Calvin Johnson ile takımlarındaki hayal kırıklığından emekli olan 3 NFL yıldızı


Birçok NFL oyuncusu, sayısız nedenden dolayı kariyerlerinin en başında emekli oldu. Andrew Luck gibi oyuncular, oyundaki artan yaralanma endişesine işaret ederek emekli oldu. Diğerleri, ligden ayrılma nedenleri olarak artan beyin sarsıntısı riskine özellikle dikkat çekti. Diğer oyuncular ya futbolu sevdikleri için ya da aileleriyle daha fazla zaman geçirmek istedikleri için emekli oldular.

Bir görmek ödüllendirici #NFL Oyuncu, güçten düşme nedeniyle emekli olmaya zorlanmadan önce bilinçli bir şekilde uzaklaşma kararı verebilir. #sarsıntı semptomlar. Eminim karısı ve iki küçük çocuğu buna minnettardır. Ona en iyisini dileyin. twitter.com/MikeReiss/stat…

Ancak bazı oyuncular, tuttukları takımlardan bıktıktan ve başka bir seçenek göremedikten sonra emekli oldular. Burada, takımlarından uzaklaşmaktan başka bir şey istemedikleri için zirveden ayrılan bu sporun üç efsanesine bakıyoruz.

Takımlarından kaçmak için emekli olan NFL yıldızları

#1 – Calvin Johnson, WR, Detroit Lions

Calvin Johnson, bir Hall of Famer ve şimdiye kadar oyunu oynayan en büyük geniş alıcılardan biridir. 2010 ve 2015 yılları arasında, bu sezonların her birinde 1.000’den fazla yarda top aldı. Altı kez Pro Bowler, 2016’da emekli olduğunda sadece 30 yaşındaydı. 2012 sezonunda 1964’te aldığı yarda hala bir NFL rekoru olmaya devam ediyor.

youtube kapağı

Ama Detroit Lions tarihsel olarak kötüydü ve asla playofflara meydan okumadı, Super Bowl’u kazanmayı bir kenara bırakın. Başka bir yere gidemeyeceğini anlayınca emekli olmayı seçti. Kötü kan bu güne kadar kalır.

#2 – Barry Sanders, RB, Detroit Lions

Detroit Lions, franchise’ın genel yanlış yönetimi nedeniyle oyundan atılan büyük oyuncuların kriptonitleri gibi görünüyor. 1989’dan 1998’e kadar Lions için oynadı ve her yıl Pro Bowl’a seçildi ve 1997’de NFL MVP’si oldu. Bu on sezonda 15.000’den fazla yarda yarıştı ve en hızlı yarda rekorunu kolayca geçebilirdi. emekli olmayı seçmedi.

youtube kapağı

Ancak Lion’ların ikramiyeleri telafi etmek için şikayette bulunduğu sözleşme anlaşmazlıkları batağında emekli oldu. Barry Sanders’ın serbest bırakılması veya takas edilmesi durumunda aidatları geri ödemeyi kabul ettiği bildirildi. Ama bu asla gerçekleşmedi ve onun yerine kramponlarını kapatmayı seçti.

#3 – Jim Brown, RB, Cleveland Browns

Barry Sanders’tan önce Jim Brown vardı. Tüm zamanların en büyük geri dönüşleri ve NFL oyuncularından bir diğeri, 1957’den 1965’e kadar Cleveland Browns ile oynadı. Oynadığı dokuz sezonun her birinde Pro Bowl’a gitti, üç kez NFL MVP’si oldu. 1964’te NFL Şampiyonasını kazandı.

50 Yıl Önce Bugün: Sanat Modeli, Londra’da film çeken Jim Brown’ın Browns kampına zamanında rapor vermesi gerektiğini söylüyor. Brown daha sonra emekli olur.

1965 yılına gelindiğinde, yaşam seçimlerini değerlendiriyor, filmlerde çalışıyor ve hem futbolu hem de diğer tutkularını işe yarar hale getirmeye çalışıyordu. Ancak o zamanlar Browns’ın sahibi olan Art Modell, ona bir ültimatom verdi. Buna pek sıcak bakmadı, onun yerine gücünün zirvesinde emekli olmayı seçti.

Kaynak : https://www.sportskeeda.com/nfl/3-nfl-stars-retired-frustration-teams-ft-calvin-johnson?utm_source=feed&utm_medium=referral&utm_campaign=sportskeeda

Yorum yapın

SMM Panel