Cheltenham Altın Kupa: Kazanan sahipleri Cheveley Park Stud, ‘rüya’ Festivali’nden sonra National Hunt’ın geleceğini tartışacak | Yarış Haberleri


Altın Kupa sahibi Cheveley Park Stud, Cuma günkü Cheltenham Festivali gösterisinde A Plus Tard’ın zaferiyle uzun vadeli bir rüyayı gerçekleştirdikten sonra National Hunt operasyonlarının geleceği hakkında görüşmelerde bulunacak.

1975’te Patricia Thompson ve merhum kocası David tarafından inşa edilen Newmarket tabanlı operasyon, ağırlıklı olarak Yassı atların yetiştirilmesine ve yarışına odaklandı ve bu yılki 1000 Gine’nin favorisi Inspiral dahil olmak üzere uzun bir başarılı aygır ve kısrak hattı üretti.

Damızlık ayrıca, David ve oğlu Richard’ın (şu anda damızlığın direktörü) bir hırsını takiben National Hunt arenasına da daldı ve A Plus Tard da dahil olmak üzere atlama atlarının mahsulünü satın almak için büyük para harcadı.

Ancak, National Hunt satışlarında damızlık artık daha az aktif olduğundan, ünlü kırmızı, beyaz ve mavi renklerin hayranları arasında atlama operasyonlarının ortadan kalkabileceğine dair endişeler var.

Ile konuşmak Gökyüzü Sporları YarışıRichard Thompson şunları söyledi: “Annemle konuşmam gerekecek. O tam anlamıyla patron ve benim destekleyici bir kanat adamı olduğumu düşünmek hoşuma gidiyor.

“Altın Kupa’yı kazanma deneyimine sahip olmak onun için özel.

“Üreme ve yarış olan düz işletmemiz, hem bir tutku hem de bir iş, atlama yarışı ise daha çok bir tutku ve hobi. Daha uzun konuşamam ama annem sorumlu.

“Babam bahsi yükseltme havasındayken bu atlar için çok para ödedik. 200.000 sterlin artı, bazı durumlarda 500.000 sterlin ödüyorduk ve bu seviyeyi bir hobi için ödüyorsunuz ve bekleyemezdiniz. paranın herhangi birini geri almak.

“Cuma gibi anları satın alamazsınız. Cheltenham Altın Kupa kazanmak kesinlikle bu hayallerden biri. Buna bir fiyat koyamazsınız.”

Daha erişilebilir bir video oynatıcı için lütfen Chrome tarayıcıyı kullanın

Altın Kupa ödüllü sahipleri Cheveley Park Stud’ın direktörü Richard Thompson, A Plus Tard’ın zaferinin rahmetli babasının bir rüyası olduğunu söylüyor ve günü ‘kesinlikle şaşırtıcı’ olarak nitelendiriyor.

Sky Sports Racing’den Matt Chapman, Yarış Münazarasıyla ilgili olarak Thompsons’a ateşli bir savunmada bulundu: “Otur onu. [Patricia Thompson] Aşağı in ve o gece 1000 Gine’den sonra bir şey söyle. Bu atların atlama sahnesinden ayrıldığını görmek istemiyorum.”

Evden izlerken Patricia’ya seslenmek için yüzünü kameraya çeviren Chapman, “Haydi Patricia, çek defterini çıkar!” dedi.

Richard katıldı ve ekledi: “Haydi anne, yapalım!”

A Plus Tard’ın, yarışın kazanan ilk kadın sürücüsü olan Rachael Blackmore yönetimindeki kaçak zaferine değinen Thompson, “Bu inanılmaz bir deneyimdi ve kelimelerle ifade etmesi zordu. Yıllardır Altın Kupa’yı kazanmayı düşünüyorsunuz ve sonra aniden bir çığlıkla içeri giriyorsun, kesinlikle şaşırtıcı.

Cheltenham Festivali - lider sahibi

“80’lerin ortalarına dönmelisin, babam [David] Ara sıra tuhaf National Hunt atını satın almak için pazara girdi. Her zaman büyük atlama yarışlarını kazanma hayali vardı.

“Yıllar boyunca babam ve ben Cheltenham’ı birlikte izlerdik ve her zaman Altın Kupa’yı kazanmaya çalışmaktan bahsederdik.

“Bunu yapmak için hiçbir zaman uyumlu bir çaba göstermemiş olsak da, 2018’de o ve takım, A Plus Tard’ın ilklerinden biri olan bir grup genç at almaya karar verdi.”

A Plus Tard, Allaho ve Sir Gerhard için sırada ne var?

Daha erişilebilir bir video oynatıcı için lütfen Chrome tarayıcıyı kullanın

Cheveley Park Stud direktörü Richard Thompson’a göre Altın Kupa kazananı A Plus Tard gelecek yılki Cheltenham Festivali’ne geri dönerken, Allaho 2022 King George’a gidebilir.

Thompson, Henry de Bromhead’in yıldızının muhtemelen gelecek yılki Altın Kupa’ya giden rotasını tekrarlayacağını açıkladı.

Sekiz yaşındaki oyuncu sezona Kasım ayında Haydock’taki Betfair Chase’de zaferle başladı ve sonraki ay Leopardstown’daki Savills Chase’de Gavlin tarafından kıl payı dövüldü.

“Geçen yıl ikinci bitirdiği Altın Kupa’dan sonra, Chris Richardson [Cheveley Park managing director]ben ve Henry onu Aintree’de çalıştırmamaya ve Betfair Chase’e, Savills Chase’e ve doğrudan Gold Cup’a gitmeye karar verdik.

“Amacımız buydu ve kesinlikle aynısını tekrar yapacağız.”

Dual Ryanair Chase galibi Allaho, önümüzdeki sezon Boxing Day’in King George VI Chase’i ile Kempton’da kampanya yürütebilir.

Paul Townend ve Allaho, Cheltenham'daki 2022 Ryanair Chase'de rakiplerini çok geride bıraktı
Resim:
Paul Townend ve Allaho, Cheltenham’daki 2022 Ryanair Chase’de rakiplerini çok geride bıraktı

Willie Mullins tarafından eğitilmiş sekiz yaşındaki çocuk, iki mil ve beş furlong bölümüne hakim oldu ve yolculukta son beş startını kazandı, ancak Thompson üç mil testine katılmayı reddetmiyor.

Thompson, “Bence bu bir olasılık” dedi. “İnandığı şeyler açısından sıkıntı söz konusu olduğunda Willie’yi dinleyeceğiz. Willie’nin usta olduğunu biliyoruz.

“Bunu geçen yıl 2021’in sonunda tartışmıştık ama Aralık başında John Durkan’da zorlu bir yarış geçirdi, bu yüzden onu bundan sonra King George’da çalıştırmanın bir yolu yoktu.

“Ryanair’de yok [same prestige as a Gold Cup] ama o çok baskın ve orta mesafeli bir şampiyona sahip olmak hala harika bir aile.”

Paul Townend, Sir Gerhard'a (kırmızı) biniyor ve The Ballymore Novices'  Engel
Resim:
Paul Townend, Sir Gerhard’a (kırmızı) biniyor ve The Ballymore Acemiler Hurdle’ı kazanan son kişi oldu

Mullins ayrıca Ballymore Novices’in Hurdle galibi Sir Gerhard’ı gelecek sezon çitlerin üzerinden atıp atmayacağı veya potansiyel bir Champion Hurdle teklifini hedefleyip hedeflemeyeceği konusunda bir kararla karşı karşıya.

Thompson, “Willie’den duyduğum his, onun daha çok bir Champion Hurdle ihtimali olduğu yönünde.” dedi.

“Şahsen, eğer Şampiyon Engel veya Arkle ise [Novices’ Chase], rahatladık. Bu en iyi atlarla ilgilendiğimiz için çok mutluyuz.

“En üst masada olmak bile harika bir yolculuk.”
Kaynak : https://www.skysports.com/racing/news/12040/12571093/cheltenham-gold-cup-winning-owners-cheveley-park-stud-to-discuss-national-hunt-future-after-dream-festival

Yorum yapın