Büyük Millet: Sam Waley-Cohen, Emmet Mullins için Aintree’deki son yolculuğunda 50/1 şok Noble Yeats ile kazandı | Yarış Haberleri


Amatör binici Sam Waley-Cohen, babası Robert için 50/1 yabancı Noble Yeats ile Randox Grand National’da zaferle eyerden mükemmel bir şekilde eğildi.

Emmet Mullins tarafından eğitilen yedi yaşındaki oyuncu, 15/2 favori Any Second Now’ı geride bıraktı, Delta Work üçüncü ve Santini dördüncü oldu.

Olaylarla dolu bir yarışta, savunma şampiyonu Minella Times ve Rachael Blackmore, gözde Kar Leoparı gibi erken ayrıldı.

Noble Yeats her zaman öne çıktı ve Delta Work ve Any Second Now ile birlikte bir meydan okuma yapmadan önce liderleri içeriden takip etti.

Gordon Elliott’un Delta Work’ü soldu ve yarışın başında iki yönlü bir savaş bırakarak, Waley-Cohen ve Noble Yeats sürücünün kariyerine son veren bir peri masalı için zirveye çıktı.

‘Benim için koştu!’ – Bir peri masalı veda

Sam Waley-Cohen, Noble Yeats Grand National'ı kazanırken kutluyor
Resim:
Waley-Cohen, Noble Yeats ön çizgiyi geçerken kutluyor

2011 yılında Long Run ile Cheltenham Altın Kupası’nı kazanan 39 yaşındaki Waley-Cohen, Perşembe günü emekli olma niyetini açıkladı ve Emmet Mullins’i dünyanın en ünlü engelli koşusunda veda sürüşü olarak aday gösterdi.

Kazanan sürücü şunları söyledi: “Benim için koştu! Erken tempoya gidemedi ve ben sadece ona koşabileceği biraz yer verecek bir cep buldum. Ona sorduğumda hemen gitti.”

Hatta yaklaşırken ne düşündüğü sorulan Waley-Cohen, “Çok erken gittim! Onu dışarı çekip sorduğumda bana beklediğimden fazlasını verdi. Açar açmaz düşündüm ki: ‘ o gitti, bunu aldı!’

“Bu çok saçma. Başkaları ‘başka birini giy’ dediğinde beni tereddütsüz ve sevgiyle desteklediği için babama teşekkür etmeliyim.

Liverpool’un çıkıp sevgisini gösterdiği ve iyi niyetle seyahat ettiğim bir gün.”

Sam Waley-Cohen, Noble Yeats'te 2022 Grand National zaferini kutluyor
Resim:
Any Second Now, Noble Yeats’i Aintree’de kovalıyor

Gururlu bir Waley-Cohen kıdemlisi şunları söyledi: “Bu bir rüyanın gerçekleşmesi. Konuşamıyorum, çok bağırdım! Atsız gidemezsin ama at, jokey olmadan dolaşamaz.

“Sam sallanan atıyla National’a binerdi, o kadar geriye gidiyor!”

Mullins şunları söyledi: “Uzun vadeli bir plandı ve sonunda bir şekilde ortaya çıktı, nasıl olduğunu bilmiyorum!

“Muhtemelen bir ay önce kendimize daha çok güveniyorduk. Buna yaklaştıkça, diğer herkes şanslarını konuşuyor gibiydi ve soğuduk.

“Dün Birinci Derece kazanan Ahoy Senor’un arkasındaki form, Wetherby’de harika bir koşuydu ve oradaki performans (bize güven verdi).”

Any Second Now ekibi için ‘daha mide bulandırıcı’

İkinci olan Any Second Now’ın antrenörü ve geçen yılki yarışmada üçüncü olan Ted Walsh şunları söyledi: “Bu kadar yaklaşmak mide bulandırıcı, ama aynı derecede Cohen ailesi ve babanın pistte düşüşünü görmek için harika. oğlunu gözyaşları içinde karşılamak.

“Mark (Walsh, jokey) molayı kaçırdığını ama atladığını ve iyi seyahat ettiğini söyledi.

“Oraya gidebileceği en son atlamayı düşündüm, ama diğer at bizi dirsekten geride bıraktı.

“Crisp’in Red Rum tarafından yakalanması da dahil olmak üzere dirsekten çok şey gördüm.

“Ne yazık ki bizim için posta 100 metre daha uzakta ve size ödeme yapıldığı yer orası.”
Kaynak : https://www.skysports.com/racing/news/12040/12586304/grand-national-sam-waley-cohen-wins-with-50-1-shock-noble-yeats-on-final-ride-at-aintree-for-emmet-mullins

SMM Panel PDF Kitap indir