Caroline Dubois, ikinci profesyonel maç için ringe dönmeden önce dünya şampiyonluğu özleminin altını çiziyor | Boks Haberleri


Caroline Dubois, profesyonel masada yeni bir koltuğa sahip olabilir, ancak amatör öldürme olasılığı, yüzüğe dönmeden önce becerilerini kesip geliştirirken, gözünü boks tarihinde bir yere koymakta sorun yaşamıyor.

21 yaşındaki oyuncu, geçen ay Vaida Masiokaite’ye karşı kazandığı zaferle ilk kez profesyonel bir çıkış yaptı ve 26 Mart’ta Wembley Arena’da profesyonel kariyerinde ikinci kez mücadele edecek.

İlk rakibinin çekilmesinden sonra kiminle karşılaşacağını henüz keşfedemeyen Dubois, profesyoneller arasına giren 37-3’lük bir rekora eşlik eden yüksek beklentileri benimsiyor.

Dubois, “Baskı bir ayrıcalıkmış gibi hissediyorum, bana inanan insanlara çok minnettarım ve bu beni daha çok çalışmak ve kimseyi hayal kırıklığına uğratmamak istememe neden oluyor” dedi. Gökyüzü sporları.

Daha erişilebilir bir video oynatıcı için lütfen Chrome tarayıcıyı kullanın

Dubois, Vaida Masiokaite’yi puanlarla geride bırakan bir açıklama performansı sergileyerek sonunda profesyonel ilk çıkışını yolundan çektiği için mutluydu.

“Benim hakkımda iyi şeyler söyleyen tüm bu insanlar, onları haklı çıkarmamı istiyor ve insanların benimle gurur duymasını sağlıyor. Bu bana spor salonunda çok çalışmak için bu teşviki veriyor ve bunun için çok çalışıyorum.

“Hedef bu değil dersem yalan olur, çok siklet şampiyonu olmak amaç değil dersem yalan söylemiş olurum.

Yukarı çıkmak istiyorum, bu oyunda hatırlanan biri olmak istiyorum, eski zor bir oyun ama uzun süredir buradaymışım gibi hissediyorum ve daha önce hiç yapılmamış bir şey yapmak istiyorum.”

Alçakgönüllü bir Dubois, potansiyeli konusunda iyimser olmasına rağmen, kariyerinin başlarında boks eğitimi ile özlemlerini dengelemenin zorluğuna ve gerekliliğine uzun süredir bağlıdır.

Bir dövüşçü olarak yetenekleri bir yana, Dubois, profesyonel deneyimin göz korkutucu stadyum atmosferleri ve rehavete yer vermeyen, hatalarla sınırlı bir çekişme merdiveni gerektirdiğini biliyor.

“Bunların hepsi öğrenme deneyiminin bir parçası, çevremde arkamı kollayan insanlar var. Babam var, menajerim var, ne kadar iyi olduğumu bilen insanlar, hangi seviyede olduğumu biliyorlar” diye ekledi. .

“Her şey baharatla ilgili” diyen birini hatırlıyorum, her genç dövüşçü kendisinin en iyisi olduğunu düşünür ve her an herkes için hazırdır ve bu güvene sahip olmak doğru ve iyidir, ama ne kadar iyi olduğunuzu bilenler sizi engelleyen çevrenizdeki insanlardır. hazırsınız ve ne zaman hazır olacaksınız, her şey zamanlama ile ilgili. Artık benim zamanımmış gibi hissediyorum ve buna geliyorum.”

Daha erişilebilir bir video oynatıcı için lütfen Chrome tarayıcıyı kullanın

Dubois, Sky Sports’a boksta sonuna kadar gitmek için kendini desteklediğini söyledi.

Dubois’in spot ışığında hayata uyum sağlamasına yardımcı olanlar arasında, Amerikalı WBA dünya ağır siklet şampiyonluğu için bir sonraki Trevor Bryan ile karşılaşacak gibi görünen kardeşi Daniel de var.

Dubois, “Şimdi spor salonuna gelip onu antrenman yaparken ve çalışırken görmek ve seçkin bir atlet olarak nasıl davrandığını görmek inanılmaz ve birbirimizi zorlamaya devam ediyoruz” dedi.

“Onun her zaman antrenman yaptığını görmek, yenilgileri atlattığını ve geri döndüğünü ve bu zihniyete ve zihniyete sahip olduğunu görmek beni çok etkiliyor. Onu izlemek ve spor salonundaki diğer insanları, diğer şampiyonları izlemek ve onlardan bir şeyler öğrenmek güzel.”

Eski Olimpiyat, dünya ve Avrupa gençlik şampiyonu, bir sonraki rakibini öğrenmeyi beklemenin “sinir bozucu” olduğunu kabul ediyor, ancak bunu gelişimine katkıda bulunacak başka bir test olarak memnuniyetle karşılıyor.

“Amatörlerde turnuvalara gidiyorsunuz ve beraberliğin ne olduğunu bilmiyorsunuz, kiminle savaştığınızı bilmiyorsunuz ve sadece hazır olmanız gerekiyor ve sanırım zihniyet bu, boks sizi bu noktada yakalayabilir ama ben Bu kamp için iyi eğitim aldım, bu yüzden her şeye hazır olmalıyım” dedi.

Daha erişilebilir bir video oynatıcı için lütfen Chrome tarayıcıyı kullanın

Dubois, Claressa Shields’in aynı kartta dövüşmesinin profesyonel olarak çıkış yapmasına yardımcı olduğuna inanıyor

İlk çıkışındaki gelişmeler söz konusu olduğunda, Dubois, ikinci dövüşünde daha sakin bir yaklaşım göz önüne alındığında, kalan sinirlerini gömmeye hevesli.

Dubois, “İyi bir deneyim olduğunu hissediyorum, biraz acele ettiğimi hissediyorum ve sadece bunun iyiliği için atıyordum ve bu aslında iyi bir deneyim çünkü artık ne yapacağımı biliyorum,” dedi Dubois.

“Bu dövüşte çok daha yavaş gideceğim, çok daha fazla rahatlayacağım, kendimi daha iyi hızlandırmaya çalışacağım ve sadece işleri biraz daha ayarlamaya çalışacağım. Kötü yumruklar atmak niyetleri ve onları kurmak.”

Caroline Dubois’in 26 Mart’ta Sky Sports’ta canlı yayında, Richard Riakporhe’nin Deion Jumah ile kruvazör siklet karşılaşmasının alt kartında yüzüğe dönüşünü izleyin.
Kaynak : https://www.skysports.com/boxing/news/12040/12572087/caroline-dubois-underlines-world-title-aspirations-ahead-of-return-to-ring-for-second-professional-bout

Yorum yapın