“Bu kararı sen vermelisin”


Liverpool efsanesi Jamie Carragher, Christian Pulisic’i Timo Werner’den ilham alması ve Chelsea’den sonsuza kadar ayrılması için destekledi.

Haziran 2019’da kulübe katıldığından beri, 64 milyon Euro’luk Pulisic, Chelsea’deki ilk 11’deki yerini tutturmak için mücadele etti. 2022-23 sezonu boyunca Pulisic, Premier Lig’de sadece iki maçtan başlayarak 10 maçta forma giydi.

Werner, geçen yaz Pulisic ile aynı gemideydi ve kendisini o zamanki teknik direktör Thomas Tuchel’in altında buldu. Yaz transfer döneminde, Werner kalıcı olarak kendi topraklarına döndü ve RB Leipzig’e yeniden katıldı. O zamandan beri Bundesliga takımı için bir vahiy oldu, yarışmalarda 14 maçta sekiz gol attı ve dört asist talep etti. Carragher, Pulisic’ten Werner’ın ayrılışından ilham almasını ve Emekliler’den ayrılmanın cesur çağrısını yapmasını istedi.

CBS Sports’a konuşan Carragher, Futbol.Londra):

“Bu yüzden bence Thierry [Henry] Timo Werner’a saygı duyduğunu söylüyor. Bir veya iki yıl daha yedek kulübesinde oturmak yerine, her hafta oynayacağı bir yere geri döndü.

“Ve bence Pulisic şu anda birkaç yönetim değişikliğinin olduğu o aşamada. Potter’la daha fazla şansı var gibi görünüyor, ama sadece o değil, bence Graham Potter her oyunda bunu değiştiren bir menajer, böylece herkes bir şans elde ediyor.”

Carragher, 24 yaşındaki oyuncunun çok uzun süredir bir telaş içinde olduğunu iddia ederek, kariyerini canlandırmak için bir değişime ihtiyaç olduğunu öne sürdü. Ekledi:

“Yani, o tanınmış 11’de olabileceğini menajere kanıtlamak için daha fazla fırsatı olduğunu hissedebilir. Şampiyonlar Ligi’ni kazanmaya çalışan bir takım olan Chelsea’den bir seviye aşağıda – Pulisic’in bu galibiyetin bir parçası olduğunu biliyoruz.

“Ama eninde sonunda bu kararı vermelisin. Son iki ya da üç yıldır bulunduğu konumda olmaya devam edebileceğinizi sanmıyorum.”

Chelsea’ye katıldığından beri Pulisic, Batı Londralılar için 124 maçta 26 gol ve 21 asist kaydetti.


Jamie Carragher, Christian Pulisic’in Chelsea’nin yeni patronu altında servetini değiştirip değiştiremeyeceğinden emin değil

Pulisic, 25 Ekim Salı günü Şampiyonlar Ligi E Grubu’nda RB Salzburg karşısında galibiyete başladı ve Kai Havertz’in 64. dakikada attığı 2-1’lik golün asistini yaptı. Bunu sürdürürse, teorik olarak Potter’ın Chelsea XI’inin ayrılmaz bir üyesi olabilir.

Christian Pulisic bugün Chelsea için 75 dakika içinde: 56 dokunuş1 asist24/30 pas (%80)2 kilit pas1 dripling 5 düello kazandı1 faul berabere2 müdahale1 mücadeleSolid. 💪

Ancak Carragher, Pulisic için kartlarda bir yükseliş olup olmadığından emin değil. Pulisic’in Potter’ın yönetimi altında kaderini değiştirip çeviremeyeceği sorulduğunda, Carragher şunları söyledi:

Pulisic’in gerçek yeteneğini, yaptığı bazı şeyleri, attığını gördüğüm bazı golleri hiç sorgulamadım. Ama istikrar ve sakatlıklar. Takımda koşar, sonra sakatlanır ve bu başka birine bir fırsat verir. Hiç alacak gibi görünmüyor [long] takımda koş ve onun için zor olacağını düşünüyorum [under Potter].

“Belki de zamanı geldi ve geçti. Ama Graham Potter’ın ilk aşamalarındayız, kim bilir. Parmaklar geçti, yapabilir.”

Sushan Chakraborty tarafından düzenlendi
Kaynak : https://www.sportskeeda.com/football/you-make-decision-jamie-carragher-urges-chelsea-star-follow-timo-werner-leave-stamford-bridge?utm_source=feed&utm_medium=referral&utm_campaign=sportskeeda

SMM Panel PDF Kitap indir