Bugünkü 2. Test maçını kim kazanır?


Batı Hint Adaları, iki maçlık bir Test serisinde Bangladeş’i ağırlıyor. Testleri, çok formatlı turda üç T20I ve çok sayıda ODI izleyecektir. Her iki oyun da 2021-23 ICC Dünya Test Şampiyonası’nın bir parçası olacak. St Lucia, Gros Islet’teki Daren Sammy Ulusal Kriket Stadyumu, 24 Haziran’dan itibaren ikinci Teste ev sahipliği yapacak.

Kraigg Brathwaite liderliğindeki West Indies, seriye ilk maçta inandırıcı bir zaferle başladı. Brathwaite, John Campbell, Nkrumah Bonner ve Jermaine Blackwood maçın en çok kazanan isimlerindendi. Kemar Roach, Jayden Seales ve Alzarri Joseph’in tempo üçlüsü de topa uyum sağladı. Roach, maçta yedi küçük kapı alarak muhteşem bir dönüş yaptı.

Bu arada, Bangladeş bir birim olarak performans gösteremedi. Önceki Test serilerini Sri Lanka’ya karşı kaybettiler ve burada başlamaları da hayal kırıklığı oldu. Oyun artık seriyi seviyelendirmek için kazanmaları gereken bir oyun.

Kırmızı top kaptanlığına atanan Shakib Al Hasan, her iki vuruşta da yarım asırlık bir sayı kaydetti ve söğütten etkilendi. Ancak, ilk oyunun sonucunu arkalarında bırakmak için birliklerini sıraya koymak zorunda kalacak. Pacer Shoriful Islam’ın dönüşü, ziyaretçiler için bir atış olarak geliyor.

Her iki tarafın da oynayacak çok şeyi var. Batı Hint Adaları bir seri galibiyeti hedefleyecek, Bangladeş’in de berabere kalması gerekiyor. En önemlisi, serinin 2021-23 ICC Dünya Test Şampiyonası’nın bir parçası olması nedeniyle, eleme için çok önemli noktalar var.


Bangladeş (BAN) Batı Hint Adaları’nı (WI) yenebilecek mi?

İlk maçta Bangladeş’i bir kez daha hayal kırıklığına uğratan vuruştu. Vurucuları, formda bir Batı Hint Adaları bowling saldırısına karşı çıkmak zorunda kalacak. Başka bir seri yenilgisinden kaçınmak ve biraz gururu kurtarmak isteyecekler.

Öte yandan Batı Hint Adaları, vuruş yapan oyuncuları ve birlikte ateş eden bowling oyuncuları ile çok yönlü iyi bir gösteri sergiledi. Bu performans sadece ikinci oyuna girerken güvenlerini artıracaktır. Ek olarak, evde oynamak onlara ziyaretçilere göre belirli bir avantaj sağlar.

Bangladeş pompa altında ve her şeye rağmen çıkmak zorunda. Batı Hint Adaları kendi tarafında bir ivmeye sahip. Kriagg Brathwaite ve adamlarının Bangladeş’i yenmesini ve St Lucia’da seriyi mühürlemesini bekleyin.


Tahmin: Batı Hint Adaları (WI) bu maçı kazanır.


Kriket dışındaki sporlarla ilgileniyor musunuz? Daha fazla ayrıntı bulun burada

canlı anketCANLI ANKET

S. Shakib Al Hasan elli sayı atacak ve her iki vuruşta da 2 veya daha fazla küçük kapı seçecek mi?

şimdiye kadar 3 oy