Charlie Appleby istikrarlı turu: Adayar, Coronation Cup dönüşünden sonra Juddmonte International yolculuğuna geri adım atabilir | Yarış Haberleri


Adayar, Haziran ayındaki Coronation Cup için Derby zaferi sahnesine geri dönmek için yola çıktı ve bu sezon York’taki Juddmonte International için potansiyel olarak seyahatine geri adım attı.

En iyi antrenör Charlie Appleby, Epsom’un yarışmasını Adayar’ın dört yaşında ilk başlangıcı olarak belirledi ve ardından Kral George tacını savunmak için Ascot’a döndü.

Adayar, Ekim ayında Ascot’taki Şampiyon Bahislerinde bir buçuk kilometreye geri dönerken 2021’i hayal kırıklığı yaratan bir beşincilikle bitirdi, ancak bu, bağlantıları bu yıl tekrar daha kısa mesafeyi denemekten alıkoymadı.

Appleby, “Plan, pisti ve yolculuğu idare edebileceğini bildiğimiz için onu taç giyme töreninde başlatmak.” Dedi. godolphin.com.

“Umarım o zaman King George’a tekrar bakacağız ve eğer bu kutulardan birini işaretleyecek kadar şanslıysak, seyahate geri dönüp Juddmonte International’a bir göz atıp bakmayacağımız konusunda görüş alınacaktır.

“Fiziksel olarak güçlendikçe daha da hızlandı. Onu suçlayamam ve o artık gerçek bir profesyonel.”

Adam Kirby, Adayar Cazoo Derbisini kazanırken kutluyor
Resim:
Adayar Epsom’da Cazoo Derbisini kazanırken Adam Kirby kutluyor

Juddmonte’de William Haggas’ın yenilmez değirmencisi Baaeed ile karşılaşma olasılığı hakkında Appleby, “Kendimiz ve herkesin izlemesi için heyecan verici bir sezon önümüzde” dedi.

Hurricane Lane’in dört yaşındaki kampanyası, Ekim ayında ParisLongchamp’ta Prix de l’Arc de Triomphe’de ikinci bir çekim etrafında toplanacak.

Frankel’in oğlu, geçen yıl Grup Bir yarışmasında yakın üçüncü oldu ve eski rakipleri Torquator Tasso ve Tarnawa’yı geride bıraktı ve bu yıl Haziran ayında Royal Ascot’a bir gezi ile başlayacak.

İrlanda Derbisi başarısından sonra antrenör Charlie Appleby ve jokey William Buick ile Hurricane Lane
Resim:
İrlanda Derbisi başarısından sonra antrenör Charlie Appleby ve jokey William Buick ile Hurricane Lane

Appleby, “Ark’tan geri dönüyoruz” dedi. “Önce Royal Ascot’ta Hardwicke’e ve ardından potansiyel olarak Grand Prix de Saint-Cloud’a gideceğiz.

“Bu yıl dikkate alınması gereken bir güç olacak ve onunla ilgili tek şey çok yönlülüğü, Ekim ayında Paris’te ister zemin ister dipsiz olsun, beni endişelendirmeyecek.”

William Buick, Yibir'i Breeders'da zafere sürdükten sonra kutluyor.  Kupa çim yarışı
Resim:
Yibir ve Buick, Del Mar’da Breeders’ Cup Turf’u kazandı

Yibir, geçen ay Dubai’deki Sheema Classic’te umut verici bir ikincilikle döndükten sonra küresel turuna devam edecek.

May’in New York’taki Belmont Park’taki Man o’ War Stakes, Sword Dancer Stakes için Saratoga’ya yapılacak bir geziden ve Japonya Kupası’na olası bir bakıştan önce, bir sonraki gündem maddesi.
Kaynak : https://www.skysports.com/racing/news/12040/12580271/charlie-appleby-stable-tour-adayar-could-step-back-in-trip-for-juddmonte-international-after-coronation-cup-return

Yorum yapın