Brezilya ikonu Ronaldinho’nun sözleşmesinde özel ‘gece kulübü maddesi’ vardı


Göre raporlarBrezilyalı efsane Ronaldinho’nun sözleşmesinde taraf tutma maddesi vardı.

Brezilyalı süperstar, güzel maçı şereflendiren en iyi oyunculardan biriydi. Yıldız kariyeri boyunca sayısız sihir anı üretti.

Rakiplerini sahada şaşkına çevirecek beceriye ve parıltıya sahipti. 2006 Ballon d’Or kazananı, olağanüstü profesyonel kariyeri boyunca Barcelona, ​​AC Milan ve daha fazlasını sundu.

Ancak, futbol oynamayı sevdiği kadar parti yapmayı ve bir gece dışarı çıkmayı severdi ve kulüplerinden bunu yapmasına izin verecek bir madde istedi.

Eski kulüplerinden Flamengo da bu maddeyi kabul etti. 2011’de AC Milan’dan ayrıldıktan sonra Brezilya kulübünde kısa bir süre kaldı. Ronaldinho, daha sonra Atletico Mineiro’ya katıldı.

Paris Saint-Germain’deki (PSG) eski takım arkadaşı Jerome Leroy, bir keresinde Fransız başkentindeyken oyuncunun günlük rutinini açıkladı:

“Ronaldinho haftanın herhangi bir günü antrenman yapmadı ve Cumartesi günü maç için Cuma günü gelirdi. Sanırım her gece dışarı çıkan Romario’nun adımlarını takip etmeye çalışıyordu ama yapmadı.” aynı başarıya sahip değilim.” (h/t Dailystar.co.uk)

Partiye gitmesine rağmen, Brezilyalı PSG’de oldukça iyi bir performans sergiledi. 2003 yılında Barcelona’ya katılmadan önce Fransız kulübü için 25 gol attı ve 17 asist daha yaptı.

İspanya’da geçirdiği zaman belki de kariyerinin en yüksek noktasıydı. Katalan kulübü için 204 maçta 94 gol attı ve 70 asist yaptı.

Bir Ballon d’Or ödülü, bir UEFA Şampiyonlar Ligi kupası ve iki la Liga şampiyonluğu, İspanya’daki kariyerinin en önemli noktalarıydı.

Brezilyalı efsane, 2008 yılında Pep Guardiola’nın Barcelona’yı devralmasıyla AC Milan’a katıldı. 85 maçta 29 gol attı ve İtalyan devleri için 26 asist daha yaptı.

Ronaldinho, 2002 FIFA Dünya Kupası’nda göz kamaştırdı

İngiltere'nin Nicky Poposu
İngiltere’nin Nicky Poposu

Ödüllerle dolu kariyerinde 2002 FIFA Dünya Kupası, Ronaldinho’nun kariyerinin en yüksek noktalarından biriydi. Turnuvanın çeyrek finallerinde tek başına İngiltere’yi dağıttı.

İngiltere kalecisi David Seaman’ı yerinde bırakan serbest vuruştan turnuvanın gollerinden birini atmadan önce Rivaldo’ya çarpıcı bir asist yaptı.

Hızlı Linkler

Sportskeeda’dan daha fazlası
Kaynak : https://www.sportskeeda.com/football/news-brazil-icon-ronaldinho-special-nightclub-clause-contract-reports?utm_source=feed&utm_medium=referral&utm_campaign=sportskeeda

SMM Panel PDF Kitap indir