“Bunlar çocuklar ve okulda onları tehlikeye atmaya devam ediyoruz!”


LeBron James, dünyanın her yerindeki milyonlarca insan gibi, hâlâ silahla ilgili başka bir anlamsız şiddet olayıyla mücadele ediyor. Salı günü erken saatlerde, 18 yaşındaki bir kişi bir okulda 14 öğrenciyi ve bir öğretmeni vurarak öldürdü. Robb İlköğretim Okulu Uvalde, Teksas’ta.

LA Lakers süperstarı, öfkesini dile getirdiğinde muhtemelen Golden State Warriors ile Dallas Mavericks arasındaki 4. Maçın başlamasını bekliyordu:

“Düşüncelerim ve dualarım Teksas, Uvalde’deki Robb İlköğretim Okulu’nda ölen ve yaralanan sevdiklerimin aileleriyle! Ne zaman yeter be adam gibi!!! Bunlar çocuklar ve okulda onları tehlikeye atmaya devam ediyoruz. Cidden “OKULDA” gibi, en güvenli olması gereken yerde!”

Düşüncelerimi ve dualarımı Uvalde, Teksas’taki Robb İlköğretim Okulu’nda kaybeden ve yaralanan sevdiklerimin aileleriyle paylaşıyorum! Ne zaman yeter be adam gibi!!! Bunlar çocuklar ve onları okulda zarara uğratmaya devam ediyoruz. Cidden “OKULDA” gibi, en güvenli olduğu varsayılır!

Teksas’tan gelen ilk raporlar, ölen saldırganı Salvador Ramos olarak etiketledi. Kıdemli müfettişler ayrıca, Robb İlköğretim Okulu’ndaki silahlı saldırıdan önce büyükannesini öldürdüğüne dair raporları da doğruluyor.

Polis yetkilileri henüz olayın tüm ayrıntılarını açıklamadı, ancak Teksas Valisi Greg Abbott şimdiden bir basın brifingi verdi. Saldırı, Teksas tarihinde bir okulda meydana gelen en kanlı silahlı saldırı olarak kayıtlara geçti.

Abbott, kasvetli bir medya brifingi sırasında cinayetin akıllara durgunluk veren ayrıntılarına ilişkin genel bir değerlendirme yaptı:

“14 öğrenciyi korkunç bir şekilde, anlaşılmaz bir şekilde vurarak öldürdü ve bir öğretmeni öldürdü. … Kendisi öldü. Müdahale görevlilerinin onu öldürdüğüne inanılıyor.”

youtube kapağı

Başkan Joe Biden’ın haberi duyduğunda hayrete düştüğü ve Salı gecesi Beyaz Saray’da konuyu ele alacağı bildirildi.

James, memleketi Akron, Ohio’da bir devlet ilkokulu inşa ettiğinden, bu korkunç olay James’i çok etkilemiş olmalı.


LeBron James değişim istiyor

LeBron James, Teksas'taki okul saldırısının ardından değişiklik talep ediyor. [Photo: Silver Screen and Roll]
LeBron James, Teksas’taki okul saldırısının ardından değişiklik talep ediyor. [Photo: Silver Screen and Roll]

Eğitim Haftası2018’den bu yana okullardaki silahlı saldırıları izleyen , Robb İlköğretim şiddetinin bu yılın 27’si olduğunu kaydetti. Teksas, Uvalde’den gelen çetele hariç, 21 öğrenci daha yılın ortasında bile öldürüldü.

“Kral James” herkesi yürekten bir ricayla harekete geçmeye çağırdı:

“Sadece değişim olmalı! OLMALI!!.. Okullarda bugünlerde çocuklarla birlikte olan herkes için cennete dua ediyorum.”

Sadece değişim olmalı! OLMALI!! 😔😔😔😔🥺🥺🥺🥺.. Okullarda bugünlerde çocuklarla birlikte göklere dua ediyoruz. 🙏🏾🙏🏾🙏🏾

Robb İlkokulu’ndaki silahlı saldırıdan beş gün önce, Michigan, Kentwood’daki East Kentwood Lisesi’nde iki kişi öldürüldü. Okulda mezuniyet töreni sürerken, okulun otoparkında iki can hayatını kaybetti.

James, muhtemelen Amerikan profesyonel sporlarında en etkili figür. Umarım, eylem çağrısı sağır kulaklara düşmez.


Joseph Schiefelbein tarafından düzenlendi
Kaynak : https://www.sportskeeda.com/basketball/these-kids-keep-putting-harm-s-way-school-lebron-james-grieves-robb-elementary-school-shooting-texas-emphasizes-importance-safety-school-sends-prayers-victims?utm_source=feed&utm_medium=referral&utm_campaign=sportskeeda

SMM Panel PDF Kitap indir