“Bu tür bir tutum, dünyanın Avrupa’da başlayıp Avrupa’da bittiği inancından kaynaklanmaktadır”


Güney Amerika Futbol Konfederasyonu (CONMEBOL), FIFA Geliştirme Direktörü Arsene Wenger’i Paris Saint-Germain’in yıldızı Kylian Mbappe hakkındaki yorumlarından dolayı eleştirdi.

24 Mayıs’ta Almanya’da bir konferans sırasında, eski Arsenal menajeri Mbappe’nin “Kamerun’da doğmuş olsaydı” bu kadar büyük bir oyuncu olmayacağını iddia etti. Fransız, vatandaşının başarısını Avrupa’daki eğitim yöntemlerine bağladı ve dünyanın geri kalanının bu konuda yardıma ihtiyacı olduğunu belirtti.

Arsene Wenger, Kamerun’da doğmuş olsaydı Kylian Mbappe’nin bugünkü forvet olmayacağını söyledi. 👀

Yorumları CONMEBOL’a pek uymadı. Avrupalı ​​olmayan futbolcuların fedakarlıklarının ve katkılarının daha fazla tanınmaya ihtiyaç duyduğunu ekleyerek sözlerini “çok talihsiz” olarak nitelendirdiler. Onların ifadesi okundu (aracılığıyla RMC Spor):

“CONMEBOL, kurum başkanlığına çok yakın olan Fifa’nın üst düzey yetkilisinin çok talihsiz açıklamalarını reddediyor ve kınıyor. Afrikalı oyuncuların dünya futboluna, özellikle Avrupa futboluna yaptığı değerli katkıların alışılmadık bir cehaletini ortaya koymanın yanı sıra, Avrupa’da olmayan futbolcuların ve spor kurumlarının çabalarını görünmez kılan aşağılayıcı bir önyargıyı da ortaya koyuyor. En kınanması gereken önyargılar, ‘temel’ ve ‘bilgili’ yansımalar olarak gizlenir.”

Açıklama şunları ekledi:

“Biz Güney Amerikalılar çok iyi biliyoruz ve ön saflarda dünyanın Avrupa’da başlayıp Avrupa’da bittiği inancından kaynaklanan bu tür bir tutumu biliyoruz. Afrikalı ve Güney Amerikalı oyuncuların yeteneği, fedakarlık ruhu ve üstün olma arzusuna değer verilmeli ve saygı duyulmalı.”

Kendi kuşağının en iyi oyuncularından biri olarak kabul edilen Mbappe, kariyerinde 27 gol ve 21 asistle Fransa’yı 57 kez temsil etti.


Arsene Wenger, Kylian Mbappe’yi Arsenal’e getirmeye çalıştı.

2016 yazında, dönemin Arsenal menajeri Wenger’in Mbappe’nin evine giderek onu Emirlikler’e taşınmaya ikna ettiği bildirildi. metro).

Genç, Monaco ile sözleşmesinin sonuna yaklaşıyordu ve Gunners şefi bu fırsattan yararlanmak istedi. Monaco onu 2016-17 sezonunda tutmayı başardığı için anlaşma elbette gerçekleşmedi.

Genç forvet, 2016-17 sezonunda çıktığı 44 maçta 26 gol ve 14 asistle oynadı. Onun kahramanlıkları, o sezon AS Monaco’nun Ligue 1 şampiyonluğuna ulaşmasına yardımcı oldu. Ligue 1 takımı ayrıca Şampiyonlar Ligi yarı finaline ulaştı ve sonunda Juventus’a (toplamda 4-1) kaybettiler.

Bir sonraki kampanyada, 2018 Dünya Kupası galibi PSG’ye taşındı ve o zamandan beri onlarla birlikte.


Ayrıca Okuyun: Kylian Mbappe bana Paris’e gelip gelemeyeceğimi sordu: Aurelien Tchoumaeni, Real Madrid’e katılmadan önce 2 uluslararası Fransız ile konuştu

Kaynak : https://www.sportskeeda.com/football/news-this-type-attitude-stems-belief-world-begins-ends-europe-conmebol-release-statement-blasting-arsene-wenger-comments-mbappe-european-football?utm_source=feed&utm_medium=referral&utm_campaign=sportskeeda

SMM Panel PDF Kitap indir