“Bu format, Virat Kohli’yi tekrar forma getirmek için harika”


Eski Hindistanlı bowling oyuncusu RP Singh, ODI formatının Virat Kohli’nin tekrar forma girmesi için mükemmel bir platform olduğuna inanıyor. Tüm formatların dışında, eski kaptan, 50 yaş üstü oyun söz konusu olduğunda tartışmasız en iyi dokunuşa baktı.

Kohli, gelişini ODI kriketindeki kahramanlıklarıyla duyurdu. Formattaki son yüzü 2019’da Batı Hint Adaları’na karşı gelirken, o zamandan beri 10 elli gol attı. Ancak, son ODI serisinde korkunç bir zaman geçirdi ve üç maçta sadece 26 sayı attı.

RP Singh, Cricbuzz’a verdiği demeçte, Kohli’nin sayı koşuları için hızlı taleplerin yokluğunda gelişebileceğini belirtti:

“Bu format Virat Kohli’yi tekrar forma sokmak için harika. Çok fazla gol baskısı yok, kondisyonu harika, bu yüzden sürekli rotasyon yapabiliyor. T20 formatında talepler daha yüksek. Dikkat edilmesi gereken oyuncu o olacak.” ilk ODI için.”

Beyaz top kriket söz konusu olduğunda İngiltere, Kohli’nin favori rakiplerinden biri. Mevcut Dünya Şampiyonlarına karşı 33 istekada 45.07 ortalama ile 1307 sayı attı.

“Hint takımı da en az İngiltere kadar kaliteli oyunculara sahip” – Parthiv Patel

Beyaz top kriketinin iki devi Hindistan ve İngiltere, üç maçlık bir ODI serisinde karşı karşıya gelecek. Ev sahibi ekip, Ben Stokes, Jonny Bairstow ve Joe Root gibi oyuncularla kadrolarını güçlendirdi.

Öte yandan Rohit Sharma liderliğindeki Shikhar Dhawan ve Mohammad Shami gibi kıdemli oyuncuların hizmetlerini memnuniyetle karşılıyor.

Her iki takımın da ODI kriketinin gereksinimlerine çok uygun olduğuna dikkat çeken eski kaleci Parthiv Patel, aynı etkileşim sırasında şunları söyledi:

“İngiltere’nin kadrosu ODI kriket için ideal. Bairstow ve Stokes iyi formda geliyor. Hint takımı da en az İngiltere kadar iyi, en az İngiltere kadar kaliteli oyunculara sahip. Shikhar Dhawan Hindistan’dan dikkat edilmesi gereken bir oyuncu olacak. “

Men In Blue, bugün (12 Temmuz) The Oval, Londra’da yapılacak ilk ODI maçında İngiltere ile karşılaşacak.

Kaynak : https://www.sportskeeda.com/cricket/news-this-format-great-bring-virat-kohli-back-form-rp-singh-believes-odi-cricket-can-bring-best-former-india-captain?utm_source=feed&utm_medium=referral&utm_campaign=sportskeeda

SMM Panel PDF Kitap indir