Brooklyn Nets, Kyrie Irving’in gitmesine izin veremez


Brooklyn Nets ve Kyrie Irving ilginç bir durumda. Irving’in sadece 29 maç oynadığı hayal kırıklığı yaratan bir sezonun ardından, Nets’in zor bir karar vermesi gerekiyor.

Irving, Brooklyn’den maksimum kontrat uzatması almak istiyor, ancak üç yıllık devamsızlık, onu bu tür bir kontrat için risk haline getiriyor. Oynarken harika olsa da yokluğu takıma zarar veriyor. Nets’teki üç sezonunda 226 maçın sadece 103’ünde forma giydi.

Oyun kurucu, sözleşmesinin son yılında ve üzerinde oyuncu opsiyonu var. Egzersiz yaparsa, bir yıl daha Brooklyn’de kalacak. Reddederse, serbest oyuncu olacak ve başka herhangi bir takımla imzalayabilir.

Analistler Skip Bayless ve Shannon Sharpe, Irving ayrılmaya karar verirse Nets’in dağılabileceğine inanıyor.

“Ya sadece ‘Ben çıkıyorum. Çıkıyorum. Buradan çıkıyorum. Sınırsız bir serbest oyuncuyum. Açık piyasaya giriyorum’ derse. Bu onun en iyi arkadaşını nerede bırakıyor?” Bayless, “Ben Simmons’ın büyük bir sırt ameliyatından çıkmasıyla… Kevin Durant, ‘Hey, beni buradan çıkarın’ derdi.”

Brooklyn Nets, Kyrie Irving’in gitmesine izin veremez

Kyrie Irving tartışmalı olsa da harika bir oyuncu. Bu sorunlara rağmen birçok takım ona büyük bir sözleşme verirdi.

Brooklyn Nets bunun farkında, bu yüzden gitmesine izin veremezler. Yedi kez All-Star’ı elinde tutarlarsa, sözleşmesini başka bir oyuncuyla takas etmek için kullanabilirler.

Irving oyuncu seçeneğini reddederse, oyun kurucu serbest oyuncu olacak. Bu, Nets’in onu bir hiç uğruna kaybedeceği anlamına geliyor ve bu onların istediği bir şey değil.

“Kyrie’nin gitmesine nasıl izin verirsin? Kyrie’nin açık pazardaki değeri tüm zamanların en düşük seviyesi. Kevin Durant, şüpheli bir Ben Simmons ile baş başa kalır ve ‘Beni buradan çıkarın’ derdi.” @RealSkipBayless

Irving ayrılırsa Kevin Durant kesinlikle mutlu olmaz. Kadro sadece bir darbe almakla kalmaz, aynı zamanda ikisi iyi arkadaştır ve bu durumu daha da karmaşık hale getirir.

Nets, Durant’in tatmin olmasını istiyorlarsa Irving’e sözleşme uzatması vermeli. Ancak, böyle bir uzatma vermek akıllıca bir hareket olmaz.

Kyrie Irving yine ayrılacak mı?

Skip Bayless, Irving’in geçmişinden ve son birkaç sezonda pek bir şey başaramadığından da bahsetti. 2016’da LeBron James ve Cleveland Cavaliers ile bir şampiyonluk kazandıktan sonra, Irving kendi şovunu yürütmek istediği için ayrılmak istedi.

Kyrie Irving ve Nets, açık pazarı test etmesinin önünü açan ‘çıkmazda’. @ShamsCharania Lakers ve Knicks’in talip olması bekleniyor

Oyun kurucu Boston Celtics’e katıldı, ancak orada da pek başarılı olamadı ve sadece iki sezon sonra ayrıldı.

Şu anda Brooklyn’de ve üç sezonun ikisinde 30’dan az maçta oynamasına rağmen değeri hala çok yüksek.

Nets ona bir sözleşme uzatması verirse, franchise’ı birkaç yıl geriye alabilirler. Öte yandan gitmesine izin vermek de takıma iyi bir şey getirmiyor.

Nets’in ne yapmaya karar verdiğini görmek ilginç olacak. Serbest oyuncu kadrosuna iki haftadan daha az bir süre kaldı ve Irving’in oyuncu seçeneği kararını yakında vermesi gerekecek.


Joseph Schiefelbein tarafından düzenlendi




Kaynak : https://www.sportskeeda.com/basketball/where-leave-best-friend-with-iffy-ben-simmons-kevin-durant-say-hey-get-here-skip-bayless-believes-nets-stuck-kyrie-irving-says-can-t-let-walk?utm_source=feed&utm_medium=referral&utm_campaign=sportskeeda

Yorum yapın

SMM Panel