Brian Windhorst, LeBron James’in “Karar”ın NBA’in son 12 yılını şekillendirdiğini ve şampiyonlukları belirlediğini söyledi


Kariyerinin bir noktasında, LeBron James tüm NBA’de en nefret edilen oyuncuydu. 2010 yılında Cleveland Cavaliers ile olan sözleşmesi sona erdiğinde, süperstar Miami Heat’e katılmaya karar verdi.

Heat’in kendine ait bir süper yıldızı olmasaydı, bu kadar büyük bir anlaşma olmazdı. LeBron’un kararını tartışmalı yapan şey, Miami’de iki muhteşem oyuncu olan Dwyane Wade ve Chris Bosh ile birlikte çalışmasıydı.

Kariyeri boyunca LeBron James’i yakından takip eden Brian Windhorst, James’in kararının tüm ligi şekillendirdiğine inanıyor.

Windhorst, “Ücretsiz ajanslarını hizalamak, temsillerini hizalamak ve ağırlıklarını vermek için bir araya gelen üç adamla bir süper ekip oluşturan Karar süreci inanılmaz derecede eskidi.” Dedi. “Bu artık NBA’de yaygın bir uygulama. Son 12 yılda şekillendi.”

Miami Heat, lig tarihindeki ilk süper takım olmasa da, takımın inşası nedeniyle benzersizdiler.

LeBron James, özellikle “Karar” adlı bir televizyon programı olduğu için bu hamleden sonra çok fazla nefret aldı. Gösteri, James’in daha sonra tüm ligi değiştirecek olan serbest oyuncu kararını yayınladı.

LeBron James’in kararı diğer oyuncuları da etkiledi

Dallas Mavericks, NBA Finallerinde onları yenerken James ve Heat takımı birlikte ilk yıllarında şampiyonluk kazanamadı. Ancak, dört yılda iki şampiyonluk kazandılar ki bu çok etkileyici.

youtube kapağı

Windhorst, 2010 yazını lig değiştiren bir olay olarak görüyor.

NBA analisti, “Yıldız oyuncuların bir araya gelip bir araya gelmeye çalışması, NBA’in oynama şeklini şekillendirdi ve şampiyonları belirledi ve şampiyonları belirlemeye devam edecek” dedi. “LeBron, eğrinin önündeydi ve bu hamleyle zamanını şekillendiren bir adamdı.”

LeBron James, Heat’ten ayrıldı ve takım için ilk şampiyonluğunu kazandığı Cleveland Cavaliers’a geri döndü.

Ancak, Golden State Warriors’a ve süper takımlarına Kevin Durant ile iki kez kaybettiği için kendi ilacını tattı.

Miami Heat, LeBron James ile başarılı bir koşu yaptı

Dört yılda iki kez kaybetmesine rağmen, LeBron James’in Miami Heat’teki görev süresi bir başarı olarak kabul ediliyor. Zach Lowe buna dikkat çekti ve daha yeni süper takımlarla karşılaştırdı:

“Bütün bu süper takımların dramasına, melodramına, kaosuna bakıyorsunuz. Bence Heat’in yaptığı şey, üst üste dört final ve iki şampiyonluk, aslında oldukça iyi yaşlandı.”

NBA analisti Brooklyn Nets’i ve dağılmakta olan süper takımını gündeme getirdi. Kevin Durant ve Kyrie Irving, büyük ihtimalle bu yaz takaslanacak ve başka bir kaotik süper takım hikayesine son verecek.

Lebron James, NBA’in serbest oyuncu dinamiklerini tek bir açıklamayla değiştirdi. Şimdi Kevin Durant gürültü yapıyor. Oyuncular devralıyor. https://t.co/TVhzdcXx1F

Lowe, her şeyin oyuncu güçlendirme ile ilgili olduğuna inanıyor. Kevin Durant’in “kaslarını esnetmeye” ve kendi adına bir karar vermeye çalıştığına inanıyor.

Kaynak : https://www.sportskeeda.com/basketball/news-lebron-especially-ahead-curve-man-shaping-time-move-brian-windhorst-says-lebron-james-the-decision-shaped-last-12-years-nba-determined-championships?utm_source=feed&utm_medium=referral&utm_campaign=sportskeeda

SMM Panel PDF Kitap indir