Çekya Teknik direktör Jaroslav Silhavy Türkiye maçı öncesi konuştu: Çok güçlü bir takım!Çekya Teknik Direktörü Jaroslav Silhavy, A Milli Futbol Takımı’nı yakından tanıdıklarını belirterek, “Çok güçlü bir takım. Çok yetenekli bireysel oyuncular var.” dedi.

Silhavy, yarın A Milli Futbol Takımı ile Gaziantep’te oynanacak hazırlık maçı önceki müsabakanın sonunda Kalyon Stadı’nda basın toplantısı düzenledi.

Hazırlık kampındaki ikinci vücutta A Milli Futbol Takımı ile oynayacaklarını söyleyenler Silhavy, yarın zor bir maçın karşılaşmalarını beklediğini ifade etti.

Türkiye’de taraftarların yarattığı gezegen yapısını dile getiren Silhavy, “Türk Milli Takımını yakından tanıyoruz. Çok güçlü bir takım. Çok yetenekli ve bireysel oyuncular var. diye konuştu.

Silhavy, A Milli Futbol Takımı’nın boş alanlarını iyi değerlendirdiğini vurgulayarak, şöyle devam etti:

“Türkiye’nin özellikle hücumda çok iyi ayakları var. Bitiriciliği çok yüksek oyunculara sahip. Kanatlarda alan bulduklarında çok iyi değerlendirebilen bir takım. Savunmada da bireysel hata yapmadığı sürece kolay kolay açık vermiyorlar. Yarın özellikle alan dışına savunmada sıkı durmayı hedefliyoruz.”

ÇEK SAVUNMA OYUNCUSU COUFAL: MAÇI KESİNLİKLE KAZANMAK İSTİYORUZ

Çek savunma oyuncusu Vladimir Coufal da yarın Türkiye ile karşılaşacaklarını anımsatarak, “Mükemmel statta, harika bir zeminde, güzel bir atmosferde çok güçlü bir rakibe karşı oynayacağız. Yarınki maçta da kesinlikle kazanmak istiyoruz.” kullanım kullandı.

A Mili Futbol Takımı’nın kaliteli oyunculardan oluşturduklarına dikkati çeken Coufal, şunları kaydetti:

“Geçmişte de böyleydi bugün de kesinlikle böyle. Biz de buna karşı iyi bir şekilde hazırlandık. Hocalarımız gerekli analizleri yaptı.

ÇEKYA, TÜRKİYE MAKİNA HAZIR

Çekya Milli Takımı, teknik direktör Jaroslav Silhavy yönetici son antrenmanını maçın oynanacağı Kalyon Stadı’nda yaptı.

İlk 15 dakikası basın mensuplarına açık antrenmanda futbolcular, koşu ve ısınma hareketlerinin ardından topla çalıştı.

Antrenmanın basına kapalı bölümünde ise taktik uygulama öğrenildi.
Kaynak : https://www.aspor.com.tr/futbol/2022/11/18/cekya-teknik-direktoru-jaroslav-silhavy-turkiye-maci-oncesi-konustu-cok-guclu-bir-takim

SMM Panel PDF Kitap indir