Bryson DeChambeau: Suudi destekli LIV Golf’e katılmak, PGA Tour’un askıya alma tehdidinin ortasında ‘bir ticari karar’ | Golf Haberleri


“Bunun için çok fazla finansal durum ve çok zaman vardı. Golf dışında bir hayatım oldu. Bu, ailemin geleceği için bir iş kararı ve bana çok fazla boş zaman verdi, bu yüzden birçok şeyi temizledi.” benim için. benim kararım değil [PGA Tour suspension]” – DeChambeau

Son Güncelleme: 14/06/22 08:08


Bryson DeChambeau, LIV Golf hareketinin bir ticari karar olduğunu söylüyor ancak PGA Tour'dan istifa etmeyi planlamadığı konusunda ısrar ediyor

Daha erişilebilir bir video oynatıcı için lütfen Chrome tarayıcıyı kullanın

Bryson DeChambeau, LIV Golf hareketinin bir ticari karar olduğunu söylüyor ancak PGA Tour’dan istifa etmeyi planlamadığı konusunda ısrar ediyor

Bryson DeChambeau, LIV Golf hareketinin bir ticari karar olduğunu söylüyor ancak PGA Tour’dan istifa etmeyi planlamadığı konusunda ısrar ediyor

Bryson DeChambeau, yaklaşan ve vaat edilen PGA Tour’dan uzaklaştırma tehdidine rağmen LIV Golf’e katılmakla “her şeyden önce bir iş kararı” aldığını söyledi.

DeChambeau Pazartesi günü Brookline’da bu hafta yapılacak ABD Açık’tan önce canlı yayında yaptığı açıklamada, “Bunun için çok fazla finansal durum ve çok zaman vardı. Golf oyununun dışında da bir hayatım olacak,” dedi. Gökyüzü sporları.

28 yaşındaki DeChambeau’ya, CEO’su Greg Norman olan Suudi destekli tura katılması için 100 milyon dolar garantili bir teklif verildiğine dair haberler arasında, DeChambeau hareketi “ailememin geleceği için bir iş kararı olarak nitelendirdi ve bana çok şey verdi. boş zaman, bu yüzden benim için birçok şeyi temizledi.

“Sanırım yeni bir mirasımız olacak.

“Çok zordu. Son birkaç yıldır buradaki herkesin üzerine yük oluyor.

“Benim için olanlar harika değildi ama onlar [Saudi Arabia] Gördüklerimden ve konuştuklarımızdan doğru yönde ilerliyorlar.

“İzin verdiklerinde PGA Tour etkinliklerini oynamayı çok isterim.”

2020 ABD Açık da dahil olmak üzere PGA Tour’da sekiz kez kazanan DeChambeau, bu yıl son yedi LIV Golf etkinliğini oynamayı planladığını söyledi. İlk çıkışı 30 Haziran’da Portland’daki Pumpkin Ridge’de olacak.

DeChambeau, bu yılki son yedi LIV Golf etkinliğini oynamayı planladığını söyledi

DeChambeau, bu yılki son yedi LIV Golf etkinliğini oynamayı planladığını söyledi

PGA komiseri Jay Monahan, ilk LIV etkinliğinde yer almak için zaten 17 tur oyuncusunu askıya almış ve bu grubun en az yarısı PGA Tour üyeliğinden istifa etmişken, DeChambeau da sahadan çekilebileceğini biliyor.

DeChambeau, LIV Golf’ün üyeliğini duyurmasından bu yana ilk kamuya açık yorumlarını yaparken, “Bu benim kararım değil. Bunu benim için yapan başka birinin kararı” dedi.

DeChambeau, PGA Tour üyeliğinden ayrılmadığını ve turda oynamaya devam etmeyi umduğunu söylese de Monahan, LIV rotasına giden diğer oyuncuların da askıya alınacağını açıkça belirtti.

Varlığının neden olabileceği dikkat dağınıklığı nedeniyle gelecek haftaki Gezginler Şampiyonası’ndan çekildiğini söyledi.

Phil Mickelson ve Dustin Johnson, PGA Tour’dan uzaklaştırılan 17 oyuncu arasında yer alıyor.

Mickelson: 11 Eylül ailelerine en derin sempatim var

Mickelson, 11 Eylül kurbanlarının aileleri ve 2001 yılında New York’taki terör saldırılarından sağ kurtulanların aileleri için “en derin sempati ve empatiye” sahip olduğu konusunda ısrar ediyor.

Yarışma, Suudi Arabistan’ın Kamu Yatırım Fonu (PIF) tarafından finanse ediliyor ve bu, Mickelson ve diziye katılan diğer Amerikalıların, önde gelen bir destek grubundan gelen güçlü bir mektupta kurbanlara “ihanet etmekle” suçlanmasına yol açtı.

Suudi Arabistan’ın terör saldırısındaki önemli rolüne atıfta bulunarak – Usame bin Ladin ve 19 hava korsanının 15’i Suudiydi – kocası saldırılarda ölen 11 Eylül Aileleri Birleşik başkanı Terry Strada şunları yazdı: Milyonlarca dolarlık nakit para ya da sadece mesleki şikayetlerinizi PGA ile kovuşturma fırsatı, bizi sattınız. Bu sadece bize değil, tüm yurttaşlarınıza ihanettir.”

Phil Mickelson, ABD Açık'tan önce düzenlediği basın toplantısında Suudi destekli LIV Golf Serisine katılma kararıyla ilgili daha zor sorularla karşı karşıya kaldı.

Daha erişilebilir bir video oynatıcı için lütfen Chrome tarayıcıyı kullanın

Phil Mickelson, ABD Açık’tan önce düzenlediği basın toplantısında Suudi destekli LIV Golf Serisine katılma kararıyla ilgili daha zor sorularla karşı karşıya kaldı.

Phil Mickelson, ABD Açık’tan önce düzenlediği basın toplantısında Suudi destekli LIV Golf Serisine katılma kararıyla ilgili daha zor sorularla karşı karşıya kaldı.

Mickelson’dan bu hafta Brookline’daki The Country Club’daki ABD Açık’tan önce garip bir basın toplantısında kararını açıklaması istendi ve ailelerle doğrudan konuşup konuşmayacağını söylemeyi reddetmesine rağmen, sempatisini dile getirdi.

“Strada ailesine, 11 Eylül’de sevdiklerini, arkadaşlarını kaybeden herkese, onlara karşı derin, derin bir empati beslediğimi söylerdim. Bunu yeterince vurgulayamam” dedi.

“Onlara karşı en derin sempati ve empatiye sahibim.”

ABD Açık’tan 24 saat yayın, dört turnuva gününden 40 saatin üzerinde canlı aksiyon ile bu hafta Sky Sports’ta canlı. Perşembe günü saat 13:00’ten itibaren Sky Sports Golf’te canlı izleyin!
Kaynak : https://www.skysports.com/golf/news/12040/12633535/bryson-dechambeau-joining-saudi-backed-liv-golf-is-a-business-decision-amid-pga-tour-suspension-threat

SMM Panel PDF Kitap indir