Cheltenham Kasım Toplantısı: Paddy Power Gold Cup seçimi de dahil olmak üzere Prestbury Park’ta beş kişi takip edecek | Yarış Haberleri


Ulusal Av sezonu, Cheltenham’ın Paddy Power Gold Cup, Greatwood Hurdle ve Shloer Chase’in yer aldığı üç günlük Kasım toplantısıyla bu hafta sonu gerçekten vites yükseltmeye başlıyor.

Put The Kettle On ve Coole Cody de dahil olmak üzere son yıllarda Cheltenham Festivali’nde kazanmaya devam etmeden önce burada pek çok büyük isim kazandı – bu hafta sonu ve önümüzdeki sezon için değerlendirmeye değer beş isim belirledik.

Kalıtsal Kural (9/2)

Cuma 2:20 – SSS Süper Alaşımlar Acemilerin Sınırlı Handikap Takibi

Son yıllarda Gin On Lime, Protektorat ve More Of That gibi markaların başarılı olduğu yarışta, Kalıtsal Kural bu seviyelere ulaşma imkanı olmayabilir ama burada John O’Connell ekibi için yeterince iyi olduğunu kanıtlayabilir.

O’Connell, pek çok Prestbury Park kazananına sahip ve Eylül ayında Downpatrick’teki düşük engel puanından yararlanmadan önce Ağustos’ta Cartmel’de iyi bir acemi kovalamacası kazanan bu yedi yaşındaki çocuğu daha iyi durumda tutamazdı.

Bunun için tazelendi ve biraz eli kulağında olabilir, burada birkaç tanesi son başlangıçlarda hayal kırıklığı yaratırken, favori Cevapsız Dualar ilk çıkışını yapıyor – bu sert atlama mekanında kolay bir iş değil.

Dikkat çekici bir şekilde, Kalıtsal Kural, sahada daha büyük engellerin üstesinden gelen tek koşucudur ve bu çok önemli olabilir.

Senarist (9/2)

Cumartesi 12:35 – JCB Triumph Duruşması Çocuk Engeli

Milton Harris tarafından eğitilmiş üç yaşındaki çocuk, Sedgefield’daki ilk maçına engel olarak çıkmakta pek çok yanlış yaptı, ancak bu süreçte şansları yakalamak ve iyi bir izlenim yaratmak için birçok yetenek gösterdi.

Bu yavaş ilerleyen bir yarıştı ve hem Ballysax Stakes hem de Autumn Stakes’te Aidan O’Brien’ı beşinci bitirmiş olan eski Ballydoyle atına daha iyi bir tempo kesinlikle uyacaktır.

Milton Harris
Resim:
Milton Harris

Bu yarıştan ikinci ve üçüncü, her ikisi de o zamandan beri yer aldı, bu nedenle, beklediğiniz halde, form oldukça sağlam bir görünüme sahip. senarist deneyim için önemli ölçüde geliştirmek.

Muhtemelen makul bir hıza karar verirse, son yıllarda Knight Salute gibi gençlerde başarılı olan Harris’e bu bölümde başka bir başarı sağlayabilir.

Tommy’nin Oscar’ı (3/1)

Cumartesi 1:45 – Arkle Challenge Trophy Denemesi Acemilerin Kovalamacası

Monmiral, Pentland Hills ve Banbridge’de klas engelli yarışçıların yer aldığı mükemmel bir yarış olan Arkle Trial’da kovalama deneyimi de ön plana çıkabilir.

Ancak benim için öne çıkan Tommy’nin Oscar’ıCarlisle’daki bir maçta ilk çıkışını kovalarken yarışa uygun bir Geromino’ya 17 libre vermesine rağmen geç kalkmak için bolca yürek gösteren.

Tommy'nin Oscar'ı
Resim:
Tommy’nin Oscar’ı

Bu çitler biraz zıplıyor ve görevi oldukça iyi bir şekilde üstlendi ve şimdi bir pound daha yukarı itilen 155’lik yüksek bir puana meydan okudu.

Birinci derece kazanan Monmiral ve Pentland Hills’in görevi üstlenirlerse bir tehdit oluşturduğunu söylemeye gerek yok, soru işaretleri ise Martin Pipe kazanan Banbridge’in bu mesafe için yeterince hızlı olma yeteneği üzerinde asılı duruyor.

Il Ridoto (17/2)

Cumartesi 2:20 – Paddy Power Gold Cup Handikap Chase

2022’de Paddy Power’ın 16 koşucu göndereceği bir başka ultra rekabetçi yenilemesi ve İrlandalı akıncı French Dynamite, İrlanda’da geçen sefer akıllı bir engelli galibiyetinden sonra Mouse Morris’in muhtemel favorisi.

Ga Law, uzun bir işten çıkarmanın ardından Old Roan’da iyi bir üçüncülükten sonra iyi bir şekilde desteklendi, ancak Il Ridoto şampiyon antrenör Paul Nicholls’un fiyatlarına bir şans verebilir.

Il Ridoto, Newbury'de Paul Nicholls için ikinci startını kazandı
Resim:
Il Ridoto, Newbury’de Paul Nicholls için ikinci startını kazandı

Nicholls’a taşındığından beri beş yaşındaki çocuğu yakalamak zordu, geçen sezon Newbury’de çıldırdı, ancak daha sonra Sandown’da ve yine Cheltenham ve İskoç Ulusal Festivallerinde sınıfta hayal kırıklığı yarattı.

Ancak bu, 140’a düştüğü, yerini aldığı ve kesinlikle sunabileceği daha fazla şeyi olan bu beş yaşındaki çocuktan daha fazla ilerleme kaydedebilecek rüzgar ameliyatı geçirdiği anlamına geliyordu.

Aynı antrenör, Protektorat’ı geçen yıl aynı renklerle sezonluk olarak yeniden ortaya çıkmasında mükemmel bir saniye koşturdu – burada bir yere daha iyi gidebilirler.

Aidan Coleman tarafından basılan Kettle On Nube Negra'dan tutunuyor
Resim:
Aidan Coleman tarafından basılan Kettle On Nube Negra’dan tutunuyor

Nube Negra (6/4)

Pazar 1:45 – Shloer Chase

Geçen yıl bu yarışın galibi, her şey iyi ayarlanmış görünüyor Nube Negra Harry ve Dan Skelton için Pazar günü ikinci bir Shloer Chase başarısı kaydetmek için.

Sekiz yaşındaki çocuk Cheltenham çevresinde eğleniyor, en taze ve iyi zeminde, hepsi onun lehine görünüyor ve daha küçük alanlarda iyi bir rekor.

Edwardstone ve Tom Cannon, Arkle Acemileri'ni kazandı.  Takip etmek
Resim:
Edwardstone ve Tom Cannon, Arkle Acemi Kovalamacasını kazandı

Bununla birlikte, Alan King takımı için ana pazar rakibi olan geçen yılki Arkle kahramanı Edwardstone’a 3 libre vermek zorunda.

Edwardstone geçen sezon şüphesiz olağanüstüydü, ancak bu bölümdeki rakiplerinin kalitesi hakkında sorular sorulabilir ve King’in aklında daha büyük hedefler olabilir, oysa Nube Negra kesinlikle bu sıcaklığa hazır olacak.
Kaynak : https://www.skysports.com/racing/news/12040/12744410/cheltenham-november-meeting-five-to-follow-at-prestbury-park-including-a-paddy-power-gold-cup-selection

SMM Panel PDF Kitap indir