Bo Nickal, Dana White’ın Contender Series için çağrılmasına neden “biraz şaşırdığını” açıkladı


Yüksek reytingli güreşçi Bo Nickal geçtiğimiz günlerde kendisine gelecek sezonda dövüşme şansı verilmesine şaşırdığını söyledi. Dana Beyazyarışmacı serisi. Nickal hala bir MMA acemi ama çok başarılı bir güreş kariyerine sahipti.

26 yaşındaki MMA Junkie’den Mike Bohn ile konuşurken, UFC’ye çağrının ne kadar erken geldiğine “biraz şaşırdığını” belirtti:

“Sanırım biraz şaşırdım, ama adamı nakavt ettikten ve vuruşumu gösterdikten sonra bunun bir olasılık olduğunu düşündüm. Biliyorsun, belli ki diğer tüm organizasyonlarım vardı, beni bir yıldır arıyorlar. UFC’nin bu noktada, henüz kariyerimin başlarında gelmesi gerçekten harika, gerçekten heyecan vericiydi.”

Aşağıdaki röportajın tamamını izleyin:

youtube kapağı

Bo Nickal, MMA organizasyonları ile diğer seçenekleri araştırdığını söylemeye devam etti, ancak güreşçi, sadece UFC’ye katılarak mümkün olduğunu düşündüğü bir kilo-pound dövüşçü olmak istiyor.

26 yaşındaki oyuncunun şu anda Zachary Borrego ile karşılaşması planlanıyor. DWCSancak aktif kalmak istiyor ve resmi olarak bir UFC sözleşmesi imzalamadan önce birçok kez savaşmaya açık.

Nickal, 183–7’lik bir lise güreş rekoru elde ettikten sonra hızla MMA dünyasına giriyor ve bu da ona Amerika Birleşik Devletleri’nin pound-pound sıralamasında dokuzuncu sıradaki güreşçi olmasına yardımcı oldu.


Bo Nickal kaç MMA dövüşünde yarıştı?

Belirtildiği gibi, Bo Nickal MMA sahnesinde hala çok acemi ve sadece üç MMA maçında yarışıyor. Güreşçinin kaydında iki amatör dövüş ve bir profesyonel maç var.

Nickal, ilk turda David Conley, Billy Goode ve John Noland’ı yenerek üç yarışı da kazandı. Bu sonuçlar 26 yaşındaki oyuncuya Türkiye’de bir yer kazandırdı. Dana White’ın Yarışmacı Serisi bu yıl.

Nickal, MMA’nın en büyük sahnesinde bir yer edinmeye çalışırken çok daha deneyimli Borrego’yu üstlenecek. Borrego, profesyonel MMA kariyerinde sadece 3-0, ancak profesyonel olmadan önce altı amatör maç geçirdi.

Bununla birlikte, bu Nickal’in kısa kariyerinin en zorlu sınavı olacak ve MMA hayatının geri kalanı için bir dönüm noktası olduğunu kanıtlayabilir.

Kaynak : https://www.sportskeeda.com/mma/news-bo-nickal-surprised-get-called-contender-series?utm_source=feed&utm_medium=referral&utm_campaign=sportskeeda

SMM Panel PDF Kitap indir