Brittney Griner: WNBA yıldızının Rusya’daki tutukluluğu üçüncü kez uzatıldı | NBA Haberleri


Rus TASS haber ajansının Salı günü bildirdiğine göre, Amerikalı basketbolcu Brittney Griner’ın Rusya’daki duruşma öncesi tutukluluğu, müfettişlerin talebi üzerine 2 Temmuz’a uzatıldı.

WNBA yedi kez All-Star, 17 Şubat’ta bir Moskova havaalanında, bagajında ​​yapılan bir aramada birden fazla esrar yağı vape kartuşu ortaya çıkardığı iddia edildiğinde gözaltına alındı. 10 yıla kadar hapis cezası alabilir.

Bakanlık sözcüsü Ned Price Salı günü düzenlediği basın toplantısında, ABD Dışişleri Bakanlığı’nın Rusya’nın duruşma öncesi tutukluluğunun uzatıldığını basında çıkan haberler aracılığıyla öğrendiğini ve serbest bırakılması için çağrıları tekrarladığını söyledi.

Daha erişilebilir bir video oynatıcı için lütfen Chrome tarayıcıyı kullanın

Boston Celtics, NBA Finalleri öncesinde Brittney Griner’a destek verdi. WNBA yıldızı, bagajında ​​esrardan elde edilen yağ içeren vape kartuşlarının bulunduğu iddia edildikten sonra 100 günden fazla bir süre Rusya’da gözaltında tutuldu.

Price, “Brittney Griner gözaltına alınmamalı” dedi. “Bir gün daha gözaltında tutulmamalı.

“Davası ile ilgili olarak sürekli temas halindeyiz. Ekibi ve ağıyla sürekli temas halindeyiz… Tüm Amerikalı tutuklulara düzenli ve sürekli erişim için baskı yapmaya devam ediyoruz.

“Bu dava tepeden tırnağa sorunlu. İşte tam da bu yüzden Brittney Griner’ı yasadışı bir tutuklu olarak nitelendirdik.

“Tam da bu yüzden Rus tutukluluğundan derhal serbest bırakılmasını aramak ve etkilemek için elimizden gelen her şeyi yapıyoruz.”

Brittney Griner (AP)
Resim:
Brittney Griner Phoenix Mercury için iş başında

Griner’ın takımı Phoenix Mercury ve WNBA, yorum talebine hemen yanıt vermedi. Bir temsilci, Griner’ın ailesinin şu anda yorum yapmaktan kaçındığını söyledi.

Dışişleri Bakanlığı, Mayıs ayında, 31 yaşındaki iki kez Olimpiyat altın madalyalı sporcunun haksız yere gözaltına alındığını ve serbest bırakılması için diplomatları görevlendirdiğini belirledi.

Merkür’ün temsilcileri, Başkanlık Rehine İşleri Özel Temsilciliği de dahil olmak üzere ABD Dışişleri Bakanlığı ile de bir araya geldi.

Dışişleri Bakanlığı, Reuters’e verilen bir açıklamada, “13 Haziran’da, Rehine İşleri Özel Temsilciliği Ofisi (SPEHA) dahil olmak üzere Departman temsilcileri Phoenix Mercury ile bir araya geldi.” Dedi ve daha fazla yorum yapmayı reddetti.
Kaynak : https://www.skysports.com/nba/news/12040/12634254/brittney-griner-wnba-stars-russia-detention-extended-for-a-third-time

SMM Panel PDF Kitap indir