Callum Smith, hafif-ağır siklet zaferine odaklanıyor – ‘Dünya şampiyonu olduğum zamandan daha iyi bir dövüşçüyüm’ | Boks Haberleri


Callum Smith, iki siklette bir dünya şampiyonu olmaya çalışırken gelecekteki rakiplerine bir uyarıda bulunuyor: Süper orta siklet bölümünü yönettiği zamandan daha iyi bir dövüşçü.

Şimdi hafif-ağır siklette kampanya yürüten 32 yaşındaki Liverpool’lu oyuncu, canlı yayında Anthony Joshua’nın Oleksandr Usyk ile rövanşının alt kartındaki bir eleme yarışmasında Mathieu Bauderlique’i yenerse şampiyonluk şansına daha da yaklaşacak. Gökyüzü Sporları Gişe20 Ağustos Cumartesi.

Aralık 2020’de Canelo Alvarez’e oybirliğiyle yenilerek süper orta sıklet tacını kaybettikten sonra hızlanan Smith, şüphesiz bu kayıptan çok şey öğrendi ve Suudi Arabistan’da Bauderlique ile hesaplaşmaya hazırlanırken gelişmeye devam ediyor. .

Smith, “Kendinizi geliştirmeniz gerektiğini düşündüğünüz önemli alanları kaybetmek” dedi. Gökyüzü Spor Haberleri. “Kazandığınızda, onları savuşturmak çok kolay ve iyi bir yerdesiniz çünkü kazanıyorsunuz ve dünya şampiyonusunuz.

“Mağlubiyet bazı alanları öne çıkardı ve ekibimde değişiklikler yaptım ve kampımın çoğu için Los Angeles’a taşındım. Kesinlikle dünya şampiyonu olduğum zamandan daha iyi bir dövüşçü olduğuma inanıyorum ve olabileceğime eminim. bir diğeri.

“Bu sadece akıllı olmakla ilgili ve üzerinde çalıştığım şey bu; ne zaman atmalı, ne zaman atmamalı, ne zaman hareket etmeli ve ringdeki belirli pozisyonları.

“Her zaman bir dövüşçü olarak gelişmeye çalışıyorum ve bence çok fazla insan, bir dövüşçü olarak gelişmek yerine ‘hadi formda olalım’ ile kamp karıştırıyor.”

Smith, Castillo'yu ikinci turda yere serdi
Resim:
Smith ikinci turda Gilbert Castillo’yu devirdi

Smith, geçen Eylül’de ilk Joshua-Usyk karşılaşmasının alt kartında Gilbert Castillo’yu ezici bir sağ eli kafasına vurarak durdurduğunda 175 librelik lige yükselmesiyle ilgili pek fazla açıklama yapamazdı.

Castillo, profesyonel kariyerinde ilk kez durdurulmuştu ve Smith, dışarıdan gözlemcilerin hafif-ağır sıklet olarak nasıl bir etki yaratabileceğine dair birkaç soruyu yanıtlamaktan memnundu.

“Bu, insanların hakkında daha fazla konuşmasını sağladı, kendimi bölümde duyurdum, gücümü bir bölüme taşıyabilirim, ağırlığa sert yumruklar atabilirim ve yeni antrenörüm altında kendimi geliştiriyorum. [Buddy McGirt]”dedi Smith.

“Her kutuyu işaretlediğime ve insanların benim hakkımda konuştuğuna inanıyorum. Şimdi amaç sadece bunun üzerine inşa etmek ve ilerlemeye devam etmek.

Callum Smith, hafif-ağır siklet zaferine odaklanıyor - 'Dünya şampiyonu olduğum zamandan daha iyi bir dövüşçüyüm' | Boks Haberleri

Süper ortada dünya şampiyonu olmak, insanları haklı çıkarmaktı çünkü her zaman bir dünya şampiyonu olarak lanse edildim ve 175’te yapabileceğimi pek çok insanın düşündüğüne inanmıyorum. Bunun birçok insanın yanıldığını kanıtlamakla ilgili olduğuna inanıyorum. .

Callum Smith

“Bir ağırlıkta biraz yumruk atabildiğiniz için, insanlar yukarı çıktığınızda ‘gücünü taşıyacak mı?’ ve benzeri şeyler düşünüyorlar. Yükselen ana sorulardan birinin bu olduğunu hissettim.

“Her zaman uzun boylu olduğumu biliyordum, ama fiziksel bedenim ve yumruk gücüm var mıydı? Başka hiçbir dövüşçünün onu durdurmadığı ve şu anda hüküm süren bir dünya şampiyonu tarafından puanlarla dövüldüğü Castillo’ya yaptığım şeyi yapmak için. Dmitrii Bivol’da, bence bu bir açıklamaydı – sadece onu yenmek değil, benim yaptığım gibi onu yenmek.”

Hafif-ağır siklette dünya şampiyonu olmanın, Smith’e göre, birkaç kişinin de yanıldığını kanıtlayacaktır.

Ancak geçen yıl Igor Mikhalkin ile Avrupa şampiyonluk mücadelesini kazandıktan sonra mücadeleye giren Fransız Bauderlique ile yüzleşmeye hazırlanırken ana motivasyonu, iki kilolu bir dünya şampiyonu olma arzusu.

Smith, “Bu yüzden hala yapıyorum” dedi. “Başarabileceğim daha çok şey olduğunu biliyorum ve beni motive eden, motive eden, sabahları yataktan kaldırıp spor salonuna götüren şey iki kiloda dünya şampiyonu olma düşüncesi.

“Bu nedene her zaman ihtiyacın var ve bende hala var; hala iki siklet dünya şampiyonu olmak için hırslarım var ve buna çok yakınım.

“Kanıtlamam gereken bir nokta olduğunu hissediyorum. Süper ortada dünya şampiyonu olmak, insanları haklı çıkarmaktı çünkü her zaman bir dünya şampiyonu olarak lanse edildim ve 175’te yapabileceğimi düşünen birçok insan olduğuna inanmıyorum.

“Bunun birçok insanın yanlış olduğunu kanıtlamakla ilgili olduğuna inanıyorum. Ne kadar iyi olduğumu ve neler yapabileceğimi biliyorum, bu yüzden başardıklarımla mutlu olduğum kadar, haklı olduğumu hissediyorum.” bir tane daha kazanarak kanıtla.”

Anthony Joshua’nın Oleksandr Usyk’e karşı dev ağır sıklet rövanşı 20 Ağustos Cumartesi günü Sky Sports Box Office’te canlı yayınlanacak. Usyk vs Joshua 2’yi şimdi ayırtın!
Kaynak : https://www.skysports.com/boxing/news/12040/12670580/callum-smith-sets-sights-on-light-heavyweight-glory-im-a-better-fighter-than-when-i-was-world-champion

SMM Panel PDF Kitap indir