“Bu bir trol değildi, benim için tezahürat yapan birine öpücükler gönderiyordum” – Novak Djokovic, Wimbledon SF’de Cameron Norrie’ye karşı kazandığı galibiyetin ardından


Novak Djokovic, Cuma günü Wimbledon yarı finalinde Cameron Norrie ve şamatalı bir ev sahibi seyircisiyle karşı karşıya geldi. Sırp galip gelerek 2-6, 6-3, 6-2, 6-4’lük galibiyetlerle Nick Kyrgios ile bir unvan çatışması kurarken, galibiyeti alması için üzerinde baskı hissetti.

Djokovic, Norrie’nin yararlandığı yavaş bir başlangıç ​​yaptı. Brit, ilk seti almak için eski Dünya 1 Numarasını üç kez kırdı, bu da dolu bir Merkez Kortu’nun zevkine.

35 yaşındaki oyuncu, galibiyetin ardından seyircilere baktı ve arkasındaki taraftarlara bir öpücük yolladı. Ancak Djokovic, maç sonrası düzenlediği basın toplantısında olayı küçümsemeye çalıştı.

“Hayır hayır [it wasn’t a troll]Benim için tezahürat yapan birine öpücükler gönderiyordum,” dedi, vücut dili aksini söylese de.

Djokovic daha sonra, taraftarların ev sahibi Norrie’yi desteklemesinin maç boyunca onun için zor olduğunu itiraf etti.

“Bak, tüm stadyumun rakibin için tezahürat yapması hiç hoş değil. Tabii ki, maça gelirken beklediğim bir şeydi. Bunun olması mantıklıydı çünkü o [the] memleket kahramanı, onun kazanmasını istediler. Novak Djokovic, “Nasıl bir ortama girdiğimi biliyordum” dedi.

“Fakat göz önüne alındığında, odağımı oldukça iyi koruduğumu hissettim. Oturdum, iyi oynamıyordum, iyi hissediyordum ama bir şekilde maçı tersine çevirmeyi başardım. Kalabalığın desteğini istiyordu ve alıyordu. Maçı bitirmek benim için kolay olmadı, servise götürmek için çok baskı hissettim” dedi.


Novak Djokovic, Nick Kyrgios ile olan ilişkisi hakkında “Henüz kardeşlik diyebilir miyim bilmiyorum”

Nick Kyrgios, Novak Djokovic ile olan şu anki ilişkisini bir bromance olarak nitelendirdi.
Nick Kyrgios, Novak Djokovic ile olan şu anki ilişkisini bir bromance olarak nitelendirdi.

Nick Kyrgios, henüz Djokovic’e kaybetmeyen birkaç oyuncudan biri. 2017’de Meksika Açık ve Indian Wells Open’da gelen önceki karşılaşmalarının her ikisinde de Sırpları düz setlerde yendi.

Yıllar boyunca ilişkileri arkadaşça değildi. Kyrgios, Djokovic’i, COVID-19 pandemisinin yüksekliği sırasında talihsiz bir sergi turnuvasına ev sahipliği yapmakla eleştirdi ve bu da Djokovic’in Kyrgios’a saha dışında “saygı duymadığını” söylemesine neden oldu.

Ancak Kyrgios, bu yılın başlarında Avustralya’dan sınır dışı edilen Djokovic’i desteklemesinin ardından işler değişti.

“Bilmiyorum, çağırabilir miyim? [our relationship] Henüz bir bromance, ama kesinlikle bu yılın Ocak ayından önce olduğundan daha iyi bir ilişkimiz var. Avustralya’da benim için gerçekten zor olduğunda, halka çıkıp beni destekleyen ve yanımda duran çok az oyuncudan biriydi. Bu gerçekten takdir ettiğim bir şey. Bu yüzden ona çok saygı duyuyorum” dedi Novak Djokovic.

“Dürüst olmak gerekirse, bir tenis hayranı olarak, çok yetenekli olduğu için finalde olmasına sevindim. Kaliteli bir oyuncu için olması gereken yer burası ve olmayı hak ediyor” dedi.

Kaynak : https://www.sportskeeda.com/tennis/news-it-wasn-t-troll-i-blowing-kisses-somebody-cheering-me-novak-djokovic-wimbledon-sf-win-cameron-norrie?utm_source=feed&utm_medium=referral&utm_campaign=sportskeeda

SMM Panel PDF Kitap indir