Büyük Ulusal Festival: Minella Times ve Rachael Blackmore tekrar kazanmak için teklif verirken Simon Rowlands ipuçlarını paylaşıyor | Yarış Haberleri


En iyi bahşiş veren Simon Rowlands, Aintree’deki Büyük Ulusal Festival’in üçüncü günü için dikkate alması gereken dört seçeneğe sahip.

Büyük Millet’in galibini tahmin etmeye çalışmak iyimserliğin zirvesi gibi görünebilir, ancak yeterince uzun süre takılırsanız, bunu yapmanız çok muhtemeldir.

Birkaç kez başardım – sorun şu ki, en sonuncusu şimdi geçen yüzyıldaydı! Kendime daha iyi bir şans vermek için bu sefer bir çiftin tarafını tutuyorum.

iddiaları Şimdi Herhangi Bir Saniye herkesin görmesi için oradalar. 12 ay önce, yarışın ortasında kötü bir şekilde engellenmiş olmasına rağmen Minella Times’ı üçüncü bitirdi, bu rakibiyle (şu anda en iyi ağırlıkta olan) ve onun arkasında bitirenlerle makul şartlarda çok daha iyi durumda.

Ayrıca geçen sefer Fairyhouse’daki Bobbyjo Chase’de Escaria Ten’i yenmek için sıraya girerken sağlığının reklamını yaptı ve çiftin bu test için daha fazlasını bulma olasılığı daha yüksek görünüyor. Any Second Now buradaydı, bunu yaptı ve şimdi tişörtü talep etmek için geri döndü.

Daha spekülatif olanı düşük ağırlıklı falgeç ilticadan sonra içeri giren bir avuç insandan biri.

Hugh Nugent ve Fortescue, Swinley Listelenen Handikap Chase'i Ascot'ta indirmeye devam ediyor
Resim:
Hugh Nugent ve Fortescue, Swinley Listelenen Handikap Chase’i Ascot’ta indirmeye devam ediyor

Fortescue en son kalkışında Fiddlerontheroof’u Ascot’ta üç mil geç saatte koştu ve ağırlık farkı burada da aynı. Paritenin de benzer oranlarda işlem görmesini bekleyebilirsiniz, ancak Fortescue, Fiddlerontheroof’un fiyatının kabaca iki katı.

Büyük Millet, yoğun bir şekilde dahil olunacak bir yarış değil, ancak hala bazen olduğu gibi tasvir edilen piyango da değil ve neredeyse on yıl önce çitlerde yapılan önemli değişikliklerden bu yana daha güvenli bir yarış. Sakatlıksız bir yarış ve güzel bir seyir ümidiyle.

Grand National Day’de Aintree’de alt kartta her zamanki gibi, 2:25’teki ilgi çekici Betway Mersey Novices’ Hurdle da dahil olmak üzere iyi yarışlar var.

Stage Star ve Harry Cobden en son atlayarak Challow Acemiler'e indi.  Paul Nicholls için Newbury'de Engel
Resim:
Stage Star ve Harry Cobden, Paul Nicholls için Newbury’de Challow Acemilerin Engelini indiren son kişi oldu

Three Stripe Life en iyi forma sahiptir ve favoridir, ancak çok fazla değil ve en iyi ihtimalle ona bir yarış vermek isteyebileceğiniz iki veya üç tane var. Sahne YıldızıNewbury’de Challow Hurdle’ı kolaylıkla kazanırken kaderi büyük şeyler gibi görünen.

Ancak Cheltenham Festivali’ndeki Ballymore Acemiler Hurdle’da, Sir Gerhard’ın arkasında üçüncü favori olduğu, ancak tufan gününde hiçbir yarışta yer almadığı çizgisini kabarttı.

Cuma günü, Aintree’deki zamanlar Perşembe gününe göre çok daha hızlı olduğu için, zemin koşulları şimdi çok farklı olacağa benziyor.

Stage Star’ın neden bu kadar sefilce koştuğunu ve eğer bir sorun varsa, antrenör Paul Nicholls’un onu buraya göndermesinin pek olası olmadığını makul bir şekilde açıklayamam.

Stage Star’ın son koşusunu görmezden gelirseniz, o zaman şu anki fiyatının yaklaşık yarısı olmalı, her türlü karışıma girme şansı var ve ben bu koşullarda affedici olmaya hazırım.

Newbury’de yaklaşık iki buçuk mil ona çok uygundu ve kariyerinin başlarında iyi bir zeminde etkileyici bir kazanandı.

Shan Blue, Wetherby'de çalışıyor
Resim:
Shan Blue, Ekim ayında Wetherby’de koşuyor

Şan Mavisi 4:15’teki Betway Handikap Chase için 18’lik bir alanda 5/2 civarında yeterince kısaymış gibi görünebilir, ancak bana sorarsanız daha kısa olmayı hak ediyor.

Ekim ayında Wetherby’deki Charlie Hall Chase’de 152 reytingli Fusil Raffles ve 149 reytingli Kitty’s Light’ı kolayca yeneceğini düşünürsek, muhtemelen 148 puanla antrenmandaki en iyi engelli jumper’dı. üçüncü sonuncusu.

O zamandan beri, altıncısının Cheltenham’daki güçlü Allaho’ya önerdiğinden çok daha iyi şekillendirirken sadece bir kez görüldü ve keskin bir üç mil sadece bilet.

Bu, Shan Blue’nun kaybedeceği yarış ve işini bitirmesi için onu destekleyecek kadar şansı var.

Simon Rowlands’ın seçimleri

Mersey Acemilerin Engeli (2.25) – SAHNE YILDIZI (1 puanlık galibiyet)

Betway Handikap Chase (4.45) – SHAN BLUE (2 puan galibiyet)

Randox Büyük Millet (5.15) – ŞİMDİ HERHANGİ BİR İKİNCİ (1 puanlık galibiyet), FORTESCUE (0,5 puanlık galibiyet)
Kaynak : https://www.skysports.com/racing/news/12040/12585560/grand-national-festival-simon-rowlands-shares-his-tips-as-minella-times-and-rachael-blackmore-bid-for-repeat-win

Yorum yapın