Canlı maç önizlemesi – Avusturya Bayanlar – Kuzey İrlanda Bayanlar 11.07.2022


Kuzey İrlanda kaptanı Marissa Callaghan, sakatlanan forvet Simone Magill için tarafının önümüzdeki Euro 2022 maçını Avusturya’ya karşı oynayacağı konusunda ısrar etti.

Magill, Kuzey İrlanda’nın açılış maçında A Grubu’nda Norveç’in elinde 4-1’lik bir çekiçle ön çapraz bağ sakatlığı yaşadı.

Callaghan, takım arkadaşının sakatlığının Pazartesi günü Avusturya’ya karşı olumlu bir sonuçla geri dönmeye çalıştıkları için takımın geri kalanı için ek bir teşvik olacağına inanıyor.

Callaghan, “Kızların Simone için kalbi kırıldı” dedi. “Bizim için gerçekten önemli bir oyuncu ve sadece bu değil, yakın bir arkadaşımız.

“Her zaman sahip olduğumuz bu aile birimi hakkında konuşuyoruz ve onun için çok gözyaşı vardı, ancak dışarı çıkıp onun için bir sonuç almak bizim için büyük bir teşvik. Yarın gece, Simone için olacak.”

Resim:
Açılış maçında Norveç’e 4-1 mağlup olan Kuzey İrlanda, A Grubu’nda son sırada yer alıyor.

Callaghan ‘üst taraf’ Avusturya’ya karşı iyileştirme çağrısında bulundu

Avusturya, turnuvanın açılış maçında İngiltere’yi sert bir şekilde zorladı, ev sahibi sadece tek bir golle zaferi garantiledi, ancak Callaghan ilk maçlarından daha iyi bir Kuzey İrlanda performansı bekliyor.

“Burada büyük bir turnuvada olmak inanılmaz bir şey ve bizim için en büyük şey (Avusturya’ya karşı) o kadar gergin olmayacağımız.

“Her şey yolunda değil ve bu, gerçekten aşina olduğumuz bir takıma karşı ikinci maçımız.

“Son sekiz ayda iki kez Avusturya ile oynadık (Dünya Kupası elemelerinde), bu yüzden dışarı çıkacağız ve umarım oyundan zevk alırız ve umarım bir sonuç alırız.

“Avusturya’nın İngiltere’ye karşı harika olduğunu düşündüm. Gerçekten iyi hazırlandılar ve İngiltere’ye gerçekten iyi bir oyun verdiler. Onlar bir üst takım.”

Avusturyalı defans oyuncusu Wenninger: İngiltere’deki açıcıdan daha yüksek baskı

Avusturya kadınları
Resim:
EURO 2020’nin Cuma günü Old Trafford’da oynanan ilk maçında Avusturya, turnuvanın ev sahibi İngiltere’ye 1-0 mağlup oldu.

Her iki takım da Avusturya’nın İngiltere’ye 1-0 kaybetmesi ve Kuzey İrlanda’nın Norveç’e karşı alçakgönüllülüğü sonrasında ilk galibiyetini arıyor.

Avusturyalı savunma oyuncusu Carina Wenninger, baskının Old Trafford’daki açılış maçından daha yüksek olduğunu kabul etti, ancak Pazartesi günkü güney kıyısı çatışması öncesinde pozitif kalmaya devam ediyor.

Wenninger, “Beklentiler ve baskı, ilk maçta olduğundan daha yüksek.” Dedi.

“İstediğimiz gibi çevirebiliriz – bu bir gerçek. Ama genel olarak, (bu) beklentilerin var olması güzel.

“Ben ve takım, futbolumuzu oynamamız ve her şeye olumlu bir şekilde yaklaşmamız için iyi bir şans olduğunu düşünüyoruz.”
Kaynak : https://www.skysports.com/football/austria-women-vs-northern-ireland-women/preview/459991

SMM Panel PDF Kitap indir