Chelsea gelişmeleri izliyor ve Manchester United’ın Barcelona yıldızı Frenkie de Jong için anlaşmasını kaçırabilir


Chelsea’nin, Manchester United’ın hedefi Frenkie de Jong’u Barcelona’dan transfer etmek için yarışa katıldığı bildirildi. Blues, De Jong’un Old Trafford’a transferini tamamlamaya yakın olduğu yönündeki haberler üzerine onun durumunu takip ediyor.

içinde bir rapora göre Gardiyan, Chelsea bu yaz De Jong için bir hamle yapabilir. Manchester United ile görüşmeler bozulursa orta saha oyuncusunu imzalama şansını yakalamaya hazırlar.

Chelsea, Frenkie de Jong ile gelişmeleri izliyor. Manchester United, Barça’nın orta saha oyuncusunu imzalamak için hala favori ama Chelsea’de hayranları var. Bu arada Ake ve Sterling için anlaşmalar ilerliyor theguardian.com/football/2022/… #cfc

Red Devils’in (aynı rapora göre) Hollandalı için Barcelona ile 65 milyon € artı ek ücret üzerinde anlaştığı bildirildi. Erik ten Hag, Ten Hag’ın altındaki Eredivisie tarafında hayati bir rol oynayan eski Ajax orta saha oyuncusu ile yeniden bir araya gelmek istiyor.

Chelsea’nin orta saha oyuncusuyla 2019’da Barcelona’ya taşındığında ilgilendiği bildirildi. Thomas Tuchel’in 25 yaşındaki hayranı olduğu ve onunla çalışmak istediği söyleniyor.

Manchester United, Chelsea’nin ilgisinin ortasında Barcelona’da kalmaya istekli

Frenkie de Jong, Chelsea ve Manchester United’ın ilgisinin ortasında Barcelona’da kalmak istiyor. Hollandalı kısa süre önce olası bir transferle ilgili olarak Barcelona’dan herhangi bir görüşme yapmadığını iddia etti.

Frenkie: “Elbette Manchester United ile olan bağlantıları duydum ama kulüpten (Barça) sorumlu kişiler bana hiçbir şey söylemedi. O zaman bir anlaşma olmadığını ve hiçbir şeyin olmadığını varsayacağım. O zaman ben de endişelenmeyeceğim.”

konuşurken AD.nlde Jong dedi ki:

“Elbette Manchester United ile olan bağlantıları duydum, ancak kulüpten (Barça) sorumlu kişiler bana hiçbir şey söylemedi. O zaman bir anlaşma olmadığını ve hiçbir şeyin olmadığını varsayacağım. Öyleyse o zaman Ben de bu konuda endişelenmeyeceğim. Ten Hag ile temas halinde olsaydım? Bunu sana söylemeyeceğim. Başka bir menajer veya kulüp hakkında olsaydı, sana bunu söylemezdim. Xavi ile konuştum. ama bu sadece futbolla, takımla ve neyin geliştirilmesi gerektiğiyle ilgiliydi.”

Barcelona’nın mali durumu ve transferinin onlara nasıl yardımcı olabileceği sorulduğunda, şunları söyledi:

“Bunu anlıyorum. Ama kulüp bana hiçbir şey söylemedi. Bana hiçbir şey önermediler, bu yüzden hiçbir şeyin olmadığını varsayıyorum. Barça’yı seçtiğim için asla pişmanlık duymadım, kesinlikle hayır. Barca kulüptür. Çocukluğumdan beri hayallerimin bir parçasıydı.”

Blues ayrıca Juventus ile de Jong’un eski Ajax takım arkadaşı Matthijs de Ligt’in transferi için görüşmelerde bulunuyor.

Kaynak : https://www.sportskeeda.com/football/chelsea-monitoring-developments-hijack-manchester-united-s-deal-barcelona-star-frenkie-de-jong?utm_source=feed&utm_medium=referral&utm_campaign=sportskeeda

SMM Panel PDF Kitap indir