Boston Celtics, Oyun 5’te soğuk esnemeler maliyetli olduğu için üç sayılık atışlarda ateş tutuşu ve soğukluk | NBA Haberleri


Maça başlamak için üç sayılık isabet bulamayınca Boston Celtics, kendilerini derin bir çukurun içinde buldu. Sonra kaçıramadılar ve oyunu tersine çevirdiler.

Ancak dış atış onları başarısızlığa uğrattığında, Celtics, Golden State Warriors’a karşı bir cevabı yoktu ve Pazartesi gecesi NBA Finallerinin 5. Oyununda 104-94’lük bir yenilginin ardından elenmenin eşiğinde evine dönüyor.

Teknik direktör Ime Udoka, “Bizim için bu gerçekten tutarlılıkla ilgili” dedi. “Tam bir oyun boyunca sahip olmadığımız şey bu, tutarlı çabalar, sürekli çaba, her şeyden çok hücumda. Bu, sadece maça değil, çeyrek çeyreğe aktarmamız gereken kısım, gördüğümüz yerde. üçüncüde oldu ama dördüncüde olmadı.”

Celtics, NBA Finallerinde daha önce hiç görülmemiş bir dış atış hız treni yolculuğuna çıktı ve şimdiye kadar uzun mesafeden ilk 12 şutunu kaçıran ve ardından üç sayılık mesafeden sekiz isabetli şut kaçıran ilk takım oldu. Elias Spor Bürosu.

Daha sonra ard arda yedi maç kaçırdılar ve bu sezon sonrası ilk defa arka arkaya mağlubiyetlerinin ardından Perşembe gecesi 6. Maç için evlerine döndüler.

Daha erişilebilir bir video oynatıcı için lütfen Chrome tarayıcıyı kullanın

Golden State, Boston Celtics’e karşı 5. maçın üçüncü çeyreğinin sonunda Jordan Poole’dan büyük bir transfer aldı. Saat dolmadan hemen önce muhteşem bir zil çalkalayıcıya daldı.

Al Horford, “Kesinlikle orada olmamız gereken zamanlar kadar keskin olmadığımızı düşünüyorum.” Dedi. “Sadece zor. Kesinlikle şimdi, arkamız duvara dayalı ve neyden yapıldığımızı görmemiz gerekiyor.”

Celtics, işleri tersine çevirmeye ve Pazar günü San Francisco’da belirleyici bir yedinci maçı zorlamaya çalışacak, ancak üçten çok daha fazla tutarlılığa ihtiyacı olacak.

Celtics erkenden üçlük alamayınca 16 sayının gerisine düşerken ve Jayson Tatum ve Horford ikinci çeyreğin ortasında arka arkaya üçlük attıktan sonra işler tersine dönerken skorbord Boston’un dış şutunu yansıtıyordu.

Boston Celtics pivotu Al Horford (42) 13 Haziran 2022 Pazartesi, San Francisco'daki basketbol NBA Finalleri'nin 5. Maçının ikinci yarısında Golden State Warriors'a attığı gol sonrası tepki gösteriyor. (AP Photo/Jed Jacobsohn)
Resim:
Boston Celtics pivotu Al Horford, 5. Maçta tepki gösterdi

Marcus Smart bir tane daha ekledi ve ardından Boston üçüncü çeyrekte – üçü Tatum’dan olmak üzere – ilk beş üçlüğünü yaptı ve Grant Williams’ın üç sayılık oyununun ardından 66-61 önde gitti.

Celtics daha sonra uzun mesafeden sonraki yedisini kaçırdı ve kilit nokta üçüncü çeyreğin kapanışında, Jaylen Brown’ın altı saniye kala bir pull-up’ı kaçırmasıyla geldi ve Boston savunmaya geri dönmekte yavaştı, bu da bir buzzer-dövücüye yol açtı. Golden State’i öne geçiren Jordan Poole’un üçünden.

Udoka, “En iyi durumda olduğumuzda, bu basit bir top hareketidir” dedi. “Bence üçüncü çeyrek bunu gösterdi. Sürüş ve vuruş güzeldi, çalışıyordu, adamlara açık atışlar yapıyordu. Yorgunluk orada karar vermeyi biraz etkiliyor mu, yoksa sadece fiziksel olarak mı etkilemiyor bilmiyorum. bitirmek için patlama var.”

Boston’un hüsranı dördüncü çeyreğin başlarında, Celtics’in bir itiş çağrısı yapmak istediği bir oyunda Klay Thompson’ın üç sayılık isabeti ile başlamasıyla kaynadı. Erken teknik olan Udoka, bir mola sırasında resmi Tony Brothers ile ısındı ve oradan inşa edildi.

Smart, bir sonraki topa sahip olduğunda kendisine bir teknik faul aldı ve ardından gelen pasta bir hücum faulü ve oyun gecikmesi uyarısı aldı. Poole diğer taraftan bir basket attı ve Boston üçüncü çeyrekteki beş sayılık farkı 85-74’e getirdi.

Tatum oyunun sonundaki soğuk havayı bozduğunda, dördüncü çeyreğin çoğunu şikayet ederek geçiren Celtics için çok geçti.

Horford, “En iyi anımız değil,” dedi. “Özellikle playofflar boyunca bu şeyleri savuşturmayı başardığımızı hissediyorum. Sebep ne olursa olsun, bu gece bize ulaşmış gibi hissediyorum. Onu geri getirdiğimiz şeylerden biri. Odaklanabildik.” ama bunun bizi etkilemesine asla izin veremeyiz. Bunun oyunumuzu, işlerin oynanış şeklini etkilemesine izin veremeyiz.”

NBA Finallerini yalnızca Sky Sports’ta izleyin – oyunların listesine buradan bakın ve canlı eylemi izlemek için abone olun.
Kaynak : https://www.skysports.com/nba/news/12040/12633523/boston-celtics-fire-hold-and-cold-on-three-pointers-as-cold-stretches-prove-costly-in-game-5

SMM Panel PDF Kitap indir