Chelsea 2 – 2 Tottenham


Thomas Tuchel ve Antonio Conte, Harry Kane’in son nefesini tutturduğu ekolayzerin Chelsea ile Stamford Bridge’de 2-2’lik berabere kaldıkları maçta Tottenham’a en beklenmedik sayıyı kazandırmasının ardından sinirleri alevlenince oyundan atıldılar.

Conte ve Tuchel, Spurs’ün Pierre-Emile Hojbjerg (68) tarafından atılan ilk ekolayzırının ardından yüz yüze bir tartışma için zaten rezerve edilmişti, ancak Kane işaretsiz bir şekilde Spurs seviyesinin altına düştükten sonra kavga ettiler. 96. dakikada ikinci kez.

Menajerler, başkentte kavurucu sıcak bir günde, yıllar içinde değişmez bir şekilde yayılan ateşli bir derbi olarak kırmızı kartlar gösterilmeden önce ayrılmak zorunda kaldılar.

Kalidou Koulibaly’nin müthiş volesi (19) Chelsea’ye üstün bir ilk yarı gösterisinin ardından hak ettiği liderliği verdi, ancak Hojbjerg’in delinmiş şutu Jorginho’nun ceza alanındaki hatasını cezalandırdığında Spurs bir şekilde çekişme içinde kaldı ve eşitliği sağladı.

Conte’nin teknik alanı dışındaki coşkulu kutlaması Tuchel’i kızdırdı ve Chelsea patronu, Reece James (77) ev sahibi takımın liderliğini geri getirip, zavallı İtalyan’ı geçerek ve Chelsea taraftarlarıyla kutlamak için taç çizgisini geçince yanıt verdi.

Son gülen Tuchel gibi görünüyordu, ancak Chelsea’nin art arda Premier Lig zaferlerine saniyeler kala, Kane’in dramatik durma süresi ekolayzeri, gelecek koçlar arasındaki yüzleşmenin fitilini ateşledi.

Takip etmek için daha fazlası.

Sıradaki ne?

21 Ağustos Pazar 13:00

2:00pm

Tottenham, Chelsea’nin Leeds United’a gitmeden önce Cumartesi günü 12.30’da Premier Lig’de Wolves’u ağırlıyor. Süper Pazar saat 2’de – canlı yayında Gökyüzü Sporları Premier Ligi.
Kaynak : https://www.skysports.com/football/chelsea-vs-tottenham-hotspur/report/464649

SMM Panel PDF Kitap indir