Calvin Bassey: Ajax, Rangers defans oyuncusu için 20 milyon sterlin değerinde bir anlaşma imzalamaya yakın | Transfer Merkezi Haberleri


Rangers Calvin Bassey, iki kulübün defans için bir anlaşmaya varmasının ardından Ajax’a katılmaya hazırlanıyor.

Ücret 18,7 milyon sterlin (22 milyon avro), ancak eklentilerle 22,9 milyon sterline (27 milyon avro) yükselebilir ve anlaşma ayrıca yüzde 10 satış ücreti de içerecek şekilde ayarlandı.

Bassey’nin ayrılması, Rangers’ın iki yıl önce Leicester’dan sadece 230.000 £’a mal olan bir oyuncu için kulüp rekoru ücretini cebine sokacak. Rangers, Ocak ayında akademi mezunu Nathan Patterson’ı Everton’a 16 milyon sterline kadar bir anlaşmayla sattı.

GRAFİK

Yüksek puan alan savunma oyuncusu Brighton ve Bundesliga ve Serie A takımları da dahil olmak üzere Avrupa’daki kulüplerin ilgisini çekiyordu.

Gökyüzü Spor Haberleri Mayıs ayında, Bassey’nin şimdi Aston Villa’da olan eski Gers patronu Steven Gerrard için de bir hedef olduğunu bildirdi.

Ajax baş antrenörü Alfred Schreuder’in Bassey ile telefonda konuştuğu ve Hollanda kulübünün Manchester United’a katılacak olan Lisandro Martinez’in yerine resmi bir teklif hazırlamasından etkilendiği anlaşılıyor.

Bassey, geçen sezon tüm turnuvalarda 50 maça çıktı ve Rangers’ın finale çıkmasının ardından Avrupa Ligi’nde sezonun takımına seçildi.

Nathan Patterson, İskoçya için sakatlıktan dönebilir
Resim:
Rangers, İskoçyalı Nathan Patterson’ı 16 milyon sterline Everton’a sattı

Ayrıca, kulübün Mayıs ayında İskoç Kupası’nı kazanmasında önemli bir rol oynadı ve önceki kampanyayı kazandığı İskoç Premiership unvanına ekledi.

Rangers, bu yaz kadrolarına Antonio Colak, Tom Lawrence, Haham Matondo ve John Souttar’ı ekledi, ancak pencere boyunca daha fazla hamle yapması bekleniyor.

Daha erişilebilir bir video oynatıcı için lütfen Chrome tarayıcıyı kullanın

Antonio Colak, Rangers’ın yaz gelenlerinden biri ve Ibrox’a geçişini tartışıyor

Rangers’ın diğer sol beki Borna Barisic’e ilgi duyduğu bildirilen kulüp, daha fazla savunma seçeneği eklemenin yanı sıra, Şampiyonlar Ligi’ne katılmaya ve İskoç Premiership unvanını geri almaya hak kazanan kulüp olarak hücum kadrolarını güçlendirmeyi düşünüyor.

Boyd: Rangers çok yönlü Bassey’i özleyecek

Daha erişilebilir bir video oynatıcı için lütfen Chrome tarayıcıyı kullanın

Kris Boyd, Rangers’ın kulüpten ayrılırsa Calvin Bassey gibi yetenekli bir oyuncuyu değiştirmenin zor olacağını söyledi.

Eski Rangers forvet oyuncusu Kris Boyd, Sky Sports News’e şunları söyledi:

“Özellikle bu sezonun sonuna doğru ve Rangers’ın Avrupa Ligi’ndeki performansı inanılmazdı. O da çok yönlü; sol bek oynayabilir, ikinin solunda, üçün solunda, ortada oynayabilir. üç ve bence bu yüzden kulüpleri çekiyor.Bugünlerde biliyoruz ki, takımlar oyunculara bakarken, onlara çok sayıda pozisyonu korumak için bakıyorlar ve o, Bassey, kesinlikle bu kategoriye giriyor.

“Sezonun sonuna doğru Rangers için bu performanslar olağanüstüydü ve takımın da buna çok inandığını hissettiniz. Temposu, toparlanması, yeteneği nedeniyle arka çizgiyi o kadar korumak zorunda değillerdi. bire bir durumlarla başa çıkın.Gitmesi gerekiyorsa, öyle görünüyor ki, Rangers için büyük bir kayıp olacak.

“Geçmişte oyuncular ayrıldı ve yerlerini aldılar, ancak bu çok yönlülük nedeniyle bu seferki biraz zor olabilir. Bence Rangers’ın korunmaya ihtiyacı olacak. Borna Barisic orada, ancak hamlelerle de bağlantılı. Sol bekte girecek birine ve Bassey’i kaybetmenin ardından iki ya da üçün sol tarafında oynayabilecek birine ihtiyaçları olacak.

“Virgil van Dijk bunu en üst düzeyde kanıtladı, ancak bence böyle genç bir çocuk için çok sert, şu anda onu etiketlemenin zamanı geldi. Ama özelliklere sahip olduğunu gösteriyor; hızı var, saldırganlığı var.” , topla arası iyi, bire bir defans yapabiliyor, bu yüzden birileri için çekici bir transfer olacak.
Kaynak : https://www.skysports.com/football/news/12040/12653399/calvin-bassey-ajax-close-to-agreeing-deal-to-sign-rangers-defender-in-deal-worth-over-20m

SMM Panel PDF Kitap indir