Cazoo Derbisi: Desert Crown ve Richard Kingscote, Sir Michael Stoute Classic’i altıncı kez kazanırken Epsom rakiplerine hükmediyor | Yarış Haberleri


Desert Crown, Cazoo Derby’de başarıya koşarak Sir Michael Stoute’a birinci sınıf Klasik’teki altıncı zaferini kazandırdığında 1981’in anıları canlandı.

O yıl Stoute, Epsom’da benzersiz Shergar ile altın madalya kazandı, ancak Nathaniel’in hafif ırklı bir oğlu olan 2022 modeli, Richard Kingscote ilk kez eyerde bir ders kitabı çalışması yaparken büyük at hakkında en iyi izlenimini verdi. British Classic, ikinci Derbi yarışında kazandı.

Desert Crown, Kingscote favori 5/2’yi ideal konuma yerleştirmeye çalışırken, erken aşamalarda orta bölümde geniş olarak ilan edildi, ancak sınıfı kısa sürede onun, Changingoftheguard, Star Of India ve Stone Age’den oluşan Ballydoyle üçlüsünü takip ettiğini gördü. O’Brien koşucularına ön sırada katılan Simon ve Ed Crisford tarafından eğitilmiş West Wind Blows olarak.

Kingscote, iki kürklü direğe yaklaşan düzgün seyahat eden tay ile daha fazla beklememeyi seçerek, bineğinin öne doğru adım atmasına ve Epsom kalabalığının hayranlığını kazanmasına izin verdi. .

150/1 yabancı Hoo Ya Mal’dan iki buçuk uzunlukta bir zafer kaydetmek için sadece at binmesi gerekiyordu.

Ralph Beckett’in Westover’ı, solmakta olan erken hız belirleyicilerin arkasında tutulduğu için üçüncü sırada kendini şanssız olarak görebilir, ancak gün, Barbadian’ın Workforce’un 2010’daki zaferinden bu yana ilk Derbisini almasıyla Stoute ve Kingscote’a aitti.

Desert Crown ve Richard Kingscote, Hoo Ya Mal'ı yenerek 2022 Cazoo Derbisini kazandı
Resim:
Desert Crown ve Richard Kingscote, Hoo Ya Mal’ı yenerek 2022 Cazoo Derbisini kazandı

Kingscote, “Bugün çok iyiydi, çok yumuşaktı ve sadece iki kez koşmuş bir ata göre çok profesyoneldi. Tüm ön hazırlıkları çok güzel bir şekilde aldı ve ondan gerçekten çok memnun kaldım.

“Ona her oturduğumda çok sakindi ve bugün bir istisna değildi. Onu suçlayamazdım, starta gitti ve ardından havai fişekler patladı ve çok hoş bir sürüştü.

“Gerçekten iyi atladı, tezgahlarda bir kukuleta var, ama gerçekten iyi durumdaydı. Sör Michael makul bir adım atmaya çalışmamı istiyordu.

“Karşıya geçtiğimizde biraz fazla takıldım, biraz zaman aldı ve yediye kadar değildi. [furlong marker] Birini çitten kaydırabildim ve oradan çok rahattı. Tepeden gerçekten dengeli bir şekilde indi ve yoldaki ipuçlarını değiştirdi ve en üst vitese geçti.

“Muhtemelen oraya birazdan varacaktı, ama bu onu yukarı çekebildiğim anlamına geliyordu. Diğerleri onu yanına alamadılar – bu sadece onun hakkında iyi bir anlaşmaya sahip olduğunu gösteriyor.”

Sir Michael Stoute, Desert Crown ile altıncı Derbisini kazandıktan sonra kalabalığın içinden birini selamlıyor
Resim:
Sir Michael Stoute, Desert Crown ile altıncı Derbisini kazandıktan sonra kalabalığın içinden birini selamlıyor

Desert Crown’un 10 furlong’da bu kadar etkili olup olamayacağı sorulduğunda Kingscote, “Dişlileri var, çizgiye çok iyi girdi ama dürüst olmak gerekirse, ona güvercin deliği yapamadım. Çok sevimli ve klası var ama gerisi ona kalmış.” Sör Michael, benden daha iyi biliyor.”

Kingscote, Walter Swinburn, Kieren Fallon ve Ryan Moore’a katılarak Stoute için bir Derby kazananıyla ortak olmak üzere seçkin bir binici grubuna katıldı.

Dedi ki: “Bence oldukça gerçeküstü çünkü bir jokey olarak belki kendinizi böyle jokeyler arasında görmüyorsunuz ve bunu ancak diğer insanların desteğiyle yapabilirsiniz. Bence çok cesaret aldı. Sir Michael’dan ve sahibinden bir Derby’de benimle birlikte olmaları, bu yüzden beni destekledikleri ve çok iyi bir ata binmeme izin verdikleri için onlara minnettarım.

Cazoo Derbisinden önce Epsom'da havai fişekler atıldı
Resim:
Cazoo Derbisinden önce Epsom’da havai fişekler atıldı

“Şampiyon jokey değilim, Ryan Moore değilim – Sanırım iyi bir kariyerim oldu, ancak bir starlet kariyerim olmadı. Başka bir yere bakmamaları için çok fazla destek gerektiğini düşünüyorum. .

“Son iki yılda Sir Michael gibi kişiler tarafından desteklenmek size bir sürücü olarak güven veriyor ve bence bu bana iyi geldi.”

Westover’ın çabaları hakkında, Beckett şunları söyledi: “O harika bir at ve büyük bir yarış yapıyor, ondan heyecan duyuyorum. Bence aradaki farkın o sırada olduğundan daha hızlı gitmesi dışında hiçbir şey ters gitmedi.

“Şu anda bariz olan şey İrlanda Derbisine büyük, dört nala koşan bir pistte gitmek. Hepimiz, eğer kazanamazsak Sir Michael’ın kazanmasının bize büyük umut vereceği konusunda hemfikiriz. Burada olmaktan son derece memnunum. “
Kaynak : https://www.skysports.com/racing/news/12040/12627766/cazoo-derby-desert-crown-and-richard-kingscote-dominate-epsom-rivals-as-sir-michael-stoute-wins-classic-for-sixth-time

Yorum yapın

SMM Panel