“Böyle bitemez”


Itsuki Hirata şu anda Jihin Radzuan’ı tekrar çemberin içine almaktan başka bir şey istemiyor.

Japon judocu, geçtiğimiz Mart’ta ONE X’te Malezyalı yıldıza karşı aldığı bölünmüş karar kaybının ardından Radzuan’la mücadele etmeye kararlı.

ONE Championship ile yaptığı bir röportajda Hirata, Radzuan ile ilk kez mücadele ettiğinde tüm potansiyeliyle savaşmadığını itiraf etti. Yenilgisinden beri onu kemiren bu pişmanlıktı.

Hirata, organizasyona ilk girdiğinde durdurulamaz bir güçtü, ilk dört maçında 4-0’lık bir galibiyet elde etti ve bu galibiyetlerin üçü hakemlerin puan kartlarına ulaşmadı.

Ancak Malezyalı, Hirata için çözülmesi zor bir problem olduğunu kanıtladı. Dövüşlerinde, kadınların atom siklet yarışmasında tüm cephaneliğini sergileyen ‘Gölge Kedi’ oldu.

Itsuki Hirata dedi ki:

“Kesinlikle Jihin Radzuan ile rövanş istiyorum, şimdi değilse de yolun aşağısında bir yerde. İlk dövüşte kendimi iyi temsil edemediğimi ve gerçekten neler yapabileceğimi hissediyorum. Yarım kalan işimizi halletmemiz gerek ve bir sonraki savaşta kesinlikle ben kazanacağım. Böyle bitemez. Yeniden savaşmalıyız.”

Jihin Radzuan, Hirata’ya karşı baskındı ve Japon yiğitinin sayısız düşürme girişimlerini çabucak bastırdı. ‘Android 18’ ikinci raundun ortasında anlarını bulsa da, zaferi perçinlemek için en sonunda üçüncü ve son rauntta akışı belirleyen Malezyalı dövüşçü oldu.

Hirata, kaybetmesine rağmen, hala ONE Championship’teki en parlak yeteneklerden biri. Terfi etmeye başlaması inanılmazdı ve çemberin içine tekrar adım atması an meselesi.


Itsuki Hirata, kaybının ardından iyileşmeye kararlı

Kaybına üzülen Itsuki Hirata, daha iyi bir dövüşçü olarak geri döneceğine söz verdi. Son birkaç ayda kendini geliştirmek için elinden gelen her şeyi yaptı.

Hirata geçtiğimiz Mayıs ayında Amerika Birleşik Devletleri’ne uçtu ve New York, Long Island’daki ünlü MMA koçu Ray Longo ile bağlantı kurdu.

Japon avcı o zamandan beri New York’tan ayrıldı, ancak genel oyununu geliştirdiğinden emin. Aynı röportajda, bir dövüşçü olarak daha iyi hale geldiğini hissettiğini ve çemberin içine geri dönmekten başka bir şey istemediğini söyledi.

“O mağlubiyetin ardından oyunumda birkaç delik fark ettim. Geliştirmeye odaklandım, güçlü yönlerim ve boğuşma becerilerim üzerinde de çok çalıştım. Her zamankinden daha iyi olduğumu söyleyebilirim ve çembere geri dönmek için sabırsızlanıyorum.”

Kaynak : https://www.sportskeeda.com/mma/news-it-end-like-this-itsuki-hirata-unfinished-business-jihin-radzuan?utm_source=feed&utm_medium=referral&utm_campaign=sportskeeda

SMM Panel PDF Kitap indir