Breeders’ Cup Mile: Modern Games, Charlie Appleby ve William Buick için Keeneland başarısıyla arka arkaya gidiyor | Yarış Haberleri


Charlie Appleby, dünyayı dolaşan Modern Games ABD ile olan aşk ilişkisini sürdürürken, Breeders’ Cup Mile’ı üst üste ikinci yıl kazandı.

Dubawi tay, 12 ay önce Del Mar’da Breeders’ Cup Juvenile Turf’u kazandı – başlangıçta kapıları kırıp eski haline getirildikten sonra – ve Keeneland’da aynı mesafede dozu tekrarlarken Moulton Paddocks baskın ekibinin kaptanıydı.

İlk etaplarda büyük yarış binicisi William Buick tarafından 2020 galibi Order Of Australia ile birlikte orta lige yerleşen jokeyi, raylara düşmekten kaçınmaya hevesliydi.

Modern Oyunlar ve William Buick
Resim:
Modern Oyunlar ve William Buick

Saha eve dönerken geniş açı yapan Buick, kısa süre sonra Fransız Gine şampiyonu üzerindeki düğmeye bastı ve hızlı bitirici Shirl’s Speight (ikinci) ve Kinross’un (üçüncü) önünde ilk olarak teli vurmak için eve uçtu.

Appleby, Space Blues ile 12 ay önce yarışa çıktı ve Modern Games’in zaferi, Godolphin işleyicisinin Breeders’ Cup’taki iyi rekorunu güçlendirdi ve çetelesini sadece 16 koşucudan sekiz kazanana çıkardı.

Yarıştan sonra konuşan Appleby, “Harika bir sonuç ve Will’den ciddi bir sürüş daha. Seyahat etmek için harika bir at oldu.

“Fransız Gine’sini çok etkileyiciyken kazandı, sonra onu Fransız Derbisinde üçüncü bitirmek için çok dürüst bir şekilde koştuğu gezide hızlandırdık. Gerçekten kalmadı, ben de onu yedi furlonga düşürdüm o zaman ki bu yanlıştı.” yapılacak şey.

“Daha sonra Kanada’da kazanmadan önce Sussex’te Baaeed’in arkasında bir kör bahis oynadı.

“Sezonun ilerleyen saatlerinde Şampiyonlar Günü’nde yumuşak zeminde zarları attık ve muhtemelen İngiltere’de ikinci olduğu açık bir şekilde para ödülü ile yapıldığı için bana antrenörler şampiyonluğunu kazanmam için çizgiyi aştı.

“Önümüzdeki yıl, Kraliçe Anne bariz bir hedef. Dünya çapında bir tantana alıyor ve geçen yılki gibi değil, kendi hatası olmayan bu yıl onun alkışlandığını görmek harikaydı.”
Kaynak : https://www.skysports.com/racing/news/12040/12739557/breeders-cup-mile-modern-games-goes-back-to-back-with-keeneland-success-for-charlie-appleby-and-william-buick

SMM Panel PDF Kitap indir