Cardinals TE, ciddi şekilde sakatlanarak sahadan çıktı


Arizona Cardinals’ın Pazar günü Los Angeles Rams’a karşı tümen mücadelesinde Zach Ertz’e güvenmesi bekleniyor. Kıdemli sıkı sonun, oyun kurucudaki emektar Colt McCoy ile güvenilir olması gerekiyordu.

Ne yazık ki Ertz, sahayı terk etmek zorunda kalmadan önce bir yakalama yaptı. Yayın, onun yürüyemez halde bir el arabasıyla soyunma odasına götürüldüğünü gösterdiğinde işler daha da kötüleşti.

Zach Ertz sahadan atıldı.📺: FOX

Bu her zaman korkunç bir işarettir ve dikkatler hızla yaralanmanın ciddiyetine ve eski oyuncunun ne zaman Cardinals’e dönebileceğine çevrildi.

Zach Ertz ne kadar süre dışarıda kalacak?

Bu noktada Ertz için yaralanmanın ne kadar ciddi olduğu bilinmiyor. Tabii ki, herhangi bir bacak yaralanmasında sezon sonu olabileceği korkusu var. Bu, oyuna 3-6’lık bir rekorla giren Cardinals için felaket olur.

Sıkı son, geçtiğimiz sezonda üç yıllık, 31 milyon dolarlık bir uzatma imzaladı. Kesinti rakamları göz önüne alındığında, en azından 2023 sezonu boyunca kilitleneceği görülüyor. Bu nedenle, sezon sonu potansiyel bir sakatlık, iyileşip tam gücüne dönebildiği göz önüne alındığında, kariyerini sonlandırmaz.

Arizona, geçen yıl sezon boyunca Philadelphia Eagles’tan Ertz’i almak için cesur bir hamle yaptı. Ekip, NFC’deki bir sonraki rekabet aşamasına ulaşmaya çalışırken, kıdemli varlığının Kyler Murray ile eşleşmesini istediler.

Sıkı son, şimdiye kadar 46 resepsiyonla sağlam bir yıl geçirirken, Cardinals hücumu mücadele etti ve bir play-off rıhtımı yerine ilk on draft seçimi yapma tehlikesiyle karşı karşıya.

#ZachErtzMR’dan iyi haberler almayı ummalı ve sol diz için ACL mermisinden kaçmalıyız. Yaralanma yığından önce olur. 🙏

Bu, hayranların daha kapsamlı bir sakatlık güncellemesini hevesle bekleyecekleri anlamına geliyor. Uzun süreli bir yokluk, hücumu tamamen batırmasa da, sezonun bu kadar önemli bir noktasında ideal olmaktan uzak.

Sıkı son 32 yaşına girdi ve Kardinaller artık onunla en az bir, belki de iki yıl daha bağlantılı. Sakatlanırsa ve takım play-off’ları kaçırırsa, kazanma standardı ve başarıya ulaşılamadığından hem kenarda hem de ön ofiste büyük değişiklikler olabilir.
Kaynak : https://www.sportskeeda.com/nfl/news-what-happened-zach-ertz-cardinals-te-carted-field-serious-injury?utm_source=feed&utm_medium=referral&utm_campaign=sportskeeda

SMM Panel PDF Kitap indir