“Çekici bir adam ve bence medyada iyi karşılanıyor”


Manchester City’nin eski kanat oyuncusu Trevor Sinclair, İspanyol oyuncu ayrıldığında Mauricio Pochettino’nun Etihad’da Pep Guardiola’nın yerini alması gerektiğini düşünüyor. Arjantinli’nin çekici bir adam olduğuna ve Lionel Messi ve Kylian Mbappe gibi isimlerle çalışmış büyük oyuncularla başa çıkabileceğine inanıyor.

Guardiola, Bayern Münih’te başarılı bir büyünün ardından 2016 yılında Cityzens’e katıldı. City’yi beş yılda dört Premier Lig şampiyonluğuna götürdü ve çok sayıda yerli kupa kazandı. Şu ana kadar City’de bir Avrupa kupası elinden kurtulmuş olsa da, kulübü dünya futbolunda bir güç merkezi haline getirdi.

Bu arada Pochettino, geçenlerde bir buçuk yıl sonra Paris Saint-Germain tarafından görevden alındı. Onları geçen sezon Ligue 1 şampiyonluğuna götürdü ancak UEFA Şampiyonlar Ligi’nde başarısız oldu. Parisliler, son 16 turunda nihai şampiyon Real Madrid’e yenildi.

Sinclair, Pochettino’nun gelecekte Etihad’da Guardiola’nın yerini alması gerektiğine inanıyor. talkSPORT’a (aracılığıyla HEDEF):

“Ona bakıyorsunuz ve egolarla nasıl başa çıkacağını biliyor. Oyuncularla harika bir ilişkisi var gibi görünüyor. Oyuncuların ne kadar büyük olduğu önemli değil; (Lionel) Messi’yi (Kylian) Mbappe’yi yönettiğini gördük. ve Neymar. Yani işin bu tarafında, onun emin eller olduğunu düşünüyorum. O büyüleyici bir adam ve bence medyada iyi karşılanıyor.”

Ekledi:

“Aslında Manchester City’nin onun için bir kulüp olabileceğini düşünüyorum. Sanırım şu anda biraz izinli olabilir, çünkü mali açıdan mücadele etmediğinden eminim. Ama bence Manchester City onun için uygun olabilir. Guardiola belli bir aşamada ayrılırsa, bu Pochettino için sıcak bir koltuk olabilir.”

Guardiola’nın City ile mevcut sözleşmesi 2023 yazında sona eriyor. Daha önce bahsedilen HEDEF raporuna göre, geçen yıl milli takım yönetmeye geçebileceğini söyledi.


Mauricio Pochettino, Manchester City’de sudan çıkmış balık olabilir

Pochettino, geçen sezon PSG ile kariyerinde ilk kez bir lig şampiyonluğu kazandı. Ancak, çoğu kişi onun en iyi işinin Tottenham Hotspur’da ve hatta Southampton’da olduğunu iddia edebilir.

Paris Saint-Germain, Mauricio Pochettino’nun Kulüpteki görevine son verdiğini doğruladı.Kulüp, Mauricio Pochettino’ya ve ekibine çalışmalarından dolayı teşekkür eder ve onlara gelecek için en iyisini diler.

Tottenham ile beş yıllık büyüsü sırasında, Arjantinli onları birkaç unvan suçlamasına ve UEFA Şampiyonlar Ligi finaline götürdü. Kulübün o dönemdeki oyun tarzı, sonuç verdiği için eğlenceliydi. Akademi mezunlarına birçok şans verdi ve onları harika oyuncular haline getirdi.

Ancak, PSG’de geçirdiği süre boyunca Pochettino, olumsuz bir oyun stili nedeniyle eleştirildi. Bu belki de bazı büyük isim oyuncuların çalışma oranının eksikliğine atfedilebilir.

Manchester City, pazarda büyük harcamalar yapması ve hedeflerine ulaşmak için büyük isimlerle sözleşme imzalamasıyla biliniyor. Pochettino Cityzens’e katılırsa, oyun stilini kayan yazı oyuncularına empoze etmek için mücadele edebilir.

Kaynak : https://www.sportskeeda.com/football/news-a-charming-man-i-think-comes-across-well-media-trevor-sinclair-names-manager-succeed-pep-guardiola-manchester-city?utm_source=feed&utm_medium=referral&utm_campaign=sportskeeda

SMM Panel PDF Kitap indir