Chet Holmgren, 2 yıl önce Curry’nin kampında bir crossover ve smaç ile Steph Curry’yi ortaya çıkardı


OKC Thunder, NBA taslağında ikinci sıradan Gonzaga’dan Chet Holmgren’i seçtiklerinde franchise yapı taşını buldu. Ancak, yüksekliği ve top hakimiyeti yeteneğinin nadir kombinasyonu ile büyüleyici bir ihtimal olan Holmgren’in yükselişi uzun zaman oldu.

İki yıl önce, Holmgren Under Armour’un kampına katılarak en iyi genç yeteneklerden bazılarını öne çıkardı. O zaman popülaritesi patladı, genç uzun adam Golden State Warriors süperstarı Steph Curry’yi beşe beş dostane bir gösteri sırasında geçtikten sonra. Oradan Holmgren, sosyal medya dünyasında viral bir sansasyon haline geldi.


Chet Holmgren, OKC Thunder tarafından ikinci seçildi

Gonzaga Bulldoglar birinci sınıf öğrencisi Chet Holmgren
Gonzaga Bulldoglar birinci sınıf öğrencisi Chet Holmgren

Holmgren, klibin sosyal medyada viral hale gelmesinden sonra popülaritesinin bir gecede patladığını görürken, kariyeri en iyi seçime layık görüldü. En iyi lise adaylarından biri olan Holmgren, Amerika Birleşik Devletleri’nin bir temsilcisi olarak turnuvalara katılmak için denizaşırı ülkelere gitti.

Beş yıldızlı bir acemi ve birçok yılın milli oyuncusu ödüllerinin sahibi, Gonzaga’da kolej basketbolu oynamayı seçti. Bunu yaparken, Minneapolis, Minnesota’daki Minnehaha Academy’de altıncı sınıftan beri takım arkadaşı olan Jalen Suggs’ın yolunu izledi. Orlando Magic, Suggs’u geçen yılki draftta beşinci sıradan seçti.

Babası David, 1980’lerde Minnesota Üniversitesi’nde oynayan Holmgren için NBA’e giden sabit bir yol oldu. David, oğlunun her oyununu eskimiş bir video kamerayla videoya kaydetmesiyle tanınır. Babası da 7 metrelik.

OKC’DE BİR FIRINTI DEMİYOR ⛈️Thunder, NBA Draft’ında 2 numaralı seçimle Chet Holmgren’i alıyor!

Çoğu kişi, 7 metrelik uzun adamın NCAA sezonu boyunca ilk seçim olmasını bekliyordu. Bunun yerine, Holmgren kendisini etkileyici bir yetenek kadrosu oluşturmaya devam eden OKC Thunder ile harika bir iniş noktasında bulur.

20 yaşındaki oyuncu, NBA oyununun fiziksel doğasına dayanıp dayanamayacağını merak ettiği için, ince yapısı nedeniyle çok sayıda eleştiri aldı. Holmgren’in fiziksel yapısı ne olursa olsun, basketbolun her seviyesinde başarılı oldu.

All-American’ın konsensüs ikinci takımı Holmgren, geçen yıl maç başına 14.1 sayı, 9.9 ribaund ve 3.7 blok ortalamaları tutturmuştu. Holmgren, bir önceki sezonda bu onuru alan Suggs’un ardından, West Coast Konferansı’nda Yılın Yeni Geleni oldu.

Holmgren ayrıca WCC Yılın Savunma Oyuncusu seçildi ve All-WCC ilk takımı ve WCC All-Freshman takımı yaptı.


Joseph Schiefelbein tarafından düzenlendi
Kaynak : https://www.sportskeeda.com/basketball/news-revisited-chet-holmgren-shows-steph-curry-crossover-dunk-curry-s-camp-2-years-ago?utm_source=feed&utm_medium=referral&utm_campaign=sportskeeda

SMM Panel PDF Kitap indir