Büyük Ulusal Festival: Epatante, Aintree Hurdle için yolculuğunu hızlandırmaya hazırlanıyor; Betway Bowl’da Altın Kupa üçüncü Protektorat | Yarış Haberleri


Nicky Henderson tarafından eğitilmiş Epatante, Perşembe günü Merseyside pistinde Betway Aintree Hurdle’da ilk kez iki buçuk mil kadar adım atabilir.

Sekiz yaşındaki kısrak, 2020’de ödülü alarak geçen ay Cheltenham’daki Champion Hurdle’da Hanımeli’nin ikincisi oldu. Antrenör Nicky Henderson’da ayrıca, çifte Şampiyon Hurdle kazananı ve bu yarışta galip gelen Buveur D’Air var. 2017.

Gordon Elliott’un bu sezonun Şampiyon Hurdle’ında üçüncü olan Zanahiyr’i de henüz bu mesafeyi aşmadı, geçen yılki Triumph Hurdle birinci ve ikinci Quilixios ve Adagio, Brewin’upastorm, Glory And Fortune, Guard Your Dreams tarafından tamamlanan 10 eser arasında yer alıyor. , McFabulous ve Monmiral.

Epatante, sol ve No So Sleepy, sağ, Newcastle'daki Fighting Fifth'te birlikte çizgiyi vurdu
Resim:
Epatante, sol ve No So Sleepy, sağ, Newcastle’daki Fighting Fifth’te birlikte çizgiyi vurdu

Clan Des Obeaux, Betway Bowl’da arka arkaya zaferler için teklif vermesi durumunda maksimum 10 rakiple karşılaşacak. Paul Nicholls tarafından eğitilmiş ikili King George VI Chase galibi, Cheltenham’ı bunu beklemek için atladı ve 2019’da Willie Mullins için başarılı olan Kemboy ile rekabeti yenileyebilirdi.

Venetia Williams’ın takımından Dan Skelton’dan Protektorat ve Royal Pagaille, Cheltenham Altın Kupası’nda sırasıyla üçüncü ve beşinci oldu. İrlandalı Altın Kupa kahramanı Conflated (Elliott) Ryanair Chase’de bir düştü, Nigel Twiston-Davies’in popüler gri Bristol De Mai bir başka yarışmacısı.

Eldorado Allen, Itchy Feet, Fakir D’oudairies, Nuts Well ve Paint The Dream, derinlik katıyor. Cheltenham’da yağmurla yumuşayan zemin nedeniyle geç kalan Bravemansgame, SSS Super Alloys Manifesto Acemi Kovalamaca için 12 girişin başında.

Zanahiyr, geçen ay Down Royal'de WKD Hurdle'ın etkileyici bir kazananını bitirdi
Resim:
Zanahiyr, Down Royal’de etkileyici bir WKD Hurdle kazananını bitirdi

Çitler üzerinden dört startta yenilmedi ve Pic D’orhy ile birlikte Nicholls bahçesinden gelen iki olasıdan biri. Henry de Bromhead’in Gin On Lime’ı – Kasım ayında Cheltenham’da yapılan iki atlı yarışın dikkate değer bir galibi – İrlanda’ya tek giriş olurken, Colin Tizzard’ın üçü var – Elixir De Nutz, The Widow Maker ve War Lord.

Karttaki dördüncü Birinci Sınıf, yani Jewishon Anniversary 4-YO Juvenile Hurdle, 15 giriş çekti. Elliott ekibi için Triumph Hurdle’da üçüncü olan Pied Piper’ı içeriyorlar. İrlandalı partide ayrıca Cheltenham’daki Boodles Juvenile Handikap Engelini kazanan Padraig Roche tarafından eğitilmiş Brezilya da var.

Milton Harris’in beş kez engelli galibi Knight Salute ve Jonjo O’Neill’in yenilmeyen Petit Tonnerre’si de yer alıyor. Cheltenham’da ıstırap çeken Kanatlı Lider, Randox Foxhunters’ın Açık Avcılar Kovalaması için 28 onay arasında yer alıyor.

Davy Russell Pied Piper'a biniyor
Resim:
Davy Russell, Cheltenham’da Pied Piper’a binerek zafere ulaştı

David Christie’nin, St. James’s Place Festival Challenge Cup’ta Billaway tarafından son aşamalarda yıprandıktan sonra yakışıklı teselli için yedi yaşındaki teklifleri.

Christie’nin Vaucelet’i de var. Cheltenham yarışında üçüncü olan Elliott tarafından eğitilmiş Mighty Stowaway, geçen yılın galibi Kuzen Pascal, Jett, Le Breuil, Porlock Bay ve Nicholls çifti Bob And Co ve Cat Tiger ile birlikte listede yer alıyor.

Parkurun katibi Sulekha Varma, zemin koşulları hakkında en son bilgileri vererek şunları söyledi: “Bugün (Cuma) gidişi Mildmay ve engelli parkurlarında iyi, Büyük Millet parkurundaki yerlerde ise iyi, iyi ve yumuşak olarak değiştirdik.

Kanatlı Lider ve Barry O'Neill, Down Royal'de kazanmaya devam etmeden önce son çitin üzerinden indi
Resim:
Kanatlı Lider ve Barry O’Neill, Down Royal’de kazanmaya devam etmeden önce son çitin üzerinden indi

“Mart ayı boyunca sadece 14 mm yağmur gördük ve 22-29 Mart tarihleri ​​arasında tüm sahalarda 25 ila 30 mm sulama yaptık. Yağmur tahmininden dolayı dün veya Çarşamba günü sulama yapmadık ama sonunda bu gerçekten gerçekleşmedi – Çarşamba günü sadece 1 mm vardı ve dün ölçülebilir bir etkisi olmayan sulu yağmur vardı.

“Bu nedenle, bugün tüm kurslara uygulanacak 5 mm’lik set ile sulamaya yeniden başlıyoruz ve koşulları korumak için ileriye dönük durumu izlemeye devam edeceğiz.

“Tahminler biraz belirsiz görünüyor, önümüzdeki hafta bazı damper koşulları olasılığı – Pazartesi ve Çarşamba şu anda en yüksek yağmur ihtimali olan günler olarak tahmin ediliyor.”

“Şu anda bulunduğumuz yerden çok memnunum ve çim inanılmaz görünüyor. Önümüzdeki hafta için yarış yüzeyini hazırlamak için işin çoğunu yaptık ve şu anda onu koruma ve bitirme aşamasındayız. dokunur.”
Kaynak : https://www.skysports.com/racing/news/12040/12579708/grand-national-festival-epatante-set-to-step-up-in-trip-for-aintree-hurdle-gold-cup-third-protektorat-in-betway-bowl

Yorum yapın