Chris Broussard, LA Lakers’ın lig tarihinin en iyi oyuncularının neredeyse tamamına sahip olduğunu söyledi.


NBA’in en prestijli takımları söz konusu olduğunda, Los Angeles Lakers ve Boston Celtics listenin başında yer alıyor. Birinci ve ikinci en fazla şampiyonluğa sahip olmanın yanı sıra, oyunun en iyi oyuncularının büyük çoğunluğu bu takımlardan en az biri için hazırlandı.

Lakers şu anda zorlu bir yamanın ortasında olsa da, tarih boyunca büyüklüklerini inkar etmek mümkün değil. Jerry West ve Wilt Chamberlain’den Kobe Bryant ve Shaquille O’Neal’a, Los Angeles düzenli olarak NBA’in en baskın takımlarından biri oldu.

Lakers’ın 2010 NBA Finallerinde Celtics’i yendiği an 🏆

Son bir bölüm sırasında Garip çiftFS1’den Chris Broussard, hangi takımın ligin en iyi takımı olduğu tartışmasına daldı. Celtics’e kredi veriyor, ancak Lakers’ın unvanı en çok hak ettiğine inanıyor.

“Tarihin en iyi oyuncularının neredeyse tamamına sahipler, muhtemelen şimdiye kadarki en iyi oyuncuların yaklaşık yarısına sahipler, sadece bunu kafamın üstünde söylüyorum.”

“Üzgünüm Boston ama NBA tarihinin en iyi takımı ve LeBron’a sahip olmanın değerini anlıyorlar.”

Broussard’ın ana savunması, tarihteki en iyi oyuncuların çoğunun bir zamanlar bir Laker forması giymesiydi. Bahsettiği isimlerden bazıları Kareem, Jerry West, Shaq, Kobe, LeBron ve Magic Johnson.

LA Lakers, NBA’in en büyük takımı mı?

2019 NBA Ödülleri, Kia Tarafından TNT'de Sunuldu
2019 NBA Ödülleri, Kia Tarafından TNT’de Sunuldu

Boston Celtics için bir dava yapılabilir, ancak LA şüphesiz NBA’nin en üretken franchise’ıdır. Tüm şampiyonluk bayrakları ve isimlerinin bugün sahip olduğu prestij arasında, herhangi bir takımın onları geçmeye yakın olup olmayacağını söylemek zor.

Los Angeles’ı zirveye taşıyan en büyük şey, ne kadar ana akım haline geldikleridir. NBA’in büyük hayranı olmayanlar bile Lakers’ın kim olduğunu biliyor.

Broussard da geçerli bir noktaya değiniyor. Tüm zamanların en iyi 15-20 oyuncusuna baktığınızda, çoğu kariyerlerinin bir noktasında LA için oynadı. Tarihlerinde çok fazla büyüklük ve yetenek varken, onlara ligin en iyi franchise unvanını vermemek zor.

Boston Celtics’in benzer bir geçmişi var, ancak daha çok sıkı NBA hayranları tarafından biliniyor. Ayrıca Larry Bird, Bob Cousy ve merhum Bill Russell ile ateş gücünde adil bir paya sahipler, ancak West Coast muadillerine göre birikmiyor.

Her iki takım da NBA’in bugünkü haline gelmesine yardımcı olmak için yaptıklarından dolayı takdiri hak ediyor. Ama eğer birinin seçilmesi gerekiyorsa, o meşhur mor ve altın rengidir.


Kevin McCormick tarafından düzenlendi
Kaynak : https://www.sportskeeda.com/basketball/news-chris-broussard-says-la-lakers-almost-greatest-players-league-history?utm_source=feed&utm_medium=referral&utm_campaign=sportskeeda

SMM Panel PDF Kitap indir