Carlos Sainz, Brezilya GP’de 5 sıra grid cezası alacak


Carlos Sainz, Pazar günü arabasına altıncı bir ICE ünitesi taktığı için Brezilya GP’de beş sıra grid cezası alacak.

İspanyol sürücü, son birkaç yarışta ikisinde DNF gördüğü ve üçüncüsünde P5’i garantilediği en iyi koşulara sahip olmadı. Meksika GP, Ferrari’nin Brezilya’da nasıl performans gösterebileceği konusunda bazı şüpheler uyandırdı, ancak bunlar Carlos Sainz tarafından giderildi.

Medyaya konuşan Sainz, Ferrari’nin Brezilya’da eski temposuna geri dönmeyi beklediğini ve Meksika’da yaşananların bir kereye mahsus olduğunu söyledi. Dedi ki:

“Yıl boyunca kuru zeminde hiç bu kadar hızlı gitmemiştik, bu yüzden Meksika’da bunu doğru yapmadığımız çok açık.” Motor, araç dengesi, lastikler, her neyse farketmez – açıkça çalışmayan bir şeyler vardı. Ve şimdi Brezilya ve Abu Dabi’ye odaklanıyoruz, [the] Tempoyu geri almak istediğimiz sezon bitmeden önceki son iki yarış önemli.”

Ekledi:

“Red Bull ve Mercedes ile tekrar podyumda mücadele etmek istiyoruz. Ön tarafta çok ilginç bir mücadele olduğunu düşünüyorum ve araçtan öğrenebileceğim ve gelecek yıl için hazırlanabileceğim sorunsuz hafta sonları geçirmeye devam edeceğim.”

Beş sıra grid cezası, İspanyol sürücünün büyük ihtimalle Lewis Hamilton ve George Russell’ın iki Mercedes’inin gerisinde başlayacağı anlamına geliyor. Carlos Sainz, şampiyonada ikisinin de gerisinde.


Zorlu bir yıl oldu – Carlos Sainz

2022 sezonuna dönüp baktığında Carlos Saz, sezonun biraz mücadeleli geçtiğini söyledi. Dedi ki:

“Evet, dışarıdan da gördüğünüz gibi zorlu bir sezon oldu. Sezonun ilk üçte birinde zorlu bir araç ve sürüş tarzı dengesiyle biraz mücadele ettim. Alışılmışın dışında bana uydu ve bunun üstesinden gelmek için epeyce mücadele etmek zorunda kaldım. İkinci üçte ikisinde araçla çok daha mutlu oldum.”

Ekledi:

“Daha hızlı ilerliyorum ama ne yazık ki yol boyunca pek çok DNF ve pek çok güvenilirlik sorunu yaşadım. Bunun da ötesinde, Mercedes ve Red Bull sezonun ikinci yarısında daha iyi bir performans sergiliyor gibi görünüyor.” . Ve bu demek oluyor ki, bir araba ile hıza ulaşmış olmama ve iyi araba kullanmama ve sağlam bir hafta sonu geçirmeme rağmen, örneğin Meksika’da, alabileceğim maksimum P5 beşti, değil mi? bu açıdan biraz talihsiz.”

İspanyol sürücü, sezonun son iki yarışından en iyi şekilde yararlanmayı umuyor.

Hızlı Linkler

Sportskeeda’dan daha fazlası
Kaynak : https://www.sportskeeda.com/f1/news-breaking-carlos-sainz-take-5-place-grid-penalty-brazilian-gp?utm_source=feed&utm_medium=referral&utm_campaign=sportskeeda

SMM Panel PDF Kitap indir