Cedi Osman: En büyük hedefimiz oyuncu geliştirmek, Süper Lig’e çıkmak istiyoruz

Türkiye Basketbol 2’nci Ligi’nde uğraş edecek olan Pizza Bulls Cedi Osman Basketbol Takımı’nın tanıtımı sonrasında konuşan Cedi Osman, “En büyük hedefimiz oyuncu ile birlikte iyi birer kişilik geliştirmek. Süper Lig’e natürel ama de çıkmak istiyoruz” dedi.

Cedi Osman: En büyük hedefimiz oyuncu geliştirmek, Süper Lig'e çıkmak istiyoruz

Cedi Osman Yüksekokul ile Pizza Bulls’un iş birliğiyle kurulan ve bu sezondan itibaren Türkiye Basketbol 2’nci Ligi’nde mücadele edecek olan Pizza Bulls Cedi Osman Basketbol Takımı’nın tanıtımı yapıldı.

FMV Işık Üniversitesi Konferans Salonu’nda yapılan lansmana Cedi Osman Akademi’nin kurucuları Cedi Osman ve Caner Osman, Pizza Bulls Cedi Osman Basketbol’un başantrenörlük görevini üstlenecek Hasan Hür, Pizza Bulls CEO’su Cavit Can Kırbeyi, Pizza Bulls Genel Müdürü Zeynel Akyol ile Cedi Osman Yüksekokul ve Pizza Bulls yetkilileri katıldı.

Cedi Osman Yüksekokul’nin kurucusu, NBA ekiplerinden Cleveland Cavaliers forması giyen Cedi Osman, fazla mutlu olduğunu belirterek, “Bu ailede olduğunuz için fazla mutlu ve gururluyuz. Pizza Bulls ailesine de fazla teşekkürler. Önümüzde çok güzel bir yol var. Kayda Değer ve uzun bir meslek birliği olacaktır. Yolumuz uzun ve başarıya aç bir grubuz. Bizim koskocoman hayallerimiz var. Akademiyi kurarken bu dek büyük hayallerimiz yoktu ama ailemiz büyüdükçe şart değişti. En büyük hayalimiz olan A takımı da kurduk. Tümü yetenekli ve başarılı oyuncular. Benim onlara güvenim sonsuz. Ne olursa olsun defalarca arkalarında olacağım ve inşallah büyük işlere imza atacağız” ifadelerini kullandı.

İstanbul’un Şile ilçesinde yapılan lansman ardından Cedi Osman Yüksekokul’nin kurucusu Cedi Osman, basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.

Pizza Bulls Cedi Osman Basketbol Takımı projesini hayata geçirdikleri için çok mutlu olduğunu dile getiren Cedi Osman, “Ağabeyimle beraber büyük bir hayalimizdi. İlk ilk kez akademiyi kurarken A ekip hedefimiz yoktu lakin her şey iyi gidince hayallerimiz de büyüdü. Sonunda en büyük hayalimiz olan A takımı da kurduk. Burada Cavit Bey ve ekibine fazla teşekkürler. koskocoman bir meslek birliği olacak. Yolumuz fazla uzun. A takımımızın keza çok kabiliyetli hem de bir öyle başarılı olacak. Bu nesil projelerde zamana ihtiyacınız oluyor. Her şey zamanla iyi olacak. İnşallah her şey iyi olacak” dedi.

cedi-osman-en-buyuk-hedefimiz-oyuncu-gelistirmek-super-lig-e-cikmak-istiyoruz-913781-1.

“BİR GÜN SÜPER LİG’DE OLACAĞIZ”

En büyük hedeflerinin yerli oyunculara talih tanımak olduğunu söyleyen Cedi Osman, “Derhal Süper Lig’de oynayalım” diye bir aceleleri olmadığını belirterek, “derhal bizim en büyük hedefimiz, yerli oyunculara talih tanımak. Onları ilerletmek. Daha büyük kulüplere gidebiliyorlarsa, yurt dışına gidebiliyorlarsa ne mutlu bize. Aramak fakat başarılı olmuşuz diyeceğiz ve mutlu olacağız. En büyük hedefimiz oyuncu ilerletmek ile birlikte iyi birer kişilik geliştirmek. İnşallah da bunu başaracağız. Süper Lig’e natürel oysa de çıkmak istiyoruz. Bunun için fazla zamana ihtiyacımız var lakin bir gün orada olacağımıza kesinlikle inanıyorum” ifadelerini kullandı.

Yorum yapın