Brooklyn Nets, planlarında Kevin Durant ile gelecek sezona hazırlanıyor, olası bir takas konusunda diyaloğa açık


Kevin Durant, Brooklyn Nets’ten takas talep etti. Birçok takım onun için takas paketleri hazırlıyor. Kyrie Irving sözleşmesinin son yılını seçtikten sonra Nets, Durant’i kalmaya ikna etmeli.

Shams Charania’ya göre Brooklyn Nets, Durant ve Irving’in Brooklyn’de kalması beklentisiyle hamle yapıyor.

“Hareket yapıyorlar ve bu sezon dışında kafalarında hazırlık ve operasyonla, sanki bu iki adamı gelecek sezon geri getirecekler ve bu iki adamla oynayacaklarmış gibi şeyler yapıyorlar.”

Charania, Nets’in TJ Warren’ı kadrosuna katması hakkında konuştu. Nets, Warren’ın ayağındaki sakatlıktan kurtulduğu için önemli bir ilave olmasını bekliyor.

Kevin Durant’in takası uzun sürebilir

Charania, Durant’ın Irving’i seçmeden önce Brooklyn’deki geleceğini düşündüğünü bildirdi. Irving Oyuncu Seçeneğini kullandığında, çoğu kişi Brooklyn’deki dramanın bittiğine inanıyordu.

Ancak kargaşa devam ediyor. Durant’in bildirdiği tercih edilen destinasyonlar Phoenix Suns veya Miami Heat. Nets bir anlaşma için acele ediyor gibi görünmüyor.

NBA içeriden biri, Brooklyn’in takas tekliflerine açık olduğunu bildirdi:

Diyaloğa açıklar ve Toronto, Phoenix, Miami gibi takımlara teklif vermeye açıklar, ancak bu fiyat eşiğine ulaşana kadar hareket etmeyecekler.”

Nets, Durant’in piyasadaki değerini biliyor ve onu sırf bunun için takas etmeyecek. Takımların istenen fiyatı karşılamasını bekliyorlar.

“Takımlara ‘Kevin Durant’i fiyat karşılanana kadar değiştirmeyeceğiz’ dedikleri şey bu.”

Heat and Suns, Durant için ideal takas paketine sahip değil. Nets, Doğu’da yeniden inşa etmek veya rekabetçi kalmak için en iyi paketi almaya çalışacak.

Kevin Durant fikrini değiştirmedi

Shams Charania, Durant’in fikrini değiştirmediğini bildirdi. Hâlâ takas edilmek istiyor ve bir yıl daha Brooklyn’de kalması pek olası değil.

“Bu duruş değişmedi. Hiçbir şeyden vazgeçeceğine dair bir işaret yok. Bu duruşun bu sezon boyunca devam etmesi bekleniyor.”

Durant’in oyuncu opsiyonu olmadan sözleşmesinin bitmesine dört yıl daha kaldı.

Kevin Durant’ın yaptığı gibi, süper yıldızların bir SÖZLEŞMEDE 4 YIL kala bile takasları zorlamaları NBA imajı (ve reytingleri) için iyi değil. Ama artık NBA’de işler bu şekilde yapılıyor ve NFL’nin neden hala çok daha popüler olduğu.

KD, uzun vadede kendisine güvenilemeyeceğini kanıtladı. Ancak bu beklenti, katıldığı yeni takımda değişebilir.

Kaynak : https://www.sportskeeda.com/basketball/nba-trade-rumors-brooklyn-nets-preparing-next-season-kevin-durant-plans-open-dialogue-possible-trade?utm_source=feed&utm_medium=referral&utm_campaign=sportskeeda

SMM Panel PDF Kitap indir