atandı.

Sri Lanka, Mickey Arthur’un geçen yılın sonlarında istifa etmesinden bu yana tam zamanlı bir baş antrenörden yoksun.

Silverwood, “Sri Lanka ile aynı gemide olduğum için çok heyecanlıyım ve Colombo’ya gidip başlamak için sabırsızlanıyorum.” dedi.

Yetenekli ve tutkulu bir oyuncu grubuna sahipler ve çok yakında oyuncularla ve koçluk ekibiyle buluşmayı dört gözle bekliyorum.”

Silverwood, Avustralya’da Ashes serisini 4-0 kaybettikten sonra Şubat ayında İngiltere tarafından görevden alınmıştı. Ekim 2019’da erkek antrenörü olarak yerini almadan önce Trevor Bayliss’in altında İngiltere’nin bowling antrenörü olarak çalıştı.

Sri Lanka Cricket’in CEO’su Ashley De Silva, “Chris’i milli takımın yeni baş antrenörü olarak atamaktan mutluluk duyuyoruz” dedi.

“O son derece deneyimli bir koç ve işe alım sürecinde onunla yaptığımız görüşmelerden açıkça görülüyor ki, takımı ileriye taşımak için aradığımız niteliklere sahip.”

Silverwood’un Sri Lanka ile ilk görevi, önümüzdeki ay Bangladeş’te iki testlik bir seri olacak
Kaynak : https://www.skysports.com/cricket/news/12040/12586048/chris-silverwood-ex-england-head-coach-takes-charge-of-sri-lanka-on-two-year-contract

Yorum yapın