Cheveley Park, sabrın, Royal Ascot 2022 öncesinde Inspiral ile bir erdem olduğunu kanıtladığını umuyor | Yarış HaberleriCheveley Park, sabrın, Royal Ascot 2022 öncesinde Inspiral ile bir erdem olduğunu kanıtladığını umuyor | Yarış Haberleri

Inspiral, Royal Ascot’taki Coronation Stakes’te planladığı eyleme dönüşüne yaklaşırken önümüzdeki günlerde çalışmalarını hızlandırmaya hazırlanıyor.

Frankel kısrağı, Ekim ayında Newmarket’te Fillies’ Mile’da yenilmez bir gençlik kampanyasını zaferle tamamladıktan sonra kış aylarını 1000 Gine’nin en sevilen favorisi olarak geçirdi.

Ancak Nisan ayında, hazırlığının “yüzde 100 kolay” olmadığı kabul edilen bağlantılar ve birkaç gün sonra Rowley Mile Classic’ten ihraç edildi.

Cheveley Park Stud’un sahipleri için genel müdür Chris Richardson, ilerlemesi hakkında iyimser bir bülten yayınladı ve kartlar üzerinde yakın bir antrenman yaptı.

Dedi ki: “Geçen sabah onu gördüm ve eğleniyor gibi görünüyor.

“Muhtemelen önümüzdeki günlerde bir hipodromda değil, muhtemelen Hipodrom Tarafında düzgün bir dörtnala gidecek – (Royal Ascot) sadece dokuz gün uzaklıkta.

“Sabırlı olmak zorundaydık, ama umarım buna değecektir.”

The Coronation Stakes, Inspiral’in potansiyel rakipleri arasında son derece etkileyici İrlandalı 1.000 Gine kazanan Homeless Songs, 1000 Gineli kahraman Cachet ve Fransız Gineli golcü Mangoustine ile büyüleyici bir olay olarak şekilleniyor.

Richardson şunları ekledi: “Homeless Songs’un İrlanda’da çok iyi kazanması ve Salı’nın (İrlanda Gine’sinde İkinci) Oaks’ı kazanarak bu forma girmesiyle sahne artık farklı.

“Yılın bu zamanı her şey çok hızlı geliyor, normalde Derby ile Ascot arasında daha fazla zaman var ama bu yıl yok.”
Kaynak : https://www.skysports.com/racing/news/12040/12628128/cheveley-park-hoping-patience-proves-a-virtue-with-inspiral-ahead-of-royal-ascot-2022

Yorum yapın

SMM Panel