Bugünkü 1. ODI’yi kim kazanacak?


İngiltere Kadınları ve Güney Afrika Kadınları (ENG-W vs SA-W), 11 Temmuz Pazartesi günü Northampton’daki County Ground’da üç maçlık serinin ilk ODI’sinde karşı karşıya gelecek. Bir günlük seriyi üç T20I takip edecek. Her iki taraf da ODI serisinde olumlu bir başlangıç ​​yapmaya hevesli olacak. Bu seri aynı zamanda ICC Kadınlar Şampiyonası’nın bir parçasıdır.

İngiltere Kadınları, Tammy Beaumont, Danni Wyatt, Heather Knight, Natalie Sciver, Sophia Dunkley ve Amy Jones gibi isimlerle güçlü bir vuruş kadrosuna sahip. Katherine Brunt, Kate Cross, Sophia Dunkley ve Issy Wong da müthiş bir bowling kadrosu oluşturuyor.

Ev sahibi son olarak Dünya Kupası finalinde Avustralya’ya karşı bir ODI oynadı ve kaybettiler. Ancak, Güney Afrikalı Kadınlara karşı son üç karşılaşmalarını kazandılar.

Güney Afrika Kadınlar ise önceki ODI serisini İrlandalı Kadınlara karşı 3-0 kazanarak bu seriye girerken onlara bir destek verecek. İngiltere Bayanlar Dünya Kupası yarı finalinde en son karşılaştıklarında, bir yenilgiyle karşılaştılar ve kendilerini affettirmeye çalışacaklar.

Güney Afrika Kadınları için bir darbe olacak olan son zamanlarda emekli olan birkaç kıdemli oyuncu ile, kıdemli oyuncuların geri kalanı onların yokluğunda teslim olmak zorunda kalacak. Yapacakları bir takım onarım ve yeniden yapım işleri var ve bu onlar için zorlu bir sınav olacak.

Güney Afrikalı Kadınlar, İrlandalı Kadınlara karşı seri galibiyetleriyle kendi saflarında bir ivme yakaladılar ve performanslarını bu seride de tekrarlamak zorunda kalacaklar.


Güney Afrikalı Kadınlar (SA-W), İngiltere Kadınları’nı (ENG-W) yenecek mi?

Güney Afrika Kadınları, İngiltere Kadınları’na karşı önceki üç ODI’sinden ikisini kaybetti ve biraz baskı altında olacaklar. Laura Woolvardt ile birlikte, eski oyuncularının yokluğunda açılış kombinasyonu ile mücadele eden çaylak Andrie Steyn vuruşu açacak.

Orta sıraları Sune Luus, Marizanne Kapp ve Lara Goodall’dan daha fazla katkıya ihtiyaç duyacak. Birkaç fitness endişesi, Test maçında İngiltere Kadınlara karşı tam güçte bowling saldırılarını oynamalarına izin vermedi. Kapp, Shabnim Ismail ve Ayabonga Khaka’nın yanı sıra Chloe Tryon ve Tumi Sekhukhune’nin İngiliz vurucularına zor anlar yaşatmak için birlikte ateş etmeleri gerekecek.

İngiltere Kadınlar iki taraf arasındaki son birkaç geziden güven alacak. Dünya Kupası yarı finalinde de Güney Afrika Kadınlarını yendiler. Ev sahibi kadrosunda iyi bir denge var. Orta sıraları güçlü görünüyor ve Anya Shrubsole’u kaçırmalarına rağmen bowling atakları da iyi ayarlanmış. Ev sahibinin ilk ODI’de Güney Afrika Kadınlarını yenmesi ve erken bir liderlik alması bekleniyor.


Tahmin: İngiltere (ENG-W) kazanacak


canlı anketCANLI ANKET

S. Tammy Beaumont elli veya daha fazla puan alacak mı?

Şimdiye kadar 11 oy