Carlos Sainz, Ferrari ile yeni bir anlaşma imzalamaya çok yakın olduğunu açıkladı


Carlos Sainz, geçtiğimiz Pazar günü 2022 F1 Bahreyn GP’sinde P2’yi elde ettikten sonra Ferrari ile yeni bir anlaşma imzalamaya ‘çok, çok yakın’ olduğunu itiraf etti.

Takım arkadaşı Charles Leclerc’e kıyasla kendi performansından dolayı hüsrana uğrasa da İspanyol pilot, yakın gelecekte Scuderia’da kalma konusunda iyimser.

İtalyan ekibinin 2019 Singapur GP’sinden bu yana F1’deki ilk bir-iki finişini güvence altına almasına yardımcı olduktan sonra Sainz, sözleşmesiyle ilgili duruma ışık tuttu:

“Bence yakınız. Çok yakın. Çok, çok yakın. Çok yakın. Son derece yakın. Neredeyse orada.”

Bu duygu, Ferrari takım patronu Mattia Binotto tarafından da tekrarlandı ve şunları söyledi:

“Sanırım bir anlaşma bulduk. Bunu kağıda çevirmek sadece bir mesele.”


Carlos Sainz, 2022 F1 Bahreyn GP haftasonunun bir Ferrari sürücüsü olarak ‘en zor’ olduğuna inanıyor

Carlos Sainz, 2022 F1 Bahreyn GP yarış hafta sonunun Ferrari’ye katıldığından beri “en zor” olduğunu düşünüyor.

Sainz, 2022 F1 sezonunun ardından dört kez dünya şampiyonu Sebastian Vettel’in yerini almak için Scuderia ahırlarına geldi. Hafta sonu boyunca İspanyol, takım arkadaşı Charles Leclerc tarafından sürekli olarak geride kaldı.

Sainz, Ferrari için bir zafer aleviyle sonuçlanan zorlu bir yarış hakkında şunları söyledi:

“F1, FP2 ve FP3’te çok gerideydim, şimdiye kadar Ferrari’de olduğum en uzak mesafeydi ve bu yüzden 1-2 gol atsak bile, hafta sonundan tamamen mutlu değilim. Bir Ferrari sürücüsü olarak en zor hafta sonum oldu ve bu sadece başımı eğmem gerektiğini, bu arabayı anlamam gerektiğini, Charles’ın sürüşü ile nerede fark yarattığını ve virajlara yaklaşma ve lastikleri kullanma biçimini anlamam gerektiğini gösteriyor. ayrıca yarışta.”

27 yaşındaki oyuncu sözlerine şöyle devam etti:

“Kazanmak için savaşmak istiyorsam gelişmem gerekiyor ve başımı eğip Cidde’ye gelirken bazı adımlar atmaya çalışacağım. Bir hafta sonundan diğerine iyileştirebilir miyim? Sanırım geliştirebilirim. Eksikliği tamamen azaltabilir miyim? Bu çok iyi bir soru. Keşke yapabilsem ve bunun için çok çalışacağım.”

Sainz, kendisi ile Leclerc arasındaki farkı azaltmak istiyorsa, yeni Ferrari F1-75’in düzenine uyum sağlamak için sürüş stilini değiştirmesi gerektiğini de kabul etti.

Kaynak : https://www.sportskeeda.com/f1/news-carlos-sainz-reveals-close-signing-new-deal-ferrari?utm_source=feed&utm_medium=referral&utm_campaign=sportskeeda

SMM Panel PDF Kitap indir