‘Borz’ hala UFC’nin 170 lbs bölümünde yarışıyor mu?


Evet. Dana White’a göre, Khamzat Chimaev, ‘Borz’un önceki maçında kilo verme sorunları yaşamasına rağmen UFC’nin 170 librelik bölümünde kalmaya hevesli.

İsveç doğumlu savaşçı kaçırılan kilo UFC 279’da 7,5 librelik bir ağırlıkla, o sırada bir ağırlık kesmenin tamamen başarısız olması nedeniyle kaşları kaldırdı.

Khamzat’ın UFC 279 kilo kaybı UFC tarihinin en kötüsü, bu yüzden ‘Borz’a göz kulak olduğu için Beyaz’a karşı tutmazsın. UFC başkanı, Çeçenya doğumlu savaşçının 170 librede bir şansı daha olduğunu belirtti:

“Khamzat 170 yaşında savaşmak istiyor ve ona kilo vermesi için bir fırsat daha vereceğim.”

Dana White’ın Khamzat Chimaev’in ağırlığı hakkında konuşmasını burada izleyin:

İngiltere bunu hak ediyor. Leon bunu hak ediyor 🏴󠁧󠁢󠁥󠁮󠁧󠁿🏆Dana 𝑷𝑼𝑴𝑷𝑬𝑫. Biz 𝑷𝑼𝑴𝑷𝑬𝑫. @danawhite UFC’nin 2023’te bir MEGA şovu için İngiltere’ye döneceğini doğruladı… ve @KChimaev kartta olacak 😱#UFC280 | Cumartesi, 19.00 | BT Spor Gişe

Bu günlerde Chimaev, UFC’deki tartışmalardan asla çok uzak değil gibi görünüyor. ‘Borz’ kilo vermek ya da kavga başlatmak olsun, 28 yaşındaki manşetlerden uzak duramıyor gibi görünüyor. İsveç merkezli UFC yıldızı geçtiğimiz hafta sonu UFC 280’de yanlış sebeplerle haber yapmıştı.

‘Borz’, Abu Dabi’de Abubakar Nurmagomedov ile tartıştı ve tartışmalı Çeçen figürü Ramzan Kadırov ile de takılıyor. Kadirov’un Chimaev ve Nurmagomedov arasındaki eti ezmeye yardım ettiği bildiriliyor, ancak son zamanlarda Rusya’nın Ukrayna’yı işgaline karıştığı için eleştirildi.

Khamzat Chimaev’in Abubakar Nurmagomedov ile UFC 280’deki karşılaşmasını buradan izleyin:

youtube kapağı

Khamzat Chimaev, UFC kariyeri boyunca diğer ağırlık bölümlerinde savaştı mı?

Evet. Khamzat Chimaev, UFC kariyeri boyunca iki ağırlık bölümünde yarıştı. ‘Borz’ organizasyondaki ilk çıkışını orta sıklet bölümünde John Phillips’i yendikten sonra yaptı.

Chimaev, tabii ki, 2020’de UFC Fight Night: Kattar vs. Ige’de Phillips’e yenilmedi. ‘Borz’, aynı yıl UFC Fight Night: Covington vs. Woodley’de Gerald Meerschaert’ı alarak orta sıklet bölümüne geri döndü.

‘Borz’un Gerald Meerschaert’ı ele geçirmesini buradan izleyin:

youtube kapağı

Bahsedildiği gibi, Chimaev UFC 279’daki en son maçında kilo verme sorunları yaşadı. ‘Borz’ 170 libre ağırlık sınırını 7.5 libre kaçırdıktan sonra normal ağırlıkta yarışmak zorunda kaldı. 28 yaşındaki oyuncunun Kevin Holland’a karşı maçı 180 lbs’de gerçekleşti, bu Chimaev için UFC’deki 185 lbs bölümünde aktif olarak yarıştığı göz önüne alındığında muhtemelen daha kolaydı.

Dana White, ‘Borz’a 170 librelik bölümünde bir şans daha vermeye istekli, UFC başkanının Chimaev’i başka bir ağırlık azaltmada başarısız olması durumunda kilo vermeye zorlaması muhtemel.

Hızlı Linkler

Sportskeeda’dan daha fazlası
Kaynak : https://www.sportskeeda.com/mma/news-khamzat-chimaev-weight-is-borz-still-competing-ufc-s-170lbs-division?utm_source=feed&utm_medium=referral&utm_campaign=sportskeeda

SMM Panel PDF Kitap indir