Bugünkü 1. ODI’yi kim kazanacak?


Batı Hint Adaları (WI) ve Bangladeş (BAN), 13 Temmuz Çarşamba günü Guyana’daki Providence Stadyumu’ndaki ikinci ODI’da karşı karşıya gelecek. Bangladeş, ilk maçı kazandıktan sonra üç maçlık seriyi 1-0 önde götürüyor.

Testi ve T20I serisini kaybeden ziyaretçiler teslimat için baskı altındaydı. İlk ODI’de altı küçük kapı galibiyeti talep ederek iyi yanıt verdiler. Shakib al Hasan’ı kaçırmalarına rağmen, ziyaretçiler turdaki ilk galibiyetlerini kaydetmek için çok yönlü iyi bir görüntü sergilediler.

Bangladeş, son zamanlarda Testler ve T20I’lere kıyasla ODI formatında özellikle iyi performans gösterdi. Hem sopa hem de topla iyi mücadele ettikleri ilk maçlarını kazanmış olmaktan memnun olacaklar. Bowling oyuncuları ilk önce oyunu onlar için kurdular ve ev sahibini sadece 149-9 ile sınırladılar ve altı küçük kapıyla eve döndüler.

Batı Hint Adaları, şimdiye kadar bu turda rakiplerinden daha iyi oldu. Hem Test hem de T20I serisindeki galibiyetlerle, bir günlük seriye kazanan bir notla başlamaları bekleniyordu. Ancak, açılış ODI’sinde işler Nicholas Pooran and Co. için plana göre gitmedi.

Ev sahipleri, ilk oyunda kötü bir performans gösterdikten sonra, toparlanmaya ve seriyi iyimser ziyaretçilerine karşı seviyelendirmeye istekli olacaklar.


Batı Hint Adaları (WI) Bangladeş’i (BAN) yenebilir mi?

Bangladeş, ilk ODI’yi kazandıktan sonra şanslarından emin olacak. Turdaki ilk galibiyetleri de morallerini yükseltmeli. Batı Hint Adaları vurucularının hiçbiri, tahtada yeterince koşu yapamadıkları için kırışıkta yeterince uzun süre kalamadı.

Bangladeş, önceki serilerinde Güney Afrika’yı 2-1 yenerek son zamanlarda 50’den fazla formatta başarılı oldu. Bu formatta çok daha iyi ve dengeli bir birimdir.

Tamim İkbal’in altında, Batı Hint Adaları’nı birçok maçta dört kez yendiler. Evde oynamalarına rağmen, ev sahibi Tigers tarafından zorlanacak ve ODI serisini kabul etmek istemezlerse geri dönme baskısı altında olacaklar.


Tahmin: Bangladeş kazanacak.


canlı anketCANLI ANKET

S. Batı Hint Adaları, ODI serisini aynı seviyeye getirmek için geri dönecek mi?

Şimdiye kadar 9 oy

Düzenleyen Bhargav

Yorumlar