Blackpool 1 – 4 N Orman


Nottingham Forest, Bloomfield Road’da Blackpool karşısında 4-1’lik bir galibiyetle ilk altıyı bitirme peşindeydi.

Philip Zinckernagel, tüm yarışmalarda son dört maçının üçünü kazanan Reds’i, Brennan Johnson’ın iki klinik finişi, molada tam kontrolü onlara bırakmadan önce, saptırılmış bir açıcı ile çalıştırdı.

Resim:
Brennan Johnson, Forest’ın liderliğini ikiye katladıktan sonra kutluyor

Sam Surridge yedek kulübesinden çıktı ve son 10 dakika içinde dördüncülükte düştü, ancak Callum Connolly, Steve Cooper’ın adamlarının temiz bir çarşafla ayrılmadığından emin olmak için bir teselliyi geri çekti.

Forest, Sky Bet Şampiyonası tablosunda Cumartesi günkü fikstürün geri kalanının önünde beşinci sıraya yükseldi, Blackpool hala 13. ve ilk altının dokuz puan dışında ve sekiz maç kaldı.

Forest, Lancashire’daki stili nasıl açtı?

Başından beri, yargılamalar için umut verici bir tempo vardı ve ilk gerçek açılışta, Johnson iki defans oyuncusunu dürttüğünde, Ryan Yates ile pas alışverişinde bulunduğunda ve şutu Kevin Stewart’ı feci bir şekilde silip süpüren Danimarkalı’ya meydan okuduğunda Forest öne geçti. çaresiz Dan Grimshaw’ın üzerinden geçti.

Daha erişilebilir bir video oynatıcı için lütfen Chrome tarayıcıyı kullanın

Philip Zinckernagel’in grevi, Nottingham Forest’ın Blackpool’da erken bir öne geçmesiyle büyük bir sapma yaşadı.

Karşı konulmaz bir kare top ve Gary Madine’den gelen yumuşak bir kafa vuruşu, Djed Spence’in akıllı çalışmasından sonra Johnson, Zinckernagel’den bir işten çıkarma toplayınca liderliği ikiye katlamadan ve klinik olarak ilk kez bitirmeden önce, Blackpool’un tepkisinin toplamıydı.

40 dakikadan kısa bir süre sonra durum 3-0’dı. Grimshaw, yanlışlıkla, Jordan Thorniley’i süzülerek geçen ve ağın arkasına harika kontrollü bir bitiş getiren Johnson’a doğru topu oynadı.

Daha erişilebilir bir video oynatıcı için lütfen Chrome tarayıcıyı kullanın

Brennan Johnson’ın muhteşem finişi Nottingham Forest’ın Blackpool karşısında 2-0 öne geçtiğini gördü.

Blackpool, Jerry Yates’in ceza sahası içinde Scott McKenna tarafından dövülmesi üzerine bir ceza almadı ve ardından rakiplerinin verebileceği hasarı sınırlamak amacıyla Keshi Anderson ve Shayne Lavery’yi getirerek saldırılarını yeniledi.

Daha erişilebilir bir video oynatıcı için lütfen Chrome tarayıcıyı kullanın

Brennan Johnson, oyunun ikinci golünü Nottingham Forest’a tam komuta vermek için toplarken kaleci Daniel Grimshaw’ın hatasından tam olarak yararlandı.

Ancak McKenna’dan gelen bir inçlik mükemmel top Surridge’i bulduğunda, 82 dakika kala oyun sona erdi.

Daha erişilebilir bir video oynatıcı için lütfen Chrome tarayıcıyı kullanın

Sam Surridge, Nottingham Forest’ın Blackpool karşısında 4-0’lık galibiyetini tamamlamasıyla evine yerleşti.

Yine de, Callum Connolly Brice Samba’yı geçip filenin sağ alt köşesine fırlatmak için muhteşem bir soğukkanlılık sergileyerek, geç bir teselli için zaman vardı.

Maçın adamı – Brennan Johnson

Don Goodman, Sky Sports Football’da:

“Her şey o dinamik ilk yarı performansıyla ilgiliydi. Birkaç olağanüstü finişle gol attı ve topla veya topsuz harikaydı. Tüm sezon boyunca sansasyonel oldu ve sonunda olacaklar için çok önemli olabilir. “

Sıradaki ne?

Blackpool, Sky Sports Football’da canlı yerel rakipleri Preston ile karşılaşmak için Deepdale’e gittikleri 5 Nisan Salı günü saat 19.45’te tekrar sahada. Bu arada Nottingham Forest, 6 Nisan Çarşamba günü, City Ground’da Coventry’ye ev sahipliği yaptıkları saat 19.45’te geri dönüyor.
Kaynak : https://www.skysports.com/football/blackpool-vs-nottingham-forest/report/447808

Yorum yapın