“Büyük bir özgüven artışına ve büyük bir unvana ihtiyacım olduğunda Wimbledon her zaman orada”


Bir noktada Novak Djokovic’in 2022 sezonu bir felaket olacak gibi görünüyordu. Sırp Avustralya’dan sınır dışı edildi, Dünya 1 numaralı sırasını Daniil Medvedev’e kaptırdı, Sırbistan Açık finalinde kendi seyircisinin önünde kaybetti ve ardından ezeli rakibi Rafael Nadal tarafından Fransa Açık’tan atıldı.

Taraftarlar, eski Dünya 1 Numarasının Slam’siz bir yıla doğru gittiğinden endişe duyduğunda, Wimbledon’da kendine geldi ve Nick Kyrgios’a karşı dört setlik bir zafer ona 21. Major unvanını verene kadar rakiplerini birer birer yendi. .

2022 Paris Masters öncesinde düzenlediği basın toplantısında konuşan 35 yaşındaki oyuncu, geri dönüşü için teşekkür etmek için SW19’daki görevini bir kez daha gündeme getirdi ve bir güven artırıcıya ihtiyaç duyduğunda Wimbledon’ın her zaman yanında olduğu hakkında şaka yaptı.

Djokovic, “Wimbledon, yani, kariyerimde her zaman o büyük özgüven artışına ve büyük bir unvana ihtiyacım olduğunda doğru zamanda gelir, Wimbledon her zaman orada. Bu açıkçası, bu sezon olan her şeyde bence büyük bir rahatlama oldu.” söz konusu.

Wimbledon’ı kazanmasından bu yana, 7 Numaralı Dünya şampiyonluğuna Tel Aviv Açık ve Astana Açık olmak üzere iki şampiyonluk daha ekledi ve bu yıl için sayıyı dörde çıkardı. Djokovic, her iki etkinlikteki performansından memnundu ve aynı formda, iç mekan ortamının kendisine ek bir avantaj sağladığı Paris’te devam etmeyi umuyordu.

Wimbledon’dan sonra bir süredir oynamıyorum. Laver Cup, Tel Aviv ve Astana’da oynadım ve harika, harika tenis oynadım. Genel olarak iç sahadaki geçmiş kariyer sonuçlarıma baktığımda, gerçekten iyi bir rekorum vardı. Genelde içeride, her yerde oynuyorum. Bu şekilde devam edeceğim çünkü kendimi iyi hissediyorum” dedi.

Sırp, son günlerde Fransa’nın başkentinde gerçekten iyi bir antrenman hissettiğini ve bunun turnuvadaki geçmiş zaferleriyle ilgili güzel anıları geri getirdiğini de açıkladı.

“Biliyorsun, son birkaç gündür antrenman yapıyorum, yani, biliyorsun, ilk maçıma birkaç gün daha kaldı. Dediğim gibi, bence çok iyi iş çıkardığın bir yere geri dönmek, her zaman güzel anıları geri getiriyor. ve sahada iyi hisler” dedi.


“Avustralya’da olan her şeyle birlikte yılın ilk bölümünde kendimi zorlanmış hissettim” – Novak Djokovic

Novak Djokovic, Rolex Paris Masters'ta
Novak Djokovic, Rolex Paris Masters’ta

Novak Djokovic, basın toplantısında yılın başında Avustralya’daki vize fiyaskosuna da değindi ve çileden sonra kendisini çok duygusal ve zihinsel olarak zorlanmış hissettiğini belirtti.

21 kez Grand Slam şampiyonu olan oyuncu, bu olaylardan kurtulabileceği ve kısa sürede arzu edilen tenis seviyesini bulabileceği için mutluydu, ki bunun ancak toprak sezonunun sonunda gerçekleştiğini düşünüyor.

Djokovic, “Biliyorsunuz, Avustralya’da olan her şeyle birlikte yılın ilk bölümünde, sadece çok duygusal ve zihinsel olarak saha dışında zorlandığımı hissettim ve oyunumu etkiledim” dedi. İstediğim tenis seviyesine giden yolu bulmak gibiydi ve bu, sanırım, toprak sezonunun sonuna doğru gerçekten iyi oynamaya başladım.”
Kaynak : https://www.sportskeeda.com/tennis/news-novak-djokovic-when-i-need-huge-confidence-boost-big-title-wimbledon-always-there?utm_source=feed&utm_medium=referral&utm_campaign=sportskeeda

SMM Panel PDF Kitap indir