Bu yaz Mauricio Pochettino ve teknik heyetini görevden almak için PSG ne kadar ödemek zorunda kalacak?


Ligue 1 devleri Paris Saint-Germain’in (PSG), Mauricio Pochettino ve ekibiyle bağlarını koparmak için yaklaşık 20 milyon € harcaması gerektiği bildiriliyor. Eski Tottenham Hotspur patronunun sözleşmesi 2023 yazında bitiyor.

PSG dünyanın en iyi kadrolarından birine sahip olmasına rağmen hedeflerine ulaşamadı. Sezona iyi başladılar ama son birkaç ayda enerjileri tükendi.

Fransa Kupası’nda Nice’e elendiler, ardından Real Madrid’e toplamda 29 dakika kala 2-0 önde olmalarına rağmen UEFA Şampiyonlar Son 16 Turu’ndan elendiler.

On gün sonra, 20 Mart’ta, bu sefer Ligue 1’de başka bir utanç verici yenilgiye uğradılar. Ezici rakipler Monaco, lig liderlerine karşı 3-0’lık komuta zaferiyle ayrılmak için tüm silahlarını ateşledi ve üzerindeki baskıyı artırdı. Pochettino.

Bunu söylemekten nefret ediyorum ama sorun kesinlikle Pochetino. Carlo Ancelotti, Unai Emery, Laurent Blanc ve Thomas Tuchel, Fransa ligini çok daha zayıf PSG taraflarıyla kazandı. Daha iyi bir koçları olsaydı Spurs’ün 2015’te Leicester’ı yenerek şampiyon olacağını düşünmeye başladım.

Hataya rağmen, PSG ikinci sıradaki Marsilya’nın 12 puan önünde kendini masanın üstünde buluyor. Oynayabileceği sadece dokuz maçla Fransız takımı, on yıl içinde sekizinci lig şampiyonluğunu kazanma yolunda ilerliyor. Ancak bu, Pochettino’nun işini kurtarması için yeterli olmayabilir.

Parisliler düşük performans gösteren menajerlerini değiştirmeyi düşünürken, bir rapor kulübün Pochettino ile bağları koparmak için ne kadar ödemek zorunda kalacağına ışık tuttu. L’Equipe uyarınca (aracılığıyla Kültür PSG), Parisliler Pochettino ve çalışanlarını görevden almak için yaklaşık 20 milyon € harcamak zorunda kalacaklar. Arjantinli tek başına yaklaşık 15 milyon €’ya ihtiyaç duyacak, kalan 5 milyon € ise personelini tazmin edecek.

İki asistanı Jesus Perez ve Miguel D’Agostino, sırasıyla ayda 80.000 € ve 50.000 € alıyor. Kaleci antrenörü Tomi Jimenez de her ay 50.000€ gibi büyük bir gelir elde ediyor.

Pochettino’nun oğlu ve takımının fiziksel antrenörü Sebastiano Pochettino, ayda 20.000 Euro’nun biraz üzerinde para alıyor. Pochettino, ayda 1,1 milyon € kazanıyor ve bu da onu Fransa’nın en iyi uçuşunda en yüksek ücretli teknik direktör yapıyor.


PSG, Laurent Blanc’a kıdem tazminatı için 22 milyon euro ödedi

Carlo Ancelotti’den sonra Laurent Blanc, Parisliler için kıtasal başarı sağlamak için getirildi.

Blanc, üç sezonda kulübü üç Ligue 1 şampiyonluğu, iki Fransa Kupası, üç Fransa Ligi Kupası ve üç Fransa Süper Kupası’na götürdü. Ne yazık ki, 2016’da görevden alınmasına yol açan UEFA Şampiyonlar Ligi’nde bocaladı.

@DomBooth19 Poch & Tuchel PSG’de başarısız oldu, PSG’nin en başarılı menajeri Laurent Blanc’dıTuchel şanslıydı @ChelseaFC tam anlamıyla kadroyu yeniden inşa etmişti 250 milyonun üzerinde para harcayan herhangi bir yarı düzgün menajer bu işi yapardı Medyada Poch & Tuchel’e olan hayranlığı anlamıyorum#mufc

PSG, Blanc’a kıdem tazminatı için 22 milyon Euro ödedi ve onu tarihteki en iyi üçüncü tazminat kazanan menajer yaptı. Sadece Antonio Conte (31.47 milyon Euro) ve Jose Mourinho (23.52 milyon Euro) kıdem tazminatı anlaşmalarından daha fazla kazandılar. Güneş).

Kaynak : https://www.sportskeeda.com/football/rumour-revealed-how-much-psg-will-pay-sack-mauricio-pochettino-coaching-staff-summer?utm_source=feed&utm_medium=referral&utm_campaign=sportskeeda

SMM Panel PDF Kitap indir