Cameron Norrie, ‘oldukça hasta’ Wimbledon koşusu Novak Djokovic tarafından sona erdikten sonra Grand Slam şampiyonluğu hedefliyor | Tenis Haberleri


1 Numaralı İngiliz Cameron Norrie, Wimbledon yarı finalinde altı kez şampiyon Novak Djokovic’i 2-6 6-3 6-2 6-4 yendi; Norrie, son dörde kaldıktan sonra “daha fazlasını” istiyor ve koşmanın kendisine güven verdiğini söylüyor, Djokovic Pazar günkü SW19 finalinde Nick Kyrgios ile karşılaşacak

Son Güncelleme: 22/08/22 22:20

İngiliz Cameron Norrie, Wimbledon yarı finalinde altı kez şampiyon olan Novak Djokovic'e dört sette kaybetti.

İngiliz Cameron Norrie, Wimbledon yarı finalinde altı kez şampiyon olan Novak Djokovic’e dört sette kaybetti.

Cameron Norrie, Wimbledon’daki “oldukça hasta” koşusu yarı finalde Novak Djokovic tarafından sonlandırıldıktan sonra Grand Slam kazanmayı hedefliyor.

Daha önce bir majörün üçüncü turunu hiç geçmemiş olan 1 Numaralı İngiliz Norrie, Cuma günü Djokovic’e karşı ilk seti aldı ve 20 kez Grand Slam şampiyonu Pazar günü SW19’da Nick Kyrgios ile dörtlü kazanmak için ralli yaptı ve bir hesaplaşma sağladı. .

2017’den beri All England Club’da kaybetmeyen altı kez Wimbledon şampiyonu Djokovic’e karşı aldığı yenilgiyi değerlendiren Norrie, “Bence onunla oynamak iyi bir deneyimdi, özellikle de buraya getirdiği seviyeyle.

Jacquie Beltrao, Norrie'nin Wimbledon performansıyla gurur duyması gerektiğini söyledi

Daha erişilebilir bir video oynatıcı için lütfen Chrome tarayıcıyı kullanın

Jacquie Beltrao, Norrie’nin Wimbledon performansıyla gurur duyması gerektiğini söyledi

Jacquie Beltrao, Norrie’nin Wimbledon performansıyla gurur duyması gerektiğini söyledi

“Bana çok güven veriyor – ama hiçbir şey ifade etmiyor. Sanırım çok çalışmaya devam etmem gerekiyor. Hala oyunumda geliştirebileceğim birçok şey var.

“Yarılara ulaşmak oldukça hasta. Ama bundan daha fazlasını yapmak ve bir tane daha ileri gitmek ve bir slam kazanmaya çalışmak istiyorum. [There were] bu hafta benim için bir sürü ilk, bir sürü güzel deneyim. Umarım onları adım adım ilerletebilirim.

“Herkes arkama geçti, atmosfer inanılmazdı. İlk yarı finalimi yapmak için (David) Goffin’e karşı oyun oynamak oldukça çılgıncaydı.

“Bence her şey çok çabuk oldu. Her şeyi düşünmek için çok zamanım olacak. Ama şu anda bunu çok fazla düşünmek zor.”

Cameron Norrie, 'oldukça hasta' Wimbledon koşusu Novak Djokovic tarafından sona erdikten sonra Grand Slam şampiyonluğu hedefliyor | Tenis Haberleri

Buraya oldukça yüksek düzeyde tohumlanmış olarak gelirken, ülkenin dört bir yanındaki herkesten ve özellikle kendimden çok fazla beklenti vardı. Kurayı benim yaptığım şekilde yapmak, Center Court’ta oynamak, Court One’da oynamak, aslında yenmeyi sevdiğim adamlarla oynamak – kolay değil.

Dokuzuncu tohum Cameron Norrie

Norrie: Djokovic servis oyunlarını benden daha iyi idare etti

“Bence benden daha iyi olan Novak’ın uygulama seviyesiydi. Odaklanma seviyesi, servis oyunlarını ele alma şekli benden daha iyiydi.”

Norrie açılış oyununda servis molasını yumruğunu sıçratarak kutladı ve açılış setini perçinlemek için arka arkaya beş oyun kazandığında kalabalık buna inanamadı.

Norrie, ilk setin kendisinden muhteşem olan her şeyden çok Djokovic’in sinirlerine dokunduğunu hissetti ve şunları söyledi: “Bence iyi oynadım. Sadece çok fazla geri dönüş yaptım. Serviste iyi noktalara ulaştım.

Djokovic vs Norrie: Maç İstatistikleri

Djokoviç Maç İstatistikleri Norrie
13 Aslar 7
1 Çift Hata 3
%82 1. servis kazanma yüzdesi %71
%58 2. servis kazanma yüzdesi %41
5/14 Kırılma noktaları kazandı 3/4
38 Toplam kazananlar 33
28 Zorunlu olmayan hatalar 36
113 Toplam puan kazandı 89

“Kariyerimin en büyük maçıydı. Bence 10 sette altısıydı. İyi bir başlangıçtı ama yeterli değildi.”

Norrie’nin ilk Slam’i zorlayabileceğine inanıp inanmadığı sorulduğunda Djokovic, “Kesinlikle. O çok yönlü bir oyuncu, çok profesyonel bir adam.

“Saha dışında yaptığı şeyleri görüyorum. Bu tür bir yaklaşımla, her zaman şansın olacağını hissediyorum.”

Djokovic, ‘sinirlerin tekmelediğini’ itiraf etti

Djokovic, art arda çim kort galibiyet serisini 27’ye çıkardı ve 32 Grand Slam finaline ulaşan ilk adam oldu.

Sırp, “Kendimi kupayı kazanacak bir pozisyona koyduğum için çok memnunum ve memnunum.

“Wimbledon’daki maçlarımın çoğunda başladığım kadar iyi başlamadım, başlangıçta çok iyi hissetmedim, çok hata yaptım ve ritmimi bulamadım.

“Sinirler ikimiz için de tekme atıyordu. Onları daha iyi idare etti ve bir buçuk set için daha iyi bir oyuncuydu.

“Onun tarafında 4-3 saniyelik sette kötü bir oyun, maç tersine döndü. Kendimden her zaman benden daha iyi oynayabileceğimi beklediğimi biliyorum. Ama bu galibiyetten memnun olmalıyım.”

Twitter hesabımız skysports.com/tennis aracılığıyla günlük blogumuzla All England Club kapsamı için bize katılın @skysportstennis & Hareket halindeyken Sky Sports! Şu anda indirilebilir iPhoneiPad ve Android
Kaynak : https://www.skysports.com/tennis/news/12040/12648504/cameron-norrie-aiming-for-grand-slam-title-after-his-pretty-sick-wimbledon-run-ended-by-novak-djokovic

SMM Panel PDF Kitap indir