Bu Makineyi Kullanarak Yapabileceğiniz En İyi 7 Kettlebell Egzersizi


En iyi kettlebell egzersizlerinin farkındaysanız, egzersiz rutininize önemli varyasyonlar ekleyebilirsiniz. Bu, genel gelişim için kaslarınızın çeşitli açılarda çalışmasına yardımcı olacaktır.

Kettlebell’lerde çeşitli ağırlıklar mevcuttur. Daha yükseğe çıkmadan önce hafif ağırlıklara başlayabilirsiniz.


Kettlebell Nasıl Kullanılır?

Kettlebell’lerin, dambıl veya barbell gibi düz bir çubuk yerine genellikle yuvarlak bir sapı vardır. Ağırlıklara bağlı yuvarlak uçlar sayesinde kettlebell’leri iki elinizle tutabilirsiniz.

Çoğunlukla, kettlebells, dambıl veya barbell ile aynı şekilde çalışır ve güç ve kilo kaybı için başka bir direnç eğitimi yöntemidir.


Güç ve Kilo Kaybı için En İyi Kettlebell Egzersizleri

Belirtildiği gibi, hemen hemen tüm egzersizler kettlebells ile yapılabilir, ancak burada güç ve kilo kaybı için yedi egzersiz var:

1) Kettlebell Salıncak

Bu, yapabileceğiniz en yaygın kettlebell egzersizlerinden biridir.

youtube kapağı

İdeal olarak, kettlebell’i iki elinizle tutmalı ve güçlü bir tutuş sağlamalısınız. Kalçanızı sabit tutarken öne doğru eğin ve kettlebell’i indirin. İtin ve kettlebell’i ileri doğru çevirin. Nişanlı dörtlü, kalça kasları ve göbek ile uzun durun.

İlk kez salıncak yapıyorsanız, herhangi bir yaralanmayı önlemek için birisinin size nasıl yapıldığını göstermesi daha iyidir.


2) Kettlebell Kaldırma

Bir su ısıtıcısı ile bir deadlift’i çoğaltabilirsiniz. Aynısını yapmak için iki kettlebell kullanabilirsiniz.

youtube kapağı

Bununla birlikte, ağırlık tutuşa paralel değil de alta doğru olduğundan, herhangi bir yaralanmayı önlemek için hareketi aşağıya ve geriye doğru tamamen kontrol ettiğinizden emin olun.


3) Kadeh Çömelme

Dörtlü ve bacaklar için en iyi kettlebell egzersizlerinden biri kadeh ağız kavgasıdır. Bu hareket için biraz ağır bir kettlebell kullanabilirsiniz. Topuklarınızla ittiğinizden emin olun ve dörtlülerinizdeki tüm kasları harekete geçirmek ve kas büyümesini ve gücünü artırmak için hareketi kontrol edin.


4) Çiftçi Yürüyüşü

Bu, kettlebells ile yapılması daha kolay olan başka bir egzersizdir. İki elinize iki ağır kettlebell tutmanız ve yürümeniz gerekiyor. Normal bir şekilde yürümeniz gerekse bile, ağır ağırlıklar vücudunuzu enerji için daha fazla kalori yakmaya teşvik etmek için ihtiyaç duyduğunuz direnç görevi görecektir.

youtube kapağı

Bu egzersiz kalça kasları, hamstringler, trapezler, omuzlar, baldırlar, ön kollar, trisepsler, çekirdek kaslar, pazılar ve latler üzerinde çalışır.


5) Bükülmüş Sıra

Bu egzersizi bir veya iki kettlebell ile yapmayı seçebilirsiniz. Hareket, bir dambıl sırasındakiyle aynı kalır. Bununla birlikte, kettlebells aksi takdirde ileri geri sallanabileceğinden, çok daha kararlı bir bilek kontrolüne sahip olmanız gerekir.


6) Havai Basın

En iyi kettlebell egzersizlerinden bazıları da kollara odaklanır. En popüler olanlardan biri havai basın.

Baş üstü baskı hareketini çoğaltabilirsiniz, ancak aynısını bir kettlebell ile de yapabilirsiniz. Kontrol kolaylığı için, ağırlık avucunuzun arkasındayken avuçlarınız öne bakmalıdır. Bununla birlikte, bu egzersiz için çeşitli tutuşlar vardır ve size en uygun olanı bulmalısınız.


7) El Ele Salıncak

Bu ilginç bir egzersizdir ve genellikle bir kettlebell ile yapılan en iyi egzersizlerden biridir.

youtube kapağı

Kolaylıkla idare edebileceğiniz hafif bir kettlebell’e ihtiyacınız var. Kettlebell’i bir elinizle göğsünüze kadar sallayın. Havadayken ellerinizi değiştirin ve diğer elinizle sapı tutun.

Bunu daha hafif bir ağırlıkla yapmak daha iyidir, böylece anahtar için zaman tanıyacak kadar yükseğe sallayabilirsiniz.

Kaynak : https://www.sportskeeda.com/health-and-fitness/how-use-kettlebell-7-best-kettlebell-exercises-you-can-do-using-this-machine?utm_source=feed&utm_medium=referral&utm_campaign=sportskeeda

SMM Panel PDF Kitap indir