Charlie Appleby, Coroebus için umut dolu | Yarış HaberleriCharlie Appleby, Coroebus için umut dolu | Yarış Haberleri

Gine galibi Coroebus, Salı günü Royal Ascot’taki St James’s Palace Stakes’te nişan almak için yüksek bir standart belirliyor.

Dubawi tay, antrenör Charlie Appleby’ye heyecan verici bir yarışta daha çok sevilen ahır arkadaşı Native Trail’i yendiğinde tayların Klasik’teki ilk galibiyetini sağladı.

Küçükken yalnızca üç yarışta bir mağlup olan Coroebus, hâlâ kullanılmayan çok sayıda potansiyele sahip ve Appleby, ilk kez bir virajda yarışıyor olmasının, onun buton stiline Newmarket’in düz milinden bile daha uygun olabileceğini düşünüyor.

Appleby, Godolphin’e “Ondan kaçış yok, o herkesin ilk gün görmek için heyecanlandığı at” dedi.

“Kişisel olarak (bir virajın etrafında dönmek) ona uyması gerektiğini düşünüyorum. O güçlü bir gezgin ve bir jokeyin bakış açısına göre Newmarket’teki düz mil bir şey varsa, onun bir dönüş yapmasına izin vermeden önce beşe kadar saymaları gerekiyordu. hareket.

“Orada bir dönüş yapmak, dizgin arkasına biraz daha geri dönmesine izin verebilir ve bu nedenle jokey onun üzerinde düz milden daha fazla yarış yapabilir.

“İkinci duraktaki beraberliğinden memnunuz ve Ascot’a iyi durumda gidiyor.”

William Haggas, gelişmekte olan üç yaşındaki iki çocuğu yönetiyor – geçen sefer Alman 2000 Gine’sini kazanan yenilmez Maljoom ve Sandown’da çok saygı duyulan Reach For The Moon’dan daha iyi olan My Prospero.

Her iki yarışın da Qipco İngiliz Şampiyonlar Serisinin bir parçası olduğu Queen Anne’de büyük ihtimalle favori Baaeed’i alan Haggas için özel bir gün olabilir.

Haggas, “Onlar üç yaşında gelişmekte olan iki genç ve bu çok prestijli bir yarış, bu yüzden bir şansa sahip olmaya hakları var.” dedi.

“Coroebus’u yenmek için bulabilecekleri çok şey var ama doğru yoldalar.

“Onlar farklı. Maljoom çiftin daha hızlısı olurdu, ama Prospero’m iyi kalacak.”

John Gosden, Haydock’ta büyük bir ağırlık altında bir handikapta ikinci sırada bitirdiği için Mighty Ulysses’i sınıfta belirgin bir şekilde yükseltiyor.

Gosden, “Akıllı bir yarış gibi görünüyor ve Gine kazananını alması gerekiyor, ancak şu anda 110 puan aldı ve bu puana ulaştıklarında çok fazla seçeneğiniz olmuyor” dedi.

“Haydock’ta iyi bir handikapla ikincisinden bu puanı aldı, bence hamlesini çok erken yaptı.”

Muhtemelen iki yaşındaki en iyi forma sahip yarıştaki koşucu Ralph Beckett’in Angel Bleu’su.

Sezon sonunda Glorious Goodwood’da Vintage Stakes ve Fransa’da iki Group Ones, Prix Jean-Luc Lagardere ve Criterium International’ı kazandı.

Gringham Stakes to Perfect Power’da, dönüşünde yedi uzun mesafe üzerinde üçüncü olarak, bir mil kadar geri dönmekten memnun olurdu, ancak daha yumuşak zemini tercih ederdi.

Beckett, “Perşembe günü iyi çalıştı ve gitmeye hazır, ancak bu takımı hızlı zeminde yenebilir mi bilmiyorum.” dedi.

İrlanda 2.000 Gine’sine baktığımızda beni memnun etmiyordu, ama şimdi tekrar iyi durumda.”
Kaynak : https://www.skysports.com/racing/news/12040/12633183/charlie-appleby-full-of-hope-over-coroebus

SMM Panel PDF Kitap indir