Breeders’ Cup: Dubai Mile, Johnston’s Group One kazananı için 2023 Derbi hedefiyle Amerika Birleşik Devletleri gezisini kaçıracak | Yarış HaberleriBreeders' Cup: Dubai Mile, Johnston's Group One kazananı için 2023 Derbi hedefiyle Amerika Birleşik Devletleri gezisini kaçıracak | Yarış Haberleri

Bağlantılar Breeders’ Cup’ı baypas etme kararı aldıktan sonra Dubai Mile, Derby’yi büyük hedefi haline getirecek.

Charlie ve Mark Johnston tarafından eğitilmiş genç, hafta sonu birinci sınıf bir şirkete adım attı ve Criterium de Saint-Cloud’da başarılı oldu.

Galibiyet, binici Daniel Muscutt için Birinci Grup Birinci ve merhum Kükreyen Aslan için bir baba olarak ilk Grup Birinci oldu.

Zafer aynı zamanda, hem Khalifa Sat hem de Hoo Ya Mal’ın Derby’de büyük oranlarda yer almasıyla, sahibi Ahmad Al Shaikh’in kendi ördeğini en üst düzeyde kırmasını sağladı.

Charlie Johnston’a göre Epsom Classic, yarışı iyi kazanan Dubai Mile için artık muhtemel bir hedef.

“Bu doğru karardı (Breeders’ Cup’a gitmemek),” dedi, Royal Lodge’daki son koşusunda tay’ı ancak kıl payı yenen Johnston.

“Bu, dalga geçilen bir fikirdi. Yarışın onun için ideal olduğu konusunda hiçbir zaman %100 satılmadım. Cumartesi günü kazandı, bu yüzden şimdi onu gelecek yıl için bir kenara koyabiliriz.”

Ağustos ayında Kempton’da Mark Johnston’ın 5.000’inci yerli şampiyonunu gündeme getiren Dubai Mile, önümüzdeki baharda Klasik hedeflerle eğitilecek.

Johnston devam etti: “Sahibinin Derby ile oldukça yakın bir geçmişi var, son iki koşuyu 50-1 ve 150-1 şutlarıyla ikinci sırada tamamladı.

“Artık, kariyerinin bu noktasında gerçek bir Derbi atı olabilecek iyi bir atımız var ve bu tam olarak Ahmad Al Shaikh ve ekibin geri dönmek isteyeceği şeydir ve bu onun nerede olduğuyla ilgili bir durum olacaktır.” şimdi ve o zaman arasında gider.

“Mantıklı adım Dante ve Derby olacak, ama sanırım önümüzdeki baharda böyle şeyler düşüneceğiz.”
Kaynak : https://www.skysports.com/racing/news/12040/12729831/breeders-cup-dubai-mile-to-miss-stateside-trip-with-2023-derby-target-for-johnstons-group-one-winner

SMM Panel PDF Kitap indir